
Centrum Goes verboden gebied na vechtpartij en bedreiging politie
GOES - Drie mannen die betrokken waren bij een vechtpartij op de Grote Markt in Goes mogen twaalf weken lang niet in de binnenstad komen. Waarnemend burgemeester Marcel Fränzel van de gemeente Goes heeft hen een gebiedsontzegging opgelegd om ‘af te koelen en zich te bezinnen’, laat een woordvoerder van de gemeente Goes donderdag weten.
‘De vechtpartij waarbij de drie begin september betrokken waren, is op camera vastgelegd. De politie probeerde de rust te herstellen en op camerabeelden is te zien dat de drie mannen zich met geweld tegen de politie en politiehonden keerden. Zij bedreigden de politie met de dood.’
Strafbaar feitAls de drie mannen zich niet houden aan de gebiedsontzegging, plegen zij een strafbaar feit. ‘De mannen kunnen voor de grote vechtpartij en bedreigingen strafrechtelijk worden vervolgd door het Openbaar Ministerie.’
De burgemeester van Goes legt gemiddeld tien keer per jaar een gebiedsontzegging op. Fränzel noemt het belangrijk dat geweld tegen hulpdiensten en verstoringen van de openbare orde en veiligheid een halt worden toegeroepen. ‘Ik vind een gebiedsontzegging als afkoel- en bezinningsperiode daarvoor een noodzakelijk en geschikt middel.’
Meer uit Beveland
GOES - Europa Kinderhulp biedt vakanties bij vakantiegezinnen aan voor kinderen uit diverse Europese landen. Maar er is ook een groeiende groep kinderen uit Nederland die een onbezorgde vakantie goed kunnen gebruiken. In o.a. Zeeland wordt er daarom nu alvast gezocht naar gezinnen die komende zomer een kind willen uitnodigen.
10 uur geledenBORSSELE/RILLAND - Netbeheerder Tennet heeft de nieuwe 380 kV-hoogspanningsverbinding tussen Borssele en Rilland officieel in gebruik genomen. 'De transportcapaciteit van de bestaande 380 kV-verbinding tussen Borssele en Rilland is hiermee meer dan verdubbeld', laat Tennet weten. Nu de nieuwe masten klaar zijn, kan het afbreken van de oude beginnen.
13 uur geledenBORSELE - Woon je in de gemeente Borsele en zorg je wekelijks voor een naaste? Dan kun je je inschrijven als mantelzorger bij het Welzijnshuis Borsele. Inschrijven kan al vanaf 6 jaar via www.welzijnshuisborsele.nl.
14 uur geledenGOES - Vogelwerkgroep KNNV heeft hulp nodig om roepende jonge ransuilen te inventariseren tijdens de periode dat ze het nest verlaten. In de maand mei en juni zijn de jonge ransuilen, ook wel 'takkelingen' genoemd, weer te horen.
1 dag geledenSINOUTSKERKE - Natuurmonumenten pompt water in natuurgebied De Poel bij Sinoutskerke. Deze noodmaatregel is hard nodig nu de aanhoudende droogte gevolgen heeft voor de bodem, de planten én de weidevogels in het ganzengebied. Ecoloog Wouter Stempher van Natuurmonumenten luidt daarom de noodklok.
1 dag geledenGOES - De afdeling radiologie van ziekenhuis Adrz in Goes maakt sinds eind april gebruik van kunstmatige intelligentie (AI) om röntgenfoto's te beoordelen op botbreuken. 'Het gaat om een proef in de weekeinden', laat het ziekenhuis in een persbericht weten.
1 dag geledenKORTGENE - Op 10 mei houden Delta Marine en partners een gratis toegankelijke Sail-INN rond de haven te Kortgene. Het thema is "Veiligheid op en aan het water". Dit thema is gekozen omdat het steeds drukker wordt op en aan het water en omdat niet iedere waterrecreant zich bewust is van de veiligheid.
1 dag geleden