Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Celstraffen en beroepsverbod voor misbruik in vrouwengevangenis

Celstraffen en beroepsverbod voor misbruik in vrouwengevangenis

UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft dinsdag twee voormalige bewakers van de vrouwengevangenis in Nieuwersluis veroordeeld voor het misbruiken van gedetineerde vrouwen. Een 62-jarige man uit Doorn krijgt vier jaar celstraf voor onder meer verkrachting. Een 64-jarige man uit Huizen moet vijftien maanden de cel in voor aanranding en ontucht binnen de gevangenismuren. Daarnaast legt de rechtbank hen beroepsverboden van zes en vijf jaar op.

De voormalige gevangenisbewaarder Wouter van B. uit Doorn liet zich in juli 2022 oraal bevredigen door een vrouwelijke gevangene. DNA van zijn sperma is achteraf op een kerstboom in een vuilniszak in de kamer gevonden. Ook kocht hij een seksspeeltje voor haar. Hij is naast verkrachting veroordeeld voor het aanranden van een andere vrouw en het mishandelen van een derde slachtoffer.

Volgens andere aangiftes zou Werner S. uit Huizen twee vrouwen hebben aangerand en ontucht hebben gepleegd met een gedetineerde. Een van de vrouwen heeft in haar aangifte bij de politie verklaard dat de cipier meerdere keren in haar cel kwam, waar ze elkaar hebben gezoend en betast. Een tweede slachtoffer vertelde de politie dat S. in 2022 een paar keer haar borsten en billen heeft betast. Twee keer bij het magazijn zou ze zijn geslachtsdeel hebben moeten aanraken. De derde vrouw zou de verdachte in haar cel in zijn wang hebben gebeten, nadat hij haar borsten zou hebben vastgepakt.

Onaanvaardbaar

De rechtbank vindt alle aangiftes en verklaringen van de vrouwen betrouwbaar. Volgens de rechtbank hebben beide mannen tijdens hun werk in de gevangenis "op onaanvaardbare wijze" misbruik gemaakt van hun bevoegdheden. "De vrouwen waren van hen afhankelijk en aan hun zorg toevertrouwd. Ze hebben misbruik gemaakt van die kwetsbaarheid en hebben op die manier de beroepsgroep in een kwaad daglicht geplaatst."

De vier jaar cel voor de man uit Doorn is conform de strafeis. In de zaak van de man uit Huizen legt de rechtbank een hogere straf op dan de geëiste negen maanden, omdat de man op de zitting "een ernstig gebrek aan respect voor de vrouwen toonde".

Het Openbaar Ministerie vervolgt nog een derde bewaker. De zittingsdatum in die zaak is niet bekend.

Meer uit Binnenland

Leeuwtje van Rembrandt geveild voor 15 miljoen dollar

NEW YORK (ANP) - Bij Sotheby's in New York is woensdag een krijttekening van Rembrandt voor 15 miljoen dollar (12,7 miljoen euro) geveild. Het is de schets 'Rustende jonge leeuw', die Rembrandt maakte tussen 1638 en 1642. De tekening stond in de veilingcatalogus voor tussen de 15 en 20 miljoen dollar (13 en 17 miljoen euro).

9 minuten geleden
Koningin Máxima begint opleiding tot reservist

DEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima is woensdag bij de landmacht een opleiding tot reservist begonnen "omdat onze veiligheid niet meer vanzelfsprekend is", aldus de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD). Als ze klaar is met haar opleiding, krijgt ze de rang van luitenant-kolonel.

52 minuten geleden
Delft biedt alsnog excuses aan voor onderzoek moslimgemeenschap

DELFT (ANP) - Delft biedt alsnog excuses aan voor het onderzoek dat de gemeente liet uitvoeren naar de Delftse islamitische gemeenschap, waaronder het bestuur en de bezoekers van de Al-Ansaar-moskee. "Ik ben mij bewust van de impact en de pijn die dit onderzoek heeft veroorzaakt. Namens de gemeente Delft wil ik daarvoor mijn oprechte spijt betuigen", schrijft burgemeester Alexander Pechtold in een verklaring op de website van de gemeente.

2 uur geleden
Verdachte zorgverlener Wierden nog negentig dagen in de cel

ALMELO (ANP) - Een medewerkster van een zorginstelling in Wierden (Overijssel) blijft negentig dagen langer in de cel. Dat heeft de raadkamer van de rechtbank Overijssel bepaald. De vrouw zou drie bewoners van een instelling opzettelijk insuline hebben gegeven, zonder medische noodzaak. Hierdoor zouden bloedsuikerwaarden bij hen mogelijk zijn gedaald naar (levens)gevaarlijke waarden, meldde het Openbaar Ministerie eerder.

3 uur geleden
Celstraf voor plan om iemand in been te schieten in Rotterdam

DEN HAAG (ANP) - De Haagse rechtbank heeft woensdag veertien maanden cel opgelegd, waarvan twee voorwaardelijk, aan de 20-jarige Sonny W. uit Den Haag. Hij zou samen met een medeverdachte van plan zijn geweest om vorig jaar februari in Rotterdam iemand in zijn been te schieten, een zogenoemde 'legday'. W. zou dat volgens justitie samen doen met een 16-jarige jongen, maar die overleed na een incident met een vuurwapen op het Hofstad Lyceum in Den Haag.

4 uur geleden
Aantal asielzoekers Ter Apel daalt, maar nog altijd meer dan 2100

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel hebben in de nacht van dinsdag op woensdag 2111 asielzoekers overnacht. Dat zijn er iets minder dan een dag eerder. Het aantal zit wel nog altijd boven de 2100, een niveau dat de afgelopen maanden niet was bereikt.

4 uur geleden
Jaarlijkse griepepidemie komt volgens RIVM in zicht

BILTHOVEN (ANP) - Steeds meer mensen hebben griep onder de leden. Daardoor lijkt een epidemie in zicht, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

4 uur geleden