CBS: in juli overleden veel bewoners instellingen en 80-plussers
DEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen dat maandelijks overlijdt, lag ook vorige maand weer hoger dan verwacht. Net als in mei en juni was er sprake van oversterfte, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De oversterfte werd veroorzaakt doordat meer bewoners van verpleeghuizen en instellingen voor gehandicaptenzorg en meer 80-plussers overleden dan verwacht.
In alle kalenderweken van juli (4 tot en met 31 juli) gingen er meer mensen dood dan op basis van de cijfers over 2015 tot en met 2019 - dus voor de coronapandemie - werd verwacht. In heel juli overleden in totaal zo'n 12.400 mensen. De oversterfte komt uit op ongeveer 1350 mensen en was daarmee in juli hoger dan in juni. Toen was ook al sprake van oversterfte.
Het CBS weet nog niet wat de reden is van de extra sterfgevallen, omdat het de doodsoorzaken pas later ontvangt. Op dit moment zijn voor alle overledenen tot en met maart van dit jaar de doodsoorzaken bekend. De coronapandemie en de griepgolf waren de twee voornaamste redenen voor de oversterfte tot en met die maand.
Meer uit Binnenland
BADHOEVEDORP (ANP) - De musicus en componist Tonny Eyk is overleden, meldt zijn dochter. Eyk overleed afgelopen zaterdag op 85-jarige leeftijd na een kort ziekbed. Zijn uitvaart was donderdag in besloten kring.
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - "Met het overlijden van Hans van Manen verliest de dans een icoon", reageert de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema op het overlijden van choreograaf Van Manen. Hij overleed woensdagavond op 93-jarige leeftijd, aldus Nationale Opera & Ballet.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Breda twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Elias M. voor het verkrachten en doden van de 75-jarige Yvonne uit Halsteren.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in het onderwijs, zoals misbruik of mishandeling. Afgelopen schooljaar kwamen 2916 dossiers binnen, 599 meer dan het schooljaar daarvoor. Alleen in het hoger onderwijs was geen stijging zichtbaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) blijft voorlopig vastzitten. Verzoeken om zijn voorlopige hechtenis te beëindigen zijn door het gerechtshof in Amsterdam afgewezen.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Kindertelefoon is dit jaar het meest gebeld over vrije tijd, seksualiteit, pesten, thuis en familie en emotionele problemen. Dat meldt de organisatie, die dit jaar 320.000 gesprekken voerde met kinderen tussen de 8 en 18 jaar. Gemiddeld kwamen er per dag meer dan negenhonderd telefoontjes en chats binnen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) vraagt het gerechtshof in Amsterdam zijn voorarrest op te heffen, zodat hij voor zijn vijf kinderen kan zorgen. Promes zit nu zes maanden in voorlopige hechtenis en wil de inhoudelijke behandeling van zijn strafzaak in hoger beroep in vrijheid afwachten.
6 uur geleden