
CBS: Nederland importeerde ruim kwart meer dan jaar eerder
DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Nederland heeft in oktober voor een flink hogere waarde aan goederen in- en uitgevoerd dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek. Vooral de waarde van de import steeg hard, met meer dan 27 procent.
In totaal voerde Nederland voor 47 miljard euro aan goederen in. Daarvan kwam 22,1 miljard euro uit andere EU-landen en de rest van buiten de EU. De toename van de import van buiten de EU lag hoger dan die van binnen het economische blok. De groei van de hoeveelheid producten die Nederland binnenkwam was een stuk lager met 5,4 procent op jaarbasis.
De uitvoer van goederen lag in oktober 16 procent hoger dan in dezelfde maand van 2020. In totaal werd voor 51 miljard euro uitgevoerd. De groei kwam volledig door export naar EU-landen. De uitvoer naar landen buiten de Europese Unie daalde met 2,3 procent.
De groei van de export heeft grotendeels te maken met prijsstijgingen. Qua volume bleef de uitvoer nagenoeg gelijk.
Het handelsoverschot, oftewel de uitvoer min de invoer, was 4 miljard euro. Een jaar geleden voerde Nederland nog 7,1 miljard euro meer goederen uit dan het invoerde.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De aanleg van windmolens op land stokt, waardoor klimaatdoelen voor de langere termijn uit zicht dreigen te raken. Volgens de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) is vorig jaar maar voor 127 megawatt aan windmolens bijgebouwd. Dat zijn slechts zo'n 33 turbines en het gaat om de kleinste toename sinds 2017. In Zuid-Limburg, Twente en rond Amersfoort staan nog helemaal geen windmolens.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De aanleg van windmolens op land stokt, waardoor klimaatdoelen voor de langere termijn uit zicht dreigen te raken. Volgens de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) is vorig jaar maar voor 127 megawatt aan windmolens bijgebouwd. Dat zijn slechts zo'n 33 turbines en het gaat om de kleinste toename sinds 2017. In Zuid-Limburg, Twente en rond Amersfoort staan nog helemaal geen windmolens.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten en China zijn overeengekomen een "overlegstructuur" voor handel op te zetten. Dat zei de Chinese vicepremier He Lifeng zondag, na handelsbesprekingen die hij "openhartig, diepgaand en constructief" noemde. Net als de Amerikaanse delegatie eerder zondag sprak He over "grote vooruitgang".
5 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Volgens de Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, is "substantiële vooruitgang" geboekt in de gesprekken tussen zijn team en dat van de Chinese vicepremier He Lifeng in Genève. In de Zwitserse stad doen de twee grootste economieën ter wereld pogingen de door de Amerikaanse president Donald Trump aangewakkerde handelsoorlog te bezweren.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Handel zegt optimistisch te zijn over onderhandelingen tussen China en de Verenigde Staten die in Zwitserland plaatsvinden. De twee grootmachten praten dit weekend in Genève over mogelijkheden om hun handelsoorlog te de-escaleren.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Europa moet de Russische oliesector en financiële sector zwaardere sancties opleggen als Vladimir Poetin niet instemt met een staakt-het-vuren, zegt de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot.
14 uur geledenGENÈVE (ANP) - De handelsbesprekingen tussen China en de Verenigde Staten in Genève zijn hun tweede dag ingegaan, melden Zwitserse media. Persbureau Reuters schrijft ook dat onderhandelaars zondagochtend weer bijeen zijn gekomen.
17 uur geleden