Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Catalonië isoleert weer regio uit vrees voor virus

Catalonië isoleert weer regio uit vrees voor virus

LÉRIDA (ANP) - Voor het eerst sinds Spanje met de versoepeling van de coronamaatregelen is begonnen, is er in de noordwestelijke regio Catalonië in een grote stad een nieuwe lockdown afgekondigd uit vrees voor verspreiding van het coronavirus. De Catalaanse premier Quim Torra heeft aangekondigd dat de regio Segria op slot gaat. Er wonen, onder meer in de stad Lérida, bijna 210.000 mensen. De lockdown is officieel om 12.00 uur ingevoerd, maar mensen die geen geen woning in de regio hebben mogen tot zaterdagmiddag 16.00 uur de regio uit en mensen uit de regio die elders vertoeven, kunnen tot die tijd terugkeren.

De bewoners hoeven niet thuis te blijven, maar er gelden beperkingen over samenkomsten. Volgens de Catalaanse regering is er "in de afgelopen uren" een zorgwekkende stijging van het aantal gevallen van het virus geconstateerd. Vrijdag waren het er 4030, zestig meer dan donderdag. Het coronavirus deed eind januari zijn intrede in Spanje en half maart werd er een strenge lockdown van kracht die mensen verplichtte thuis te blijven en alleen met een dringende reden zoals werk de deur uit te gaan. Die maatregelen zijn inmiddels geleidelijk versoepeld.

Spanje heeft relatief veel slachtoffers van het virus, met meer dan 250.000 geregistreerde besmettingen en 28.000 sterfgevallen.

Meer uit Buitenland

Reuters: SpaceX op 12 juni naar technologiebeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.

31 minuten geleden
Jury bereikt ook in nieuw proces Weinstein geen overeenstemming

NEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.

45 minuten geleden
Israël en Libanon verlengen staakt-het-vuren met 45 dagen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.

1 uur geleden
John Travolta op filmfestival Cannes verrast met ere-Palm

CANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.

2 uur geleden
Mogelijke uitdager Starmer mag meedoen aan parlementsverkiezing

MANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.

2 uur geleden
China bevestigt bezoek Xi aan Verenigde Staten dit najaar

BEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft de uitnodiging van de Amerikaanse president Donald Trump geaccepteerd en gaat dit najaar op bezoek in de Verenigde Staten. Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua.

4 uur geleden
Belgische coalitie ruziet over NAVO-norm

BRUSSEL (ANP) - De Belgische regeringscoalitie touwtrekt opnieuw over de NAVO-afspraak om meer uit te geven aan defensie. Twee regeringspartijen willen meer tijd nemen om zo harde bezuinigingen elders te voorkomen. Defensieminister Theo Francken is bang dat België opnieuw "de grootste freerider van de NAVO" wordt.

4 uur geleden