Celstraffen voor zes journalisten Turkse oppositiekrant
ISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turkse rechtbank heeft zes journalisten die werken voor de niet-regeringsgezinde krant Sözcü veroordeeld tot celstraffen. De journalisten worden volgens hun advocaat beschuldigd verdacht van terrorisme en het hebben van banden met de beweging van moslimprediker Fethullah Gülen.
De zes krijgen celstraffen variërend van twee jaar tot drie jaar en zes maanden. De nationalistische krant heeft regelmatig forse kritiek op de Turkse regering en daagt president Recep Tayyip Erdogan regelmatig uit met schreeuwende koppen.
"Dit is een lege zaak. Er is geen bewijs of getuige tegen ons. Het vonnis is als een zwarte vlek", aldus een journalist van de krant.
Staatsgreep
Sözcü is de tweede Turkse oppositiekrant die onder vuur ligt van de regering. Eerder dit jaar werden twee journalisten van de krant Cumhuriyet al tot lange gevangenisstraffen veroordeeld.
Erdogan beschuldigt Gülen ervan achter de mislukte staatsgreep van juli 2016 te zitten, maar Gülen, die in de VS in ballingschap leeft, heeft dat steeds ontkend.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - In de Europese Unie zijn duizenden onlineberichten van de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) in kaart gebracht en verwijderd, meldt Europol. Het EU-samenwerkingsverband van politiediensten heeft samen met lidstaten in totaal 14.200 berichten van de IRG op verschillende websites en onlineplatforms in de EU gevonden.
23 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Door de verstoring van handelsroutes in het Midden-Oosten loopt de prijs van voedsel en noodhulp snel op, ziet hulporganisatie CARE. Door de gedeeltelijke sluiting van de Straat van Hormuz moeten hulpgoederen via andere routes vervoerd worden. Dat zorgt er onder meer voor dat de prijs van noodvoeding voor ondervoede kinderen is verdrievoudigd, aldus CARE.
1 uur geledenNICOSIA (ANP) - De Global Sumud Flotilla, die op weg is naar Gaza met hulpgoederen, meldt dat militaire schepen ter hoogte van Cyprus zijn begonnen met het onderscheppen van de vloot. De flotilla vertrok vorige week vanaf Turkije, nadat Israëlische troepen schepen eerder hadden onderschept bij Kreta. Aan boord van de flotilla bevinden zich zes Nederlanders, laat de organisatie weten aan het ANP.
1 uur geledenSEVILLA (ANP/RTR) - Een flinke nederlaag voor de Spaanse premier Pedro Sánchez. Zijn sociaaldemocratische partij (PSOE) heeft haar slechtste resultaat ooit behaald bij de verkiezingen in de zuidelijke regio Andalusië. PSOE wist 28 zetels te behalen. De conservatieve Volkspartij (PP) heeft de verkiezingen gewonnen met 53 zetels, maar verloor haar absolute meerderheid.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Door een aardbeving in het zuidwesten van China zijn maandag zeker twee mensen om het leven gekomen. De beving met een kracht van 5.2 trof de regio Guangxi. Het epicentrum van de beving lag bij de stad Liuzhou.
2 uur geledenGAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.
14 uur geledenSEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.
14 uur geleden