
Casper's Peloton wil verloren seizoen met Oranjeplaat Cycling Classic afsluiten
DOMBURG - Casper’s Peloton programma is door de coronacrisis danig in de war gegooid. Het initiatief waarmee Domburger Ko Jan Provoost en een aantal anderen geld inzamelen voor de stichting Support Casper heeft veel evenementen moeten schrappen.
Daardoor kunnen ze veel minder geld ophalen voor de stichting van Casper van Eijck, die onderzoek doet naar alvleesklierkanker, en Make A Wish.
Casper’s Peloton wilde dat dit jaar onder meer doen door mee te doen aan The Dutch 750 en op tweede paasdag via de fietstocht Endura Classic.
Elfstedentocht
Ook stond de Elfstedentocht op de fiets op het programma en waren er nog enkele sponsoractiviteiten. Er is een streep doorgezet, omdat er geen evenementen mogen plaatsvinden tot 1 juni. Als het meezit wil Casper’s Peloton op zondag 20 september het verloren seizoen enige glans geven met de Oranjeplaat Cycling Classic. De fietsers werken hiervoor samen met de eigenaren van restaurant Oranjeplaat in Arnemuiden.
Ontbijt
Zondag 11 oktober is een alternatieve datum. Er zijn twee afstanden: 100 en 75 kilometer en er is een recreatieve fietstocht van 25 kilometer. Deelnemers kunnen tegen betaling een ontbijt en/of een diner krijgen in Oranjeplaat. Ze moeten dat vooraf betalen en krijgen dan een voucher, die zowel op 20 september als 11 oktober kan worden ingeleverd of (als het helemaal niet doorgaat) op een andere datum voor 31 december.
Opgeven
Mensen die mee willen doen, kunnen zich opgeven door een mailtje te sturen naar [email protected] met naam, adres, telefoonnummer, adres en de afstand. De organisatie houdt zich aan de dan geldende RIVM-regels. Meer informatie is te vinden op de website www.supportcasper-acties.nl/project/casper-s-peloton.
Meer uit Beveland
COLIJNSPLAAT - Tijdens de cursusavond van de EHBO vereniging Noord-Beveland in Colijnsplaat zette burgemeester Meeuwisse zeven jubilarissen in het zonnetje.
3 uur geledenGOES - Wethouder Joan Veldhuizen opende onlangs speeltuin De Fanfaria in de wijk Aria. Voorzitter André Lindenbergh van wijkvereniging Overturia benadrukte de lange voorbereiding van dit groene project, mogelijk gemaakt door gemeente, aannemer, sponsors en buurtbewoners.
5 uur geledenGOES - Bij Sleutelen Aan Vermogen (SAV) in Goes is op 15 september een nieuwe bulkmachine voor statiegeldverpakkingen geopend. De machine maakt het mogelijk om meer dan honderd flesjes en blikjes tegelijk in te leveren. Dat scheelt consumenten en organisaties met volle zakken of dozen veel tijd en moeite.
1 dag geledenGOES - Om de zorg in Zeeland te behouden gaan de Zeeuwse ziekenhuizen Adrz en Zorg Saam meer samenwerken. 'Met concentratie van bepaalde operaties en de aanschaf van een chirurgie-robot kan belangrijke zorg in Zeeland behouden blijven', staat in een gezamenlijk persbericht van de beide ziekenhuizen. 'Dit is een belangrijke stap voor de Zeeuwse ziekenhuiszorg en dat vindt ook CZ, de grootste zorgverzekeraar in Zeeland.'
1 dag geledenGOES - Bij het station in Goes heeft maandagmiddag vermoedelijk een vechtpartij plaatsgevonden waarbij een groep jongeren betrokken was.
1 dag geledenKLOETINGE - Met een feestelijke aftrap hebben VV Kloetinge en de gemeente Goes zaterdag 13 september de vernieuwde sportvelden op sportpark Wesselopark officieel in gebruik genomen. Daarmee werd een traject afgesloten dat al in 2021 begon met de voorbereidingen.
2 dagen geledenWISSENKERKE - Het kleine dijkhuisje aan de Oosterschelde bij Wissenkerke bestaat dit jaar precies 100 jaar. Ooit was het een onmisbare werkplek voor de dijkbaas, die vanaf hier de veiligheid van de dijken bewaakte. "Het was vaak penibel, maar ook een mooie tijd," vertelt voormalig dijkbaas Bas van Liere. In 1970 begon Van Liere bij het waterschap Noord-Beveland. Het werk als dijkbaas betekende lange nachten en barre omstandigheden. "We hadden niet die goede jassen van tegenwoordig. Je stond daar maar in de kou en nattigheid. Als het stormde, vloog het water soms over de kruin en werd het gras zwart van het zout."
2 dagen geleden