Celstraffen voor zes journalisten Turkse oppositiekrant
ISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turkse rechtbank heeft zes journalisten die werken voor de niet-regeringsgezinde krant Sözcü veroordeeld tot celstraffen. De journalisten worden volgens hun advocaat beschuldigd verdacht van terrorisme en het hebben van banden met de beweging van moslimprediker Fethullah Gülen.
De zes krijgen celstraffen variërend van twee jaar tot drie jaar en zes maanden. De nationalistische krant heeft regelmatig forse kritiek op de Turkse regering en daagt president Recep Tayyip Erdogan regelmatig uit met schreeuwende koppen.
"Dit is een lege zaak. Er is geen bewijs of getuige tegen ons. Het vonnis is als een zwarte vlek", aldus een journalist van de krant.
Staatsgreep
Sözcü is de tweede Turkse oppositiekrant die onder vuur ligt van de regering. Eerder dit jaar werden twee journalisten van de krant Cumhuriyet al tot lange gevangenisstraffen veroordeeld.
Erdogan beschuldigt Gülen ervan achter de mislukte staatsgreep van juli 2016 te zitten, maar Gülen, die in de VS in ballingschap leeft, heeft dat steeds ontkend.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.
35 minuten geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.
36 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.
37 minuten geledenARLINGTON (ANP) - De oorlog tegen Iran is volgens president Donald Trump snel voorbij, want er is "praktisch niets meer om aan te vallen". Hij zei dit woensdag in een kort vraaggesprek met de nieuwssite Axios.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft de eerste documenten vrijgegeven rond de benoeming van Peter Mandelson, de gewezen Britse ambassadeur voor de Verenigde Staten. Mandelson werd ontheven uit zijn functie nadat duidelijk was geworden hoe nauw de banden van de Britse diplomaat waren met de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse en Israëlische aanvallen tegen Iran zullen doorgaan "zolang als nodig is, totdat alle doelstellingen zijn bereikt", verklaarde de Israëlische defensieminister Israel Katz. Het is niet duidelijk welke doelen hij bedoelt. Katz benadrukte dat de aanvallen zware verliezen hebben toegebracht aan de Iraanse strijdkrachten en dat de Iraanse leiding is gevlucht, "als muizen de tunnels in".
4 uur geledenPOLEN (ANP/AFP/RTR) - Het Poolse OM onderzoekt of er banden zijn tussen een internationale groep criminelen die wordt verdacht van mensenhandel en gedwongen prostitutie en de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.
5 uur geleden