CAS laat Oranje-tegenstander Ecuador toe tot WK
LAUSANNE (ANP) - Ecuador mag meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal in Qatar. Volgens sporttribunaal CAS heeft het land, een van de tegenstanders van Nederland in de groepsfase van het toernooi, speler Byron Castillo niet onrechtmatig opgesteld. De verdediger deed mee in de kwalificatie bij Ecuador, maar volgens de Chileense bond was dat illegaal omdat hij niet de juiste nationaliteit zou hebben. Chili spande daarom een zaak aan tegen Ecuador.
Bij de start van de volgende WK-kwalificatie krijgt Ecuador wel 3 punten aftrek. Bovendien heeft het land een boete gekregen van zo'n 100.000 euro. Dit is volgens het CAS omdat het land wel valse documenten zou hebben laten zien. Eerder al verwierp de FIFA de klacht van Chili en ook Peru, dat Castillo een geboren Colombiaan zou zijn.
Ecuador eindigde in de Zuid-Amerikaanse kwalificatiereeks als vierde en kwalificeerde zich zo rechtstreeks voor de eindronde in Qatar. Peru werd vijfde en legde het vervolgens in een intercontinentale play-off om een WK-ticket af tegen Australiƫ. Chili werd zevende.
Ecuador speelt nu definitief op 20 november de openingswedstrijd van het WK tegen Qatar.
Meer uit Voetbal
VIGO (ANP) - FC Barcelona is koploper Real Madrid genaderd tot op 3 punten. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-2 bij Celta de Vigo onder meer door drie treffers van Robert Lewandowski. Frenkie de Jong moest met zijn tweede gele kaart van het veld.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie gegrepen in de Serie A. De ploeg van trainer Cristian Chivu won met 2-0 van Lazio en kwam daarmee op 24 punten in de Italiaanse competitie.
10 uur geledenDEVENTER (ANP) - Robin van Persie vindt dat Feyenoord slecht had gespeeld in Deventer. "Het was een magere wedstrijd", stelde de 42-jarige coach na de tweede nederlaag van Feyenoord dit seizoen. De Rotterdammers verloren op De Adelaarshorst met 2-1 van Go Ahead Eagles. Van Persie vond wel dat Feyenoord net als Go Ahead Eagles een strafschop had verdiend.
10 uur geledenDEVENTER (ANP) - Feyenoord heeft de koppositie in de twaalfde speelronde van de Eredivisie verspeeld aan PSV. Het elftal van trainer Robin van Persie verloor in Deventer met 2-1 van Go Ahead Eagles. Het was de tweede nederlaag van het seizoen voor Feyenoord.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - De voetbalsters van Manchester City hebben de koppositie in de Engelse competitie gegrepen. De ploeg won met 2-1 bij Everton, mede door de openingstreffer van Vivianne Miedema.
11 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - VfL Wolfsburg heeft het vertrek van trainer Paul Simonis bevestigd. De 40-jarige voormalige coach van Go Ahead Eagles is per direct uit zijn functie ontheven, meldde de Duitse club, die veertiende staat in de Bundesliga.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - PSV'er Guus Til liet met drie treffers in de uitwedstrijd tegen AZ (1-5) opnieuw zien prima als spits te kunnen voetballen. De aanvallende middenvelder is nu samen met Ismael Saibari clubtopscorer. Beiden scoorden in de Eredivisie tot dusver acht keer.
12 uur geleden