CBS: Nederland importeerde ruim kwart meer dan jaar eerder
DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Nederland heeft in oktober voor een flink hogere waarde aan goederen in- en uitgevoerd dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek. Vooral de waarde van de import steeg hard, met meer dan 27 procent.
In totaal voerde Nederland voor 47 miljard euro aan goederen in. Daarvan kwam 22,1 miljard euro uit andere EU-landen en de rest van buiten de EU. De toename van de import van buiten de EU lag hoger dan die van binnen het economische blok. De groei van de hoeveelheid producten die Nederland binnenkwam was een stuk lager met 5,4 procent op jaarbasis.
De uitvoer van goederen lag in oktober 16 procent hoger dan in dezelfde maand van 2020. In totaal werd voor 51 miljard euro uitgevoerd. De groei kwam volledig door export naar EU-landen. De uitvoer naar landen buiten de Europese Unie daalde met 2,3 procent.
De groei van de export heeft grotendeels te maken met prijsstijgingen. Qua volume bleef de uitvoer nagenoeg gelijk.
Het handelsoverschot, oftewel de uitvoer min de invoer, was 4 miljard euro. Een jaar geleden voerde Nederland nog 7,1 miljard euro meer goederen uit dan het invoerde.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Unilever ging dinsdag scherp omlaag op het Damrak nadat bekend was geworden dat de Amerikaanse branchegenoot McCormick een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie overneemt. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).
44 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Unilever kan nog niet aangeven of in Nederland banen zullen verdwijnen na de overname van de voedingsdivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. "Het is op dit moment nog te vroeg om concreet te zijn over eventuele veranderingen", zegt een woordvoerster van Unilever.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Medewerkers van Nederlandse havens gaan minstens vijf dagen het werk neerleggen omdat ze ontevreden zijn over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Dat hebben zo'n zevenhonderd werknemers dinsdag besloten na een vergadering in de haven van Rotterdam, meldt FNV Havens-bestuurder Asmae Hajjari.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag positief begonnen door de hoop op een mogelijke de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal heeft president Donald Trump tegen zijn naaste medewerkers gezegd dat hij bereid is de oorlog tegen Iran te beƫindigen, zelfs als de Straat van Hormuz grotendeels dicht blijft. Iran heeft die zeestraat vrijwel afgesloten, waardoor een groot deel van het olietransport uit de regio stilligt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is goed nieuws dat het hoofdkantoor van de voedingsmiddelendivisie van Unilever in Nederland blijft na de overname van de tak door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat laat minister van Economische Zaken en Klimaat Heleen Herbert weten in een reactie.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Ook persoonlijke gegevens van klanten van de boekingswebsites Vacanceselect en Eurocamp zijn buitgemaakt bij het datalek waardoor klanten van vakantieaanbieder Roan zijn getroffen. Dat melden beide aanbieders op hun websites. Volgens hen zijn daarbij voor- en achternamen, e-mailadressen, telefoonnummers en boekingsgegevens als bestemming en aankomst- en vertrekdata gelekt.
4 uur geledenHUNT VALLEY (ANP) - Unilever heeft een akkoord bereikt over de overname van een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat bevestigen de bedrijven. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).
4 uur geleden