Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cennie Reijngoudt over tekorten bij brandweer: ‘Kunnen soms niet uitrukken’

Cennie Reijngoudt over tekorten bij brandweer: ‘Kunnen soms niet uitrukken’

THOLEN - Cennie Reijngoudt is bijna klaar met de opleiding als manschap. Naast de brandweer, werkt hij bij een bedrijf dat landbouwmachines produceert. Voor hem is de brandweer een perfecte aanvulling op zijn werkzaamheden.

“Je bekijkt een pand op een andere manier. Je probeert ervoor te zorgen dat een bedrijf zo brandveilig mogelijk is. Ook een stukje EHBO op de werkvloer dat je als brandweerman intensiever leert dan BHV-er. Je bent écht een soort BHV-plus”, aldus Cennie. Je moet wel wat tijd investeren in de brandweer, maar voor Cennie is dat geen straf: “Tijdens je opleiding kruipt er veel tijd in. Maar je doet het met plezier. Dus het is geen zware opgave.”

Inmiddels is hij zó enthousiast dat hij van zijn passie zijn beroep mag maken: “Ik ga per 1 september beginnen bij de Gezamenlijke Brandweer Rotterdam als manschap”, vertelt hij trots. “Ik ben met het brandweervirus aangestoken. Alleen het vrijwillige gedeelte vond ik op den duur niet meer afdoende. Dan wil je fulltime brandweerman zijn!” Als je aan Cennie vraagt waarom hij zo enthousiast wordt, reageert hij zonder na te denken: “Het is één grote rode familie!” Ook Cennie merkt dat er tekorten zijn bij de brandweer: “Als je een uitruk hebt, kom je op de kazerne en dan kan je niet uitrukken door een tekort. Dat is wrang.” Hij legt uit dat mensen gemakkelijk kunnen aanmelden: “Mensen moeten er goed over nadenken: ‘Is dit wat voor mij?’ Ik denk dat er in best wel een aantal mensen een brandweerman of -vrouw schuilt.”

Meer uit Tholen

Gemeente Tholen heeft bijna 50 miljoen vrij in reserves: ‘Ga er terughoudend mee om’

THOLEN - De gemeente Tholen heeft bijna 50 miljoen euro vrij in de reserves dat nu niet direct nodig is. Dit geld kan bijvoorbeeld later gebruikt worden voor noodzakelijke investeringen in de toekomst. Het kan ook voor andere projecten worden ingezet, maar het college adviseert de gemeenteraad om hier met terughoudendheid mee om te gaan. Dat antwoordt het college op schriftelijke vragen van Anco Fase (VVD) na de publicatie van het BDO-rapport.

11 uur geleden
Bram Akkermans: ‘Ik was wel naïef toen ik besloot fulltime voor mijn Lego-onderneming te gaan’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

BREDA/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Bram Akkermans van Brams Bouwstenen.

15 uur geleden
Bestelbus rijdt midden in de nacht sloot in langs de N659 bij Tholen

THOLEN - Een bestelbus is in de nacht van dinsdag op woensdag in een sloot langs de N659 bij Tholen terechtgekomen. Het is niet bekend of er gewonden zijn gevallen.

19 uur geleden
Man (39) uit Tholen de cel in voor het betasten van zijn 6-jarig dochtertje

THOLEN - Een 39-jarige man uit Tholen is vorige week veroordeeld tot een celstraf van één jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk, voor het betasten van zijn eigen dochtertje. De vader verklaarde dat hij midden in de nacht wilde controleren of zijn dochter een schone onderbroek nodig had, maar de rechtbank geloofde dat niet.

1 dag geleden
Huizen op Tholen worden steeds duurder: Gemiddelde prijs bijna 350 duizend euro

THOLEN - Een bestaande koopwoning op Tholen kostte vorig jaar 347 duizend euro, blijkt uit cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) dinsdag naar buiten bracht. Dat is meer dan in 2024, toen de gemiddelde verkoopprijs nog 329 duizend euro bedroeg.

1 dag geleden
EBS gaat als eerste vervoerder met alle buurtbussen in Zeeland elektrisch rijden

THOLEN - EBS wordt de eerste vervoerder in Nederland die op alle buurtbuslijnen volledig elektrisch gaat rijden. EBS, dat vanaf december 2026 het busvervoer in Zeeland overneemt van Connexxion, heeft 32 elektrische buurtbussen besteld die eind dit jaar moeten gaan rijden. Eerder bestelden zij al elektrische streekbussen.

1 dag geleden
Gratis cursussen valpreventie voor 55-plussers in Thoolse dorpen

THOLEN - Een val kan ingrijpende gevolgen hebben. Daarom organiseren de buurtsportcoaches van de gemeente Tholen, in samenwerking met fysiotherapeuten, een cursus valpreventie. Deze cursussen worden vanaf maart aangeboden aan zelfstandig wonende ouderen in Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Stavenisse en Poortvliet.

2 dagen geleden