Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CBS: Nederland importeerde ruim kwart meer dan jaar eerder

CBS: Nederland importeerde ruim kwart meer dan jaar eerder

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Nederland heeft in oktober voor een flink hogere waarde aan goederen in- en uitgevoerd dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek. Vooral de waarde van de import steeg hard, met meer dan 27 procent.

In totaal voerde Nederland voor 47 miljard euro aan goederen in. Daarvan kwam 22,1 miljard euro uit andere EU-landen en de rest van buiten de EU. De toename van de import van buiten de EU lag hoger dan die van binnen het economische blok. De groei van de hoeveelheid producten die Nederland binnenkwam was een stuk lager met 5,4 procent op jaarbasis.

De uitvoer van goederen lag in oktober 16 procent hoger dan in dezelfde maand van 2020. In totaal werd voor 51 miljard euro uitgevoerd. De groei kwam volledig door export naar EU-landen. De uitvoer naar landen buiten de Europese Unie daalde met 2,3 procent.

De groei van de export heeft grotendeels te maken met prijsstijgingen. Qua volume bleef de uitvoer nagenoeg gelijk.

Het handelsoverschot, oftewel de uitvoer min de invoer, was 4 miljard euro. Een jaar geleden voerde Nederland nog 7,1 miljard euro meer goederen uit dan het invoerde.

Meer uit Financieel

Fatbikeverkoper La Souris krijgt miljoenenfinanciering van ING

DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.

6 uur geleden
Fatbikeverkoper La Souris krijgt miljoenenfinanciering van ING

DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.

6 uur geleden
Wall Street enthousiast over abonnementen voor Meta AI-chatbot

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandelen van Meta Platforms waren woensdag in trek onder beleggers op Wall Street. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram is begonnen met de verkoop van de eerste consumentenabonnementen voor zijn Meta AI-chatbot. Dat wordt gezien als een belangrijke stap in het opbouwen van een businessmodel dat de honderden miljarden dollars aan investeringen in kunstmatige intelligentie moet compenseren.

7 uur geleden
Oprichter Apple-keten Amac doet stap terug

UTRECHT (ANP) - Oprichter Ed Bindels van Apple-keten Amac doet een stap terug. Hij is niet langer topman van de Nederlandse verkoper van Apple-producten, maar gaat bij het bedrijf verder als voorzitter van de raad van commissarissen. Volgens Amac was de topfunctie voor Bindels niet meer te combineren met zijn werkzaamheden bij de door hem opgezette horecagelegenheid Liemès en het recent geopende Apple Museum.

8 uur geleden
VS 'teleurgesteld' over blokkeren verkoop bedrijf achter DigiD

DEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.

10 uur geleden
Beleggers zetten AkzoNobel fors hoger na afwijzing overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.

12 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij energieleverancier Kikker

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.

13 uur geleden