CDA'ers bedroefd over vertrek Omtzigt, blijven wel bij de partij
DEN HAAG (ANP) - Meerdere CDA-Kamerleden reageren verdrietig op het vertrek van Pieter Omtzigt uit de partij. Toch zijn er vooralsnog geen CDA'ers die ook de partij verlaten en zich bij Omtzigt voegen.
Kamerlid Derk Boswijk vindt het "waardeloos dat het zo gelopen is". Hij heeft bij eerdere verkiezingen op Omtzigt gestemd en had graag met hem samengewerkt in de fractie. Boswijk blijft CDA-Kamerlid, maar deelt wel enkele punten van kritiek die Omtzigt heeft op de partij. Zo vindt ook Boswijk dat de partij idealen heeft verloren en "terug moet naar de wortels van de christendemocratie. Het roer moet om."
Mustafa Amhaouch vindt het "een drama" en "zeer triest dat dit zo afloopt. Voor het CDA en Pieter zelf". Ook hij is niet van plan de partij te verlaten. "Ik ben 25 jaar lid van het CDA en blijf dat."
Danken
Agnes Mulder is "er kapot van" en schrijft op Twitter Omtzigt te gaan missen in de fractie. Hilde Palland-Mulder is verdrietig en dankt haar "partij- en provinciegenoot". Palland-Mulder komt uit het Overijsselse Kampen en Omtzigt uit Enschede.
Vicefractievoorzitter Anne Kuik en CDA-fractievoorzitter in de senaat, Ben Knapen, scharen zich achter de verklaring van partijleider Wopke Hoekstra en partijvoorzitter Marnix van Rij. Zij schreven op Twitter "teleurgesteld en geschrokken" te zijn dat Omtzigt de partij verlaat. Ze hadden gehoopt op een andere uitkomst en hebben naar eigen zeggen alles geprobeerd om dit te voorkomen.
Omtzigt kondigde zaterdag aan zijn partijlidmaatschap op te zeggen, nadat afgelopen week een vernietigende interne notitie van zijn hand over de partij uitlekte. Daarin schetst hij hoe hij binnen de partij voor "psychopaat", "labiel" en "teringhond" werd uitgemaakt en door partijgenoten werd tegengewerkt. Ook zou de partijtop hem het lijsttrekkerschap op "onheuse wijze" hebben ontnomen en Hoekstra naar voren hebben geschoven.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Kieskompas helpt in 49 gemeenten stemgerechtigden een partijkeuze te maken tijdens de gemeenteraadsverkiezingen in maart. De stellingen zijn lokaal afgestemd en vanaf 17 februari te beantwoorden. In Pijnacker-Nootdorp is de stemhulp maandag al te gebruiken, tegelijk met een lokaal lijsttrekkersdebat.
43 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - "Ik zit hier als misdadiger, maar ik heb geen enkele schuld. Ik heb geen strafbare feiten begaan. Ik heb fouten gemaakt, maar ik voel me niet schuldig, moreel noch juridisch. Ik heb niets gedaan." Met deze woorden sloot Abderrahim El M., verdacht van het lekken van staatsgeheime stukken aan de Marokkaanse geheime dienst, vrijdag zijn strafproces bij de rechtbank in Rotterdam af. Woensdag eiste het Openbaar Ministerie twaalf jaar cel tegen hem.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De situatie van Corné H., die is veroordeeld voor een gijzeling in Ede in 2024 en onlangs medewerkers in de gevangenis in Vught gijzelde, is niet ernstiger of schrijnender dan die van andere mensen die wachten op een plek in een tbs-kliniek. Dit zegt de Staat vrijdag in het kort geding dat door de advocaten van H. is aangespannen. Daarmee zou H. geen voorrang moeten krijgen en dus niet direct geplaatst moeten worden, volgens de Staat.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Zo'n honderd mensen die werk hebben gedaan voor het Studentensportcentrum van de Technische Universiteit Eindhoven (TU/e) hebben daar te weinig salaris voor gekregen. De universiteit trekt ongeveer 750.000 euro uit om het achterstallige loon over ongeveer zes jaar alsnog uit te betalen, met rente.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers van de BelastingTelefoon zijn komende week de volgende rijksambtenaren die actievoeren tegen een uitblijvende loonsverhoging. Het personeel van de telefonische klantenservice van de Belastingdienst in Eindhoven, Leeuwarden, Groningen, Hengelo, Apeldoorn en Heerlen neemt maandag en donderdag tegelijkertijd pauze. "Daardoor komt de bereikbaarheid naar verwachting ernstig onder druk te staan", meldt vakbond FNV.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is vlak na de Russische inval in Oekraïne veel te voorzichtig geweest met militaire steun. "Waren we eerder over onze taboes heen gestapt, dan had Oekraïne er militair beter voor gestaan." Dat zegt demissionair minister van Buitenlandse Zaken David van Weel in een interview met De Telegraaf.
11 uur geledenALMERE (ANP) - De Nederlandse hulporganisatie Dorcas deelt noodpakketten uit in Oekraïne om de mensen daar bij te staan in de extreme kou, terwijl ze zijn afgesloten van elektriciteit en verwarming. Miljoenen mensen zijn getroffen door de Russische aanvallen op energievoorzieningen en dus is er "een levensbedreigende situatie ontstaan", aldus Dorcas.
19 uur geleden