CAS verdubbelt schorsing HSV-voetballer Vuskovic tot vier jaar
HAMBURG (ANP/DPA) - Sporttribunaal CAS heeft de schorsing van de Kroatische voetballer Mario Vuskovic van Hamburger SV verdubbeld tot vier jaar. De 22-jarige verdediger was in eerste instantie geschorst voor twee jaar om het gebruik van het bloeddopingmiddel epo.
Vuskovic was naar het CAS gestapt, nadat hij in maart 2023 een schorsing van twee jaar had gekregen van de sportrechtbank van de Duitse voetbalbond DFB. Het wereldantidopingbureau WADA en het Duitse antidopingbureau NADA waren eveneens in beroep gegaan, omdat ze de straf wilden verdubbelen.
Er was eerder onenigheid over de wijze waarop de dopinganalyse was uitgevoerd. HSV voerde liefst vier deskundigen op die de uitslag van de dopingcontrole betwistten. De sportrechtbank van de DFB oordeelde echter dat de A- en B-staal voldoende zekerheid gaven over de aanwezigheid van epo.
Vuskovic was al voorlopig geschorst sinds november 2022 en mag vanaf november 2026 weer voetballen. Hij speelde sinds 2021 voor HSV, dat uitkomt op het tweede niveau in Duitsland. In eerste instantie als huurling van Hajduk Split, waarna hij in 2022 een contract tekende tot de zomer van 2025.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.
11 uur geledenFÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.
15 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.
15 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
21 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
1 dag geleden