Catalonië isoleert weer regio uit vrees voor virus
LÉRIDA (ANP) - Voor het eerst sinds Spanje met de versoepeling van de coronamaatregelen is begonnen, is er in de noordwestelijke regio Catalonië in een grote stad een nieuwe lockdown afgekondigd uit vrees voor verspreiding van het coronavirus. De Catalaanse premier Quim Torra heeft aangekondigd dat de regio Segria op slot gaat. Er wonen, onder meer in de stad Lérida, bijna 210.000 mensen. De lockdown is officieel om 12.00 uur ingevoerd, maar mensen die geen geen woning in de regio hebben mogen tot zaterdagmiddag 16.00 uur de regio uit en mensen uit de regio die elders vertoeven, kunnen tot die tijd terugkeren.
De bewoners hoeven niet thuis te blijven, maar er gelden beperkingen over samenkomsten. Volgens de Catalaanse regering is er "in de afgelopen uren" een zorgwekkende stijging van het aantal gevallen van het virus geconstateerd. Vrijdag waren het er 4030, zestig meer dan donderdag. Het coronavirus deed eind januari zijn intrede in Spanje en half maart werd er een strenge lockdown van kracht die mensen verplichtte thuis te blijven en alleen met een dringende reden zoals werk de deur uit te gaan. Die maatregelen zijn inmiddels geleidelijk versoepeld.
Spanje heeft relatief veel slachtoffers van het virus, met meer dan 250.000 geregistreerde besmettingen en 28.000 sterfgevallen.
Meer uit Buitenland
KINSHASA (ANP/AFP) - Er zijn tot nu toe bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika, blijkt uit een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). 452 van die gevallen komen uit de Democratische Republiek Congo (DRC), waar meer dan tachtig mensen officieel aan het ebolavirus zijn overleden. In buurland Oeganda werden negentien bevestigde gevallen gemeld.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
10 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
10 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
13 uur geleden