Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CDA wil miljoenennota verplaatsen naar het voorjaar

CDA wil miljoenennota verplaatsen naar het voorjaar

DEN HAAG (ANP) - De miljoenennota moet niet meer op Prinsjesdag, maar in het voorjaar worden gepresenteerd. Dat bepleit het CDA woensdag tijdens het financiële debat over de Rijksbegroting. De partij volgt daarbij een aanbeveling van de Raad van State.

"Met het verplaatsen van de miljoenennota naar het voorjaar is er meer tijd voor inspraak van de Tweede Kamer op de plannen van het kabinet", zegt CDA-Kamerlid Inge van Dijk. "Hierdoor wordt de rol van de Tweede Kamer versterkt. Daarnaast zorgt het eerder in het jaar voor financiële zekerheid en duidelijkheid voor gemeentes en lopen we in de pas met de Europese begrotingscyclus. Hoogste tijd om dit nu te regelen."

Vorige maand sprak de Raad van State zich uit voor het verplaatsen van de miljoenennota omdat de plannen die het kabinet nu op Prinsjesdag presenteert in de maanden daarvoor al zijn afgestemd door de coalitiepartijen. Oppositiepartijen hebben daar dan nog weinig over te zeggen, terwijl meer inspraak van de Tweede Kamer momenteel een belangrijk thema is in politiek Den Haag.

Minister van Financiën Wopke Hoekstra (ook CDA) zei op Prinsjesdag dat hij niet denkt dat het verplaatsen van de miljoenennota soelaas biedt. Het Nederlandse begrotingsbeleid sluit inmiddels goed aan bij dat van Europa, zegt de demissionaire bewindsman. Als het zwaartepunt eerder in het jaar ligt, krijgt een kabinet volgens Hoekstra bovendien "onherroepelijk de behoefte om aan het einde toch nog aan allerlei knopjes te gaan draaien".

Meer uit Binnenland

Herman Deinum (79), bassist Cuby & the Blizzards, overleden

NIJVERDAL (ANP) - Bassist Herman Deinum van de bluesband Cuby & the Blizzards is op 79-jarige leeftijd overleden. Deinum stierf vrijdag in zijn woonplaats Nijverdal, deelt het Cuby and the Blizzards (C+B) Museum. "Fans kwamen speciaal voor hem naar de concerten, om van zijn duidelijk hoorbare, melodieuze, stuwende baspartijen te genieten", aldus het museum.

7 minuten geleden
DJI: focus ligt op terugkeren van rust in de gevangenis

VUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".

2 uur geleden
Premier Aruba niet naar Nederland om 'spanning in eigen regio'

ORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.

3 uur geleden
Gijzeling in gevangenis Vught voorbij, medewerkers in veiligheid

VUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.

3 uur geleden
Gegijzelden PI Vught zijn twee medewerkers

DEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.

4 uur geleden
Gijzeling gaande op psychiatrische afdeling gevangenis Vught

VUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.

4 uur geleden
JenV: incident Vught niet in zwaar beveiligde EBI

DEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.

5 uur geleden