CBS: aantal afgegeven bouwvergunningen gestegen in 2020
DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar zijn bijna 66.000 bouwvergunningen afgegeven voor nieuw te bouwen woningen. Dat is bijna 14 procent meer dan in 2019, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het CBS meldde al eerder dat er vorig jaar ruim 69.000 nieuwbouwwoningen zijn gebouwd.
Het aantal afgegeven vergunningen is een indicator voor wat er in de nabije toekomst aan woningen zal worden gebouwd. De afgelopen jaren lag dat aantal rond de 65.000. Dat is veel minder dan in de periode voor de kredietcrisis die in 2008 begon. Tussen 2000 en 2008 werd jaarlijks gemiddeld nog voor 80.000 te bouwen woningen een vergunning verleend.
De omzet van de bouwsector was in 2020 ruim 2 procent hoger dan een jaar eerder. Dat is de laagste groei in vijf jaar. In welke mate de coronacrisis de bouwomzet heeft gedrukt kan het CBS niet aangeven. In het tweede kwartaal van vorig jaar daalden de opbrengsten van de bouw, na een sterke stijging in het eerste kwartaal van bijna 10 procent. In het derde en vierde kwartaal nam de omzet weer toe.
In heel 2020 zijn 425 faillissementen uitgesproken in de bouw. Dat zijn er ruim 13 procent minder dan een jaar eerder kopje onder gingen. Vooral de afgelopen twee kwartalen daalde het aantal faillissementen sterk.
De totale kosten van de bouw en verbouw van woningen en bedrijfsgebouwen waarvoor een vergunning is afgegeven, stegen in 2020 met ruim 12 procent tot 19,4 miljard euro. De bouwsom is nog niet eerder zo hoog geweest sinds het CBS die in 2012 begon te meten.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - De boekingen bij reisorganisaties naar de Verenigde Staten voor komende zomer lopen achter, meldt reisbrancheorganisatie ANVR. In juni en juli organiseert het land het WK voetbal samen met Canada en Mexico. Er zijn al langer berichten dat de VS minder gewild zijn als reisbestemming.
33 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - TikTok gaat de bevindingen van de Europese Commissie op "alle mogelijke manieren" aanvechten. Dat laat een woordvoerder van de populaire filmpjesapp weten, nadat Brussel vrijdag bekend had gemaakt dat het verslavende aspect van TikTok in overtreding is met digitale regels van de Europese Unie.
1 uur geledenMUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Indiase staalconcern Tata Steel heeft de winst in het afgelopen kwartaal flink zien stijgen. De staalproducent die onder meer eigenaar is van het hoogovencomplex bij IJmuiden, profiteerde van een sterke vraag en productie bij de Indiase vestigingen en wist daarmee de stijgende kosten te compenseren.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het verslavende aspect van TikTok is in overtreding met digitale regels van de Europese Unie. Het oneindige scrollen, automatische afspelen van video's, pushmeldingen en zeer gepersonaliseerde aanbevelingen maken de socialemedia-app verslavend, concludeert de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse autoconcern Toyota heeft een nieuwe topman benoemd. De grootste autofabrikant ter wereld verhoogde tegelijkertijd de verwachtingen voor de omzet en winst in het huidige boekjaar, ondanks de impact van Amerikaanse importheffingen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Op de internationale luchthaven in Berlijn kunnen vrijdagochtend nog steeds geen vliegtuigen landen of opstijgen vanwege ijzel. Donderdagavond werd het vliegverkeer op de luchthaven in de Duitse hoofdstad al volledig stilgelegd en leidde het winterse weer tot veel annuleringen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De handel tussen Nederland en Duitsland is afgelopen jaar opnieuw gegroeid. Volgens de Duits-Nederlandse Handelskamer, die cijfers van statistiekbureau Destatis analyseerde, blijven onder meer de bedden van het Nederlandse merk Auping en kleding van het Duitse Zalando populair aan de andere kant van de grens. Energie en chemische producten werden juist minder verhandeld, wat past bij de krimpende Duitse industrie en transformatie richting een hoogwaardigere economie.
4 uur geleden