Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Centrale bank: risico op recessie in Frankrijk neemt af

Centrale bank: risico op recessie in Frankrijk neemt af

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse economie bleef eind 2022 groeien en zou een krimp in de eerste weken van het jaar moeten kunnen vermijden, ondanks de stijgende energieprijzen. Dat meldt de Franse centrale bank Banque de France op basis van een onderzoek onder bedrijven in het land.

Volgens de maandelijkse peiling onder ongeveer 8500 Franse bedrijven is de bedrijvigheid in de belangrijkste sectoren van het land vorige maand sterker gestegen dan verwacht. De economische groei in het laatste kwartaal van 2022 komt daarmee uit op ongeveer 0,1 procent.

"De activiteit in Frankrijk houdt beter stand dan voorspeld", zei François Villeroy de Galhau, gouverneur van de Franse centrale bank in een interview op Radio Classique. "Het gaat langzamer, maar we hebben nog een lichte groei." De centrale bankier verwacht dan ook dat Frankrijk een "harde landing" ofwel een zware recessie zal vermijden, zoals in september nog werd gevreesd.

Voor deze maand verwachten de bedrijven daarnaast dat de groei in de industrie en dienstensector zal aanhouden en zal stabiliseren in de bouwsector. Ook namen de toeleveringsproblemen volgens de peiling af in de industrie, en vooral in de bouwsector.

Het rapport over de op één na grootste economie van de eurozone draagt bij aan de signalen dat dit jaar misschien niet zo slecht zal uitpakken als verwacht. De grote Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs liet dinsdag al weten geen recessie meer te verwachten voor de eurozone, onder meer geholpen door de sterk gedaalde gasprijzen.

De Wereldbank werd daarentegen een stuk somberder over de wereldeconomie als geheel. Het instituut voor ontwikkelingssamenwerking verwacht dat de economische groei van de eurozone dit jaar zal stilvallen door de flink opgelopen prijzen, hogere rentetarieven, lagere investeringen en verstoringen als gevolg van de oorlog in Oekraïne. Bij de vorige raming in juni rekende de Wereldbank nog op een groei van 1,9 procent voor de eurozone in 2023.

Meer uit Financieel

ABN AMRO: tanktoerisme naar België in grensregio groeit

AMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO ziet dat Nederlandse automobilisten die in de buurt van België wonen sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten vaker de grens overgaan om te tanken. Zoals bekend liggen de prijzen aan de Nederlandse pomp aanzienlijk hoger dan in België. Voor een gemiddelde auto scheelt het inmiddels ongeveer tussen de 25 en 30 euro per volle tank, becijferde de bank.

5 uur geleden
Tim Cook stopt als topman van Apple

CUPERTINO (ANP) - Tim Cook stopt als topman van Apple. Het Amerikaanse bedrijf meldt dat hij de komende maanden nog in functie blijft, maar vanaf september wordt vervangen door John Ternus. Die is nu bestuurder van de hardwaredivisie.

6 uur geleden
Wall Street beperkt verlies door nieuwe hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - Wall Street beperkte maandag de verliezen, gesteund door hernieuwde hoop bij beleggers op een compromis tussen de VS en Iran over het conflict. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN houden de VS en Iran woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan.

7 uur geleden
Siemens: EU raakt achterop in AI-race en moet regels versoepelen

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industriële concern Siemens waarschuwt dat de EU ernstig achterop raakt in de race rond kunstmatige intelligentie. Het concern zegt dat Brussel ingrijpende verbeteringen moet doorvoeren om het gebruik van de technologie te versnellen.

8 uur geleden
Handelaar: minder kerosine door militair gebruik leidingen

ROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.

11 uur geleden
Damrak onder druk door aanhoudende spanningen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel in Amsterdam werd maandag opnieuw gedomineerd door spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie werd daardoor weer duurder na de forse prijsdaling op vrijdag.

11 uur geleden
Frankrijk en Polen bouwen samen militaire satelliet

GDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.

13 uur geleden