Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Centrale bank: risico op recessie in Frankrijk neemt af

Centrale bank: risico op recessie in Frankrijk neemt af

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse economie bleef eind 2022 groeien en zou een krimp in de eerste weken van het jaar moeten kunnen vermijden, ondanks de stijgende energieprijzen. Dat meldt de Franse centrale bank Banque de France op basis van een onderzoek onder bedrijven in het land.

Volgens de maandelijkse peiling onder ongeveer 8500 Franse bedrijven is de bedrijvigheid in de belangrijkste sectoren van het land vorige maand sterker gestegen dan verwacht. De economische groei in het laatste kwartaal van 2022 komt daarmee uit op ongeveer 0,1 procent.

"De activiteit in Frankrijk houdt beter stand dan voorspeld", zei François Villeroy de Galhau, gouverneur van de Franse centrale bank in een interview op Radio Classique. "Het gaat langzamer, maar we hebben nog een lichte groei." De centrale bankier verwacht dan ook dat Frankrijk een "harde landing" ofwel een zware recessie zal vermijden, zoals in september nog werd gevreesd.

Voor deze maand verwachten de bedrijven daarnaast dat de groei in de industrie en dienstensector zal aanhouden en zal stabiliseren in de bouwsector. Ook namen de toeleveringsproblemen volgens de peiling af in de industrie, en vooral in de bouwsector.

Het rapport over de op één na grootste economie van de eurozone draagt bij aan de signalen dat dit jaar misschien niet zo slecht zal uitpakken als verwacht. De grote Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs liet dinsdag al weten geen recessie meer te verwachten voor de eurozone, onder meer geholpen door de sterk gedaalde gasprijzen.

De Wereldbank werd daarentegen een stuk somberder over de wereldeconomie als geheel. Het instituut voor ontwikkelingssamenwerking verwacht dat de economische groei van de eurozone dit jaar zal stilvallen door de flink opgelopen prijzen, hogere rentetarieven, lagere investeringen en verstoringen als gevolg van de oorlog in Oekraïne. Bij de vorige raming in juni rekende de Wereldbank nog op een groei van 1,9 procent voor de eurozone in 2023.

Meer uit Financieel

Brussel somberder over groei economie door hoge energieprijzen

BRUSSEL (ANP) - Brussel is een stuk somberder geworden over de economie van de Europese Unie dan in het najaar van 2025. Door de hoge brandstofprijzen als gevolg van de Iranoorlog vertraagt de economische groei aanzienlijk. Tegelijkertijd wordt het leven voor EU-inwoners een stuk duurder, raamt de Europese Commissie in haar voorjaarsprognose.

28 minuten geleden
Saudische olie-export op hoogste niveau in ruim drie jaar

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De inkomsten van Saudi-Arabië uit olie-export zijn in de eerste maand van de oorlog in het Midden-Oosten gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie jaar. De totale waarde hiervan bedroeg in maart 24,7 miljard dollar, 37 procent meer dan in dezelfde maand vorig jaar.

42 minuten geleden
Gasunie en Duitse netbeheerders werken aan waterstofverbinding

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse Gasunie en de Duitse netbeheerders Open Grid Europe en Thyssengas gaan samen een waterstofverbinding tussen Nederland en Duitsland ontwikkelen. De waterstofnetwerken van beide landen worden met elkaar verbonden. Dat willen ze rond 2031 realiseren, staat in een overeenkomst die ze hebben getekend.

50 minuten geleden
Bedrijvigheid in eurozone krimpt door oorlog in Midden-Oosten

LONDEN (ANP/RTR) - De economische activiteit in de eurozone is in mei verder gekrompen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens marktonderzoeker S&P Global wordt vooral de dienstensector, de belangrijkste motor van de economie van het eurogebied, hard getroffen door de stijging van de kosten van het levensonderhoud door de oorlog.

1 uur geleden
FNV: meer transparantie essentieel tegen loonongelijkheid

DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV vindt dat met het wetsvoorstel dat meer inzicht in loonverschillen regelt een "belangrijke stap" is gezet in "de strijd tegen de loonkloof tussen mannen en vrouwen". Volgens de vakbond is meer transparantie essentieel om loonongelijkheid te bestrijden.

1 uur geleden
'Zonalert' geeft Zeeuwen advies over stroomgebruik bij pieken

MIDDELBURG (ANP) - Het Zeeuwse energiebedrijf Delta en netbeheerder Stedin hopen het stroomnet op piekmomenten te ontlasten met een 'zonalert' voor klanten. De nieuwe dienst geeft iedere vrijdag aan wanneer zonnepanelen in het weekend de meeste stroom opwekken, zodat klanten hun stroomverbruik zoveel mogelijk op die uren kunnen concentreren, maakten de bedrijven bekend.

1 uur geleden
Loonkloof moet inzichtelijk worden voor collega's

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers moeten vanaf 2027 mogelijk maken dat werknemers van een bedrijf kunnen zien wat hun collega's verdienen. Dat staat in een wetsvoorstel van minister Hans Vijlbrief van Sociale Zaken (D66). Met het wetsvoorstel geeft Nederland invulling aan een Europese richtlijn die landen verplicht om inzicht te geven in de salarisverschillen tussen mannen en vrouwen.

2 uur geleden