Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CBS: Tholen kreeg er vorig jaar 108 woningen uit nieuwbouw bij

CBS: Tholen kreeg er vorig jaar 108 woningen uit nieuwbouw bij

THOLEN - Op Tholen zijn vorig jaar vijf huizen ontstaan uit voormalige niet-woningen, zoals kantoren en winkels. Deze ‘woningtransformaties’ hebben voor 4 procent bijgedragen aan de groei van het aantal huizen in de gemeente. Daarnaast zijn er 108 nieuwe woningen ontstaan uit nieuwbouw. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). 

In totaal werden er in 2022 ruim honderd nieuwe woningen in de gemeente Tholen gebouwd door middel van nieuwbouw. Ook zijn er 28 extra huizen gerealiseerd door diverse aanpassingen, zoals splitsingen of verbouwingen. Daarentegen werden 47 woningen gesloopt. Na correctie bleef er netto toevoeging van 75 woningen over. Hierdoor stond de teller eind vorig jaar op 11.263 woningen in de gemeente.

De gemeente telde vorig jaar 2.937 niet-woningen. Dat zijn panden zonder woonfunctie, zoals kantoren, winkels, fabrieken, sporthallen en hotels. In 2022 zijn er 111 nieuwe niet-woningen bijgekomen, terwijl er ook 67 panden zijn ontstaan door nieuwbouwprojecten.

Zeeuwse nieuwbouw

In de provincie Zeeland werden het afgelopen jaar 1.180 nieuwe woningen aan de voorraad toegevoegd. Daarvan zijn er 1.592 gebouwd uit nieuwbouw, maar tegelijkertijd zijn er ook weer veel huizen gesloopt. Eind vorig jaar bedroeg het totale aantal woningen in Zeeland 190.577.

Het aantal niet-woningen in de provincie stond op 52.769, wat neerkomt op een stijging van ruim een duizend tegenover het voorgaande jaar. Ongeveer 753 van deze kantoren en winkels werden toegevoegd door nieuwbouwprojecten, terwijl de overige toevoegingen voortkwamen uit bijvoorbeeld woningtransformaties.

Landelijke teller

Op nationaal niveau ontstonden er vorig jaar 79.649 nieuwe woningen. Hiervan werden 74.560 woningen gerealiseerd door nieuwbouw, terwijl 10.559 woningen werden gesloopt. Ruim 24 duizend woningen zijn bijgekomen door middel van splitsingen, verbouwingen en woningtransformaties.

Ten slotte werden er 12.820 niet-woningen gerealiseerd. Als gevolg hiervan staat het totale aantal woningen in Nederland op 8.125.229, terwijl het aantal niet-woningen 1.181.074 bedraagt.


Lees ook

Huizenprijzen in Zeeland dalen minder hard dan in andere provincies

Meer uit Tholen

Burgemeester Sijbers: ‘Elke oorlog eist levens met verdriet dat blijft’

THOLEN - In het wandelpark bij de Vossemeersepoort is zondagavond de Dodenherdenking gehouden. Tijdens de plechtigheid stonden inwoners, jongeren, veteranen en internationale gasten in stilte stil bij de slachtoffers van oorlog en geweld. Burgemeester Marleen Sijbers hield een toespraak.

8 uur geleden
Vanmiddag eerste duik van het jaar bij zwembaden De Spetter en Haestinge

SINT-MAARTENSDIJK/THOLEN - De buitenzwembaden De Spetter in Tholen en Haestinge in Sint-Maartensdijk gaan vanmiddag eindelijk open. Bezoekers kunnen vanaf 13.00 uur terecht voor een frisse duik op Bevrijdingsdag.

13 uur geleden
Monument onthuld bij Grote Nol voor drie gesneuvelde Engelse militairen

SINT-ANNALAND - Aan de Grote Nol bij Sint-Annaland is zaterdag een nieuw oorlogsmonument onthuld ter nagedachtenis aan drie Britse militairen die tachtig jaar geleden omkwamen tijdens een Duitse overval. Zestien familieleden van de omgekomen soldaten waren aanwezig bij de plechtigheid.

1 dag geleden
Concordia Tholen viert 140-jarig jubileum verder met bijzondere muziekmarathon

THOLEN - Concordia Tholen viert haar 140-jarig bestaan met meerdere optredens in het kader van dit jubileum. Van vrijdag 16 tot zaterdag 17 mei vindt er een muziekmarathon plaats waarbij er geprobeerd wordt om 24 uur lang aan één stuk door muziek wordt gespeeld.

2 dagen geleden
Gitarist Cordas sluit Thoolse concertreeks af met Zuid-Amerikaanse klanken

THOLEN - De Stichting Anthonie Keldermans Concerten sluit op zaterdag 10 mei haar concertseizoen af met een bijzonder optreden van gitarist Fernando Riscado Cordas. Het laatste avondconcert vindt plaats in het Oude Stadhuis van Tholen en in het teken van Zuid-Amerikaanse muziek. 

2 dagen geleden
Carolien opent vakantiewoning voor mensen met een intensieve zorgvraag

THOLEN - Precies honderd jaar na de geboorte van Marus Klippel werd afgelopen donderdag 't Huysje van Klippel geboren. Deze vakantiewoning aan de Kettingdijk in Tholen biedt een onderkomen aan mensen met een intensieve zorgvraag. De feestelijke opening werd verricht door Carolien Bierens en Hugo de Jonge.

3 dagen geleden
Dodenherdenking in Tholen met Pools bezoek en plechtigheid in wandelpark

THOLEN - Het 4 mei Comité organiseert samen met de gemeente Tholen zondagavond de officiële herdenking in het wandelpark nabij de Vossemeersepoort. Tijdens de plechtigheid houdt burgemeester Sijbers een toespraak en is er een kranslegging. Ook is er een Poolse delegatie aanwezig uit zusterstad Ilawa. 

3 dagen geleden