Centrale bank: geen recessie voor Franse economie
PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Franse economie is in het vierde kwartaal van vorig jaar niet in een recessie beland dankzij een sterker dan verwachte activiteit in het bedrijfsleven, met name in de dienstensector. Dat zegt de Franse centrale bank. Onder de dienstensector valt bijvoorbeeld het toerisme en de detailhandel.
Volgens de bank zou de groei in het vierde kwartaal rond de 0,2 procent moeten uitkomen. In het derde kwartaal kromp de tweede economie van het eurogebied nog met 0,1 procent. Bij twee kwartalen met krimp op rij is sprake van een recessie.
De Franse centralebankpresident François Villeroy de Galhau verklaarde op de televisie dat de economie dit jaar met 0,9 procent zou moeten groeien. Volgens hem is de economie robuuster dan eerder gedacht. Verder zou de inflatie volgens Villeroy de Galhau binnen enkele maanden moeten dalen tot onder de 3 procent en dan in 2025 op 2 procent moeten uitkomen.
De Nederlandse economie liet in het derde kwartaal een krimp van 0,3 procent zien. Dat kwam volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vooral door krimp bij bedrijfsinvesteringen en uitgaven van huishoudens. Nederland verkeert echter wel in een recessie want in de voorgaande kwartalen was ook al sprake van krimp.
Meer uit Financieel
CANBERRA (ANP/AFP) - Ook TikTok gaat zich houden aan het socialemediaverbod in Australië voor kinderen en tieners onder de 16 jaar. De Australische wet gaat op 10 december in en op die dag zal de populaire filmpjesapp jongeren blokkeren, meldt het platform. Dat betekent dat zij geen account meer kunnen aanmaken of behouden.
21 minuten geledenBURBANK (ANP) - Streamingdienst Netflix wordt een steeds grotere kanshebber voor de aankoop van grote delen van Warner Bros. Discovery. De bedrijven zijn begonnen aan exclusieve gesprekken over de overname van de film- en tv-studio's en streamingplatform HBO Max door Netflix, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Als het tot een deal komt, krijgt 's werelds populairste betaalde streamingdienst een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Meer horecabedrijven worstelen met problematische schulden. Een op de vijf horeca-ondernemingen gaf aan hiermee te worstelen in november, tegen 14 procent in november vorig jaar. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek onder bedrijven in de industrie, handel en diensten met vijf of meer medewerkers.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Speelgoed is het afgelopen jaar goedkoper geworden in Nederland. Dat is opvallend, producten worden doorgaans juist steeds duurder. Experts denken dat de toegenomen productie in China en de handelsspanningen van dat land met de Verenigde Staten mogelijk een rol spelen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York lieten donderdag aan het slot kleine koersuitslagen zien. De aandacht van beleggers op Wall Street ging opnieuw uit naar cijfers over de Amerikaanse banenmarkt. Verder waren er nog kwartaalresultaten van onder meer softwareconcern Salesforce en supermarktketen Kroger.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is van plan nog meer belangen te nemen in bedrijven die actief zijn met belangrijke grondstoffen om zo de afhankelijkheid van China bij die grondstoffen tegen te gaan. Het gaat bijvoorbeeld om zink, kobalt, nikkel, lithium en koper die van groot belang zijn voor de industrie en defensiesector.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine min gesloten na de plus een dag eerder. Zorgtechnologieconcern Philips was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak en zorgde voor koersdruk op de hoofdindex.
14 uur geleden