Celstraffen voor zes journalisten Turkse oppositiekrant
ISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turkse rechtbank heeft zes journalisten die werken voor de niet-regeringsgezinde krant Sözcü veroordeeld tot celstraffen. De journalisten worden volgens hun advocaat beschuldigd verdacht van terrorisme en het hebben van banden met de beweging van moslimprediker Fethullah Gülen.
De zes krijgen celstraffen variërend van twee jaar tot drie jaar en zes maanden. De nationalistische krant heeft regelmatig forse kritiek op de Turkse regering en daagt president Recep Tayyip Erdogan regelmatig uit met schreeuwende koppen.
"Dit is een lege zaak. Er is geen bewijs of getuige tegen ons. Het vonnis is als een zwarte vlek", aldus een journalist van de krant.
Staatsgreep
Sözcü is de tweede Turkse oppositiekrant die onder vuur ligt van de regering. Eerder dit jaar werden twee journalisten van de krant Cumhuriyet al tot lange gevangenisstraffen veroordeeld.
Erdogan beschuldigt Gülen ervan achter de mislukte staatsgreep van juli 2016 te zitten, maar Gülen, die in de VS in ballingschap leeft, heeft dat steeds ontkend.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op Libanon zijn maandag al zeker 31 doden en 149 gewonden gevallen, hebben de autoriteiten van het aangevallen land bekendgemaakt. Het Israëlische leger voert aanvallen uit in heel Zuid-Libanon en de zuidelijke voorsteden van Beiroet na beschietingen door militie Hezbollah.
12 minuten geledenDUBAI (ANP/AFP/RTR) - Voor de derde dag op rij heeft Iran maandag aanvallen uitgevoerd op de Golfregio en Israël als vergelding voor het Amerikaans-Israëlische offensief.
14 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran zal niet onderhandelen met de Verenigde Staten. Dat zei de Iraanse hoogste veiligheidsfunctionaris Ali Larijani maandag op X.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse president Javier Milei wil de "strategische alliantie" met de Verenigde Staten onder bondgenoot Donald Trump in "nationaal beleid" verankeren. Dat zei hij zondag in zijn jaarlijkse rede voor het parlement.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt drie kandidaten op het oog te hebben voor het leiderschap van Iran na de dood van de opperste leider ayatollah Ali Khamenei. Wie dat zijn, wil hij nog niet zeggen. "Laten we eerst de klus afmaken", zei hij zondag in een telefonisch interview met The New York Times, zo'n 36 uur na het begin van het Amerikaans-Israëlische offensief tegen Iran.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtmachtbasis RAF Akrotiri op Cyprus is in de nacht van zondag op maandag getroffen door een droneaanval, heeft het Britse ministerie van Defensie laten weten. Een Cypriotische regeringswoordvoerder meldde op X dat de schade beperkt is gebleven.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger is begonnen met aanvallen op doelen van Hezbollah in heel Libanon. In de zuidelijke voorsteden van de Libanese hoofdstad Beiroet, een bolwerk van de militie, waren explosies te horen.
2 uur geleden