Carlsberg verkoopt meer bier tegen hogere prijzen
KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense bierbrouwer Carlsberg zag de omzet in het eerste kwartaal sterk stijgen. Dat kwam mede doordat de brouwer de prijzen van zijn biertjes verhoogde om de hogere kosten voor grondstoffen als graan af te wentelen op consumenten. Ook profiteerde het concern, dat wordt geleid door de Nederlandse topman Cees ’t Hart, van de terugkeer van klanten naar pubs, bars en restaurants in heel Europa.
De omzet van de concurrent van Heineken nam toe met 24 procent tot 14,9 miljard Deense kroon, omgerekend zo'n 2 miljard euro. Analisten hadden gerekend op een omzetgroei van 13 procent. De omzetcijfers zijn exclusief de verkopen in Rusland. Net als veel andere westerse bedrijven heeft Carlsberg zich teruggetrokken uit dat land vanwege de oorlog in Oekraïne.
Carlsberg verlaagde vorige week zijn winstverwachting voor dit jaar en waarschuwde dat het bedrijf waarschijnlijk omgerekend zo'n 1,3 miljard euro moet afschrijven op zijn Russische bezittingen. Carlsberg is een van de grootste brouwers in Rusland en heeft zo'n 8400 medewerkers in het land. De brouwer verwacht dat de verkoop van zijn Russische activiteiten tot twaalf maanden kan duren.
Volgens ’t Hart heeft de oorlog in Oekraïne, gezien de bedrijfsprestaties, in het eerste kwartaal slechts een beperkte impact gehad. Hoewel er volgens de topman aanzienlijke onzekerheid is voor de rest van het jaar, handhaaft het bedrijf zijn eerder verlaagde winstverwachting voor het hele jaar. Volgens die prognose rekent Carlsberg erop dat de bedrijfswinst met 5 procent kan dalen. Een kleine winststijging is evenwel ook mogelijk.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse technologische industrie heeft steeds meer last van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump vorig jaar ontketende. Dat meldt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na een onderzoek onder 156 bedrijven dat eerder deze maand is uitgevoerd.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.
3 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Apple heeft het afgelopen kwartaal zijn beste eerste drie maanden in een jaar ooit behaald. Dat zegt topman Tim Cook van het techconcern in een toelichting op de resultaten. Volgens hem komt dat onder andere dankzij meer verkopen van iPhones.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger gesloten. Beleggers reageerden onder meer op positieve kwartaalresultaten van Alphabet, het moederbedrijf van Google, en de fabrikant van graafmachines, bulldozers en mijnbouwtrucks Caterpillar.
5 uur geledenDEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.
6 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Spotify heeft donderdag een nieuw verificatiesysteem aangekondigd om gebruikers van de muziekstreamingdienst te helpen echte artiesten te onderscheiden van muziek die is gegenereerd door kunstmatige intelligentie. Het groene vinkje, dat aangeeft dat een artiest is geverifieerd door Spotify, komt in een tijd van groeiende bezorgdheid in de muziekindustrie over door AI-gegenereerde nummers die streamingdiensten overspoelen.
6 uur geleden