Cel voor ex K-popster die suïcide pleegde na chantage seksvideo's
SEOUL (ANP/AFP) - De ex-vriend van de Zuid-Koreaanse popster Goo Hara is tot een celstraf veroordeeld omdat hij haar heeft gechanteerd met seksvideo's. Goo pleegde in november vorig jaar zelfmoord op 28-jarige leeftijd.
De K-popster, voormalig lid van de meidengroep Kara, vertelde in 2018 aan lokale media dat haar ex had gedreigd "een einde aan haar carrière te maken" door seksvideo's van hen te verspreiden. Op bewakingscamerabeelden is te zien hoe Goo haar ex op haar knieën smeekt om dat niet te doen.
Eind vorig jaar werd Goo's lichaam in haar huis gevonden. Veel Zuid-Koreanen gaan ervan uit dat de zangeres een einde aan haar leven maakte omdat zij de stortvloed van negatieve opmerkingen die zij online te verduren kreeg na de openbaring, niet meer aankon.
Kapper Choi een jaar de cel in
De ex-vriend, de kapper Choi Jong-bum, moet voor een jaar de gevangenis in. Choi was in beroep gegaan tegen de voorwaardelijke celstraf die hem vorig jaar was opgelegd, onder meer voor chantage. Choi heeft "ernstige schade" toegebracht aan Goo's reputatie, vond de rechter. De chantage zou hebben geleid tot een "onomkeerbaar trauma".
Goo's suïcide vorig jaar, kwam kort nadat een andere K-popster, Sulli (25), een einde aan haar leven maakte na een lange worsteling met onlinepesterijen.
Meer uit Buitenland
BELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Colombia, Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zetten Oekraïne onder druk om uiterlijk volgende week donderdag een raamwerk van de vredesdeal te ondertekenen. Anders zouden de VS stoppen met het leveren van wapens en inlichtingen, meldden bronnen aan persbureau Reuters.
16 minuten geledenBELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.
34 minuten geledenBERLIJN/KYIV (ANP/AFP) - Europese leiders hebben in een telefoongesprek met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky herhaald dat Europa Oekraïne voortdurend steunt op de weg naar een duurzame en rechtvaardige vrede.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft nog niets officieels ontvangen van de Verenigde Staten over een 28-puntenplan voor vrede in Oekraïne. Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov zei dat de twee landen nog niet in detail over de voorstellen praten, maar dat Moskou openstaat voor onderhandelingen.
1 uur geledenJOHANNESBURG (ANP) - Onderhandelen over vrede in Oekraïne kan niet zonder betrokkenheid van Oekraïne, benadrukten voorzitter van de EU-leiders António Costa en voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie vrijdag op een persconferentie in Zuid-Afrika. "We zullen de situatie bespreken met zowel de Europese leiders als met de leiders hier in de marge van de G20", zei Von der Leyen. Ze gaat ook contact opnemen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky spreekt vrijdag Europese bondgenoten over het nieuwe Amerikaanse vredesplan, melden verschillende bronnen. Het telefoongesprek wordt gevoerd met de Franse president Emmanuel Macron, de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Britse premier Keir Starmer.
2 uur geleden