Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Celstraffen voor zes journalisten Turkse oppositiekrant

Celstraffen voor zes journalisten Turkse oppositiekrant

ISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turkse rechtbank heeft zes journalisten die werken voor de niet-regeringsgezinde krant Sözcü veroordeeld tot celstraffen. De journalisten worden volgens hun advocaat beschuldigd verdacht van terrorisme en het hebben van banden met de beweging van moslimprediker Fethullah Gülen.

De zes krijgen celstraffen variërend van twee jaar tot drie jaar en zes maanden. De nationalistische krant heeft regelmatig forse kritiek op de Turkse regering en daagt president Recep Tayyip Erdogan regelmatig uit met schreeuwende koppen.

"Dit is een lege zaak. Er is geen bewijs of getuige tegen ons. Het vonnis is als een zwarte vlek", aldus een journalist van de krant.

Staatsgreep

Sözcü is de tweede Turkse oppositiekrant die onder vuur ligt van de regering. Eerder dit jaar werden twee journalisten van de krant Cumhuriyet al tot lange gevangenisstraffen veroordeeld.

Erdogan beschuldigt Gülen ervan achter de mislukte staatsgreep van juli 2016 te zitten, maar Gülen, die in de VS in ballingschap leeft, heeft dat steeds ontkend.

Meer uit Buitenland

Nationale herdenkingsdag voor slachtoffers Bondi Beach begonnen

SYDNEY (ANP/DPA) - In Australië is zondagochtend (lokale tijd) een nationale herdenkingsdag voor de slachtoffers van de dodelijke aanslag op Bondi Beach van precies een week geleden begonnen.

1 uur geleden
VS onderscheppen opnieuw olietanker voor Venezolaanse kust

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De VS hebben zaterdag opnieuw een olietanker in het Caribisch gebied aangehouden en geënterd. De Amerikaanse minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem zegt dat op X, nadat Amerikaanse media erover bericht hadden op basis van bronnen. Eerder deze week had president Trump een blokkade afgekondigd voor olietankers die op een sanctielijst staan en die van en naar Venezuela varen.

2 uur geleden
Leger Israël doodt twee Palestijnen op Westelijke Jordaanoever

TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft zaterdag twee Palestijnen gedood in het noorden van de bezette Westelijke Jordaanoever. Het leger beschuldigde de twee ervan Israëlische militairen te hebben aangevallen.

4 uur geleden
Maagdenburg herdenkt slachtoffers aanslag kerstmarkt

MAAGDENBURG (ANP/DPA) - In Maagdenburg zijn de slachtoffers van de aanslag op de kerstmarkt van precies een jaar geleden herdacht. Op de herdenkingsbijeenkomst verzekerde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz de overlevenden en nabestaanden van de voortdurende steun van zijn regering.

7 uur geleden
Zelensky wil dat VS vredesgesprekken met Rusland blijven leiden

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat Washington zijn leidende rol behoudt in de vredesbesprekingen met Rusland. Hij reageert daarmee op opmerkingen van de Franse president Emmanuel Macron, die suggereerde dat Europa opnieuw directe gesprekken met Rusland moet aangaan als de pogingen van de VS mislukken.

8 uur geleden
Krant: doden en veel gewonden na massale vergiftiging in Moskou

MOSKOU (ANP) - Minstens drie mensen zijn om het leven gekomen en veertig anderen zijn in het ziekenhuis opgenomen na een massale vergiftiging in een pension in Moskou. Dat meldt de Britse krant Daily Mail op basis van een verklaring van lokale autoriteiten.

9 uur geleden
Duitse als eerste persoon in rolstoel naar de ruimte

VAN HORN (ANP) - Een 33-jarige Duitse heeft zaterdag als eerste rolstoelgebruiker een reis richting de ruimte gemaakt. Michaela Benthaus, die in Nederland woont en werkt, vloog mee in een toeristische vlucht van Blue Origin naar de rand van de dampkring en terug.

10 uur geleden