CBS: in juli overleden veel bewoners instellingen en 80-plussers
DEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen dat maandelijks overlijdt, lag ook vorige maand weer hoger dan verwacht. Net als in mei en juni was er sprake van oversterfte, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De oversterfte werd veroorzaakt doordat meer bewoners van verpleeghuizen en instellingen voor gehandicaptenzorg en meer 80-plussers overleden dan verwacht.
In alle kalenderweken van juli (4 tot en met 31 juli) gingen er meer mensen dood dan op basis van de cijfers over 2015 tot en met 2019 - dus voor de coronapandemie - werd verwacht. In heel juli overleden in totaal zo'n 12.400 mensen. De oversterfte komt uit op ongeveer 1350 mensen en was daarmee in juli hoger dan in juni. Toen was ook al sprake van oversterfte.
Het CBS weet nog niet wat de reden is van de extra sterfgevallen, omdat het de doodsoorzaken pas later ontvangt. Op dit moment zijn voor alle overledenen tot en met maart van dit jaar de doodsoorzaken bekend. De coronapandemie en de griepgolf waren de twee voornaamste redenen voor de oversterfte tot en met die maand.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Bij de stewardess van KLM die werd getest op het hantavirus is de uitslag van de test negatief. Dat bevestigt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). De vrouw uit Haarlem was eerder in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg in contact gekomen met een Nederlandse vrouw die later overleed aan het virus.
10 minuten geledenLONDEN (ANP) - Bij twee Britse burgers is inmiddels bevestigd dat ze besmet zijn met het hantavirus. Er is ook nog een vermoedelijke besmetting bij een Brit op het eiland Tristan da Cunha, dat deel uitmaakt van Sint-Helena, melden Britse overheidsdiensten in een verklaring. Ze zeggen samen te werken met de internationale autoriteiten om voorbereidingen te treffen voor de terugkeer van opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit Amsterdam heeft alle systemen die in verbinding staan met onderwijssoftware Canvas losgekoppeld. Dat liet de onderwijsinstelling weten nadat hackersgroep ShinyHunters donderdagavond de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten had weten over te nemen.
5 uur geledenUITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
10 uur geleden