
Centrale bank: geen recessie voor Franse economie
PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Franse economie is in het vierde kwartaal van vorig jaar niet in een recessie beland dankzij een sterker dan verwachte activiteit in het bedrijfsleven, met name in de dienstensector. Dat zegt de Franse centrale bank. Onder de dienstensector valt bijvoorbeeld het toerisme en de detailhandel.
Volgens de bank zou de groei in het vierde kwartaal rond de 0,2 procent moeten uitkomen. In het derde kwartaal kromp de tweede economie van het eurogebied nog met 0,1 procent. Bij twee kwartalen met krimp op rij is sprake van een recessie.
De Franse centralebankpresident François Villeroy de Galhau verklaarde op de televisie dat de economie dit jaar met 0,9 procent zou moeten groeien. Volgens hem is de economie robuuster dan eerder gedacht. Verder zou de inflatie volgens Villeroy de Galhau binnen enkele maanden moeten dalen tot onder de 3 procent en dan in 2025 op 2 procent moeten uitkomen.
De Nederlandse economie liet in het derde kwartaal een krimp van 0,3 procent zien. Dat kwam volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vooral door krimp bij bedrijfsinvesteringen en uitgaven van huishoudens. Nederland verkeert echter wel in een recessie want in de voorgaande kwartalen was ook al sprake van krimp.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Nederland blijft achter bij andere landen op het gebied van innovatie. Om het tij te keren, heeft het kabinet vrijdag na de ministerraad een actieplan gepresenteerd. Het doel daarvan is om op termijn 3 procent van het bruto binnenlands product te investeren in onderzoek en ontwikkeling. Daarvoor is nog bijna 15 miljard euro aan publieke en private investeringen nodig.
44 minuten geledenKAAPSTAD (ANP) - Shell mag maximaal vijf diepzeeboringen voor de westkust van Zuid-Afrika uitvoeren. Dat meldt Reuters op basis van een verklaring van het olie- en gasconcern. Eerdere pogingen van Shell om olie en gas te vinden langs de oostkust van het land werden nog belemmerd door rechtszaken. Zo zijn er onder meer zorgen over het onderwaterleven.
57 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Levi Strauss heeft al meer dan de helft van alle spijkerkleding voor de Amerikaanse markt die het jeansmerk dit jaar nodig denkt te hebben, geïmporteerd in de Verenigde Staten. Dat zei financieel topman Harmit Singh in een toelichting op de tweedekwartaalcijfers.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - TotalEnergies staat op het punt om de werkzaamheden aan een groot gasproject in het noorden van Mozambique te hervatten. Milieu- en mensenrechtenorganisaties zijn kritisch op het project, waaraan ook de Nederlandse baggeraar Van Oord meewerkt. De werkzaamheden lagen stil na een gewelddadige aanval op de nabijgelegen havenstad Palma.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie is in mei voor de tweede maand op rij gekrompen. Volgens economen van ING zijn er daardoor groeiende zorgen over de economische vooruitzichten van het Verenigd Koninkrijk. Als andere cijfers volgende week ook slecht zijn, zou dat de druk op de Bank of England vergroten om sneller de rente te verlagen.
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese regering heeft bedrijven niet gevraagd om "illegaal" persoonlijke gegevens van klanten te verzamelen en op te slaan. Dat heeft het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken laten weten, nadat de Ierse datatoezichthouder donderdag had aangekondigd een nieuw onderzoek naar TikTok te starten. Dat onderzoek richt zich op het opslaan van persoonlijke gegevens in China door het Chinese socialemediabedrijf.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging vrijdag licht omlaag, na de winstbeurt een dag eerder. De beurshandel stond opnieuw in het teken van de importheffingen van Donald Trump. De Amerikaanse president kondigde aan vanaf 1 augustus een heffing van 35 procent in te voeren op een deel van de producten uit Canada. Volgens Trump is de maatregel een reactie op Canadese tegenheffingen.
4 uur geleden