Celstraffen en beroepsverbod voor misbruik in vrouwengevangenis
UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft dinsdag twee voormalige bewakers van de vrouwengevangenis in Nieuwersluis veroordeeld voor het misbruiken van gedetineerde vrouwen. Een 62-jarige man uit Doorn krijgt vier jaar celstraf voor onder meer verkrachting. Een 64-jarige man uit Huizen moet vijftien maanden de cel in voor aanranding en ontucht binnen de gevangenismuren. Daarnaast legt de rechtbank hen beroepsverboden van zes en vijf jaar op.
De voormalige gevangenisbewaarder Wouter van B. uit Doorn liet zich in juli 2022 oraal bevredigen door een vrouwelijke gevangene. DNA van zijn sperma is achteraf op een kerstboom in een vuilniszak in de kamer gevonden. Ook kocht hij een seksspeeltje voor haar. Hij is naast verkrachting veroordeeld voor het aanranden van een andere vrouw en het mishandelen van een derde slachtoffer.
Volgens andere aangiftes zou Werner S. uit Huizen twee vrouwen hebben aangerand en ontucht hebben gepleegd met een gedetineerde. Een van de vrouwen heeft in haar aangifte bij de politie verklaard dat de cipier meerdere keren in haar cel kwam, waar ze elkaar hebben gezoend en betast. Een tweede slachtoffer vertelde de politie dat S. in 2022 een paar keer haar borsten en billen heeft betast. Twee keer bij het magazijn zou ze zijn geslachtsdeel hebben moeten aanraken. De derde vrouw zou de verdachte in haar cel in zijn wang hebben gebeten, nadat hij haar borsten zou hebben vastgepakt.
Onaanvaardbaar
De rechtbank vindt alle aangiftes en verklaringen van de vrouwen betrouwbaar. Volgens de rechtbank hebben beide mannen tijdens hun werk in de gevangenis "op onaanvaardbare wijze" misbruik gemaakt van hun bevoegdheden. "De vrouwen waren van hen afhankelijk en aan hun zorg toevertrouwd. Ze hebben misbruik gemaakt van die kwetsbaarheid en hebben op die manier de beroepsgroep in een kwaad daglicht geplaatst."
De vier jaar cel voor de man uit Doorn is conform de strafeis. In de zaak van de man uit Huizen legt de rechtbank een hogere straf op dan de geëiste negen maanden, omdat de man op de zitting "een ernstig gebrek aan respect voor de vrouwen toonde".
Het Openbaar Ministerie vervolgt nog een derde bewaker. De zittingsdatum in die zaak is niet bekend.
Meer uit Binnenland
EPE (ANP) - De gemeente Epe heeft ook aan Fletcher Hotels een dwangsom van 17.250 euro per dag met een maximum van ruim 3,1 miljoen euro opgelegd, omdat er na de gestelde deadline van afgelopen zaterdag nog asielzoekers worden opgevangen in een vestiging van de hotelketen in Epe.
6 uur geledenHARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA is er niet in geslaagd de asielopvanglocaties in Hardenberg (Overijssel) leeg te krijgen en zal na dinsdag daarom de eerste dwangsom moeten betalen die de gemeente heeft opgelegd. Dat laat een COA-woordvoerder weten. Aan het eind van de maandag zijn er nog 427 mensen in de opvang aan de Jachthuisweg en vijf in de noodlocatie Loozen.
7 uur geledenHAARLEM (ANP) - De jongens van 14 en 17 jaar die in de nacht van donderdag op vrijdag werden opgepakt in Heemstede worden verdacht van het voorbereiden van een explosie of brand te stichten met een terroristisch oogmerk. Dat meldt het Openbaar Ministerie Noord-Holland.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - NPO Radio 2-dj Ruud de Wild is de komende week niet te horen op NPO Radio 2. Dat heeft omroep PowNed maandag laten weten. "Naar verwachting zal hij volgende week maandag zijn werkzaamheden weer oppakken", aldus een verklaring van de omroep. Eddy Keur vervangt hem de komende dagen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 34-jarige Turkse man zonder vaste woon- of verblijfplaats die verdacht wordt van de moord op de 41-jarige Cemil Önal in Rijswijk is in Frankrijk gearresteerd. Het Openbaar Ministerie denkt dat hij de schutter is. De man werd in Frankrijk opgepakt voor verboden wapenbezit. Het OM had Frankrijk via een Europees aanhoudingsbevel verzocht de man aan te houden voor de zaak in Rijswijk.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het maximumaantal vluchten van en naar Schiphol is vooralsnog niet veranderd nadat de Raad van State regels daarover schrapte. De luchtvaartautoriteit van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) valt terug op de gedoogsituatie die eerder ook gold, meldt een woordvoerder na vragen van het ANP.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft meer dan 150 tips ontvangen over de explosie bij een joodse school in Amsterdam. Vorige week toonde zij bewakingsbeelden van twee verdachten van de aanslag, die plaatsvond in de nacht van vrijdag 13 op zaterdag 14 maart.
8 uur geleden