Centrale bank: geen recessie voor Franse economie
PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Franse economie is in het vierde kwartaal van vorig jaar niet in een recessie beland dankzij een sterker dan verwachte activiteit in het bedrijfsleven, met name in de dienstensector. Dat zegt de Franse centrale bank. Onder de dienstensector valt bijvoorbeeld het toerisme en de detailhandel.
Volgens de bank zou de groei in het vierde kwartaal rond de 0,2 procent moeten uitkomen. In het derde kwartaal kromp de tweede economie van het eurogebied nog met 0,1 procent. Bij twee kwartalen met krimp op rij is sprake van een recessie.
De Franse centralebankpresident François Villeroy de Galhau verklaarde op de televisie dat de economie dit jaar met 0,9 procent zou moeten groeien. Volgens hem is de economie robuuster dan eerder gedacht. Verder zou de inflatie volgens Villeroy de Galhau binnen enkele maanden moeten dalen tot onder de 3 procent en dan in 2025 op 2 procent moeten uitkomen.
De Nederlandse economie liet in het derde kwartaal een krimp van 0,3 procent zien. Dat kwam volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vooral door krimp bij bedrijfsinvesteringen en uitgaven van huishoudens. Nederland verkeert echter wel in een recessie want in de voorgaande kwartalen was ook al sprake van krimp.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
9 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
9 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
10 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
11 uur geleden