Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Carlsberg verkoopt meer bier tegen hogere prijzen

Carlsberg verkoopt meer bier tegen hogere prijzen

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense bierbrouwer Carlsberg zag de omzet in het eerste kwartaal sterk stijgen. Dat kwam mede doordat de brouwer de prijzen van zijn biertjes verhoogde om de hogere kosten voor grondstoffen als graan af te wentelen op consumenten. Ook profiteerde het concern, dat wordt geleid door de Nederlandse topman Cees ’t Hart, van de terugkeer van klanten naar pubs, bars en restaurants in heel Europa.

De omzet van de concurrent van Heineken nam toe met 24 procent tot 14,9 miljard Deense kroon, omgerekend zo'n 2 miljard euro. Analisten hadden gerekend op een omzetgroei van 13 procent. De omzetcijfers zijn exclusief de verkopen in Rusland. Net als veel andere westerse bedrijven heeft Carlsberg zich teruggetrokken uit dat land vanwege de oorlog in Oekraïne.

Carlsberg verlaagde vorige week zijn winstverwachting voor dit jaar en waarschuwde dat het bedrijf waarschijnlijk omgerekend zo'n 1,3 miljard euro moet afschrijven op zijn Russische bezittingen. Carlsberg is een van de grootste brouwers in Rusland en heeft zo'n 8400 medewerkers in het land. De brouwer verwacht dat de verkoop van zijn Russische activiteiten tot twaalf maanden kan duren.

Volgens ’t Hart heeft de oorlog in Oekraïne, gezien de bedrijfsprestaties, in het eerste kwartaal slechts een beperkte impact gehad. Hoewel er volgens de topman aanzienlijke onzekerheid is voor de rest van het jaar, handhaaft het bedrijf zijn eerder verlaagde winstverwachting voor het hele jaar. Volgens die prognose rekent Carlsberg erop dat de bedrijfswinst met 5 procent kan dalen. Een kleine winststijging is evenwel ook mogelijk.

Meer uit Financieel

Productie Nederlandse industrie groeit sterkst sinds maart 2023

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in september beduidend aangetrokken. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) was sprake van de sterkste toename sinds maart 2023.

1 uur geleden
Onderzoek: bijna 1 op de 6 werknemers heeft stressvolle baan

DEN HAAG (ANP) - Bijna een op de zes werknemers had vorig jaar een stressvolle baan met hoge taakeisen en weinig vrijheid om het werk te doen zoals ze dat graag zelf willen. Dat melden onderzoeksinstituut TNO en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in de Nationale Enquête Arbeidsomstandigheden.

1 uur geleden
Stichting daagt BMW voor de rechter om misleiding met diesels

DEN HAAG (ANP) - BMW wordt in Nederland voor de rechter gedaagd omdat het autoconcern kopers van dieselwagens zou hebben misleid. De afgelopen jaren werd onder andere in Duitsland illegale software aangetroffen in diesels van BMW. Die technologie liet de auto's schoner lijken dan ze in werkelijkheid waren. De Stichting Car Claim en de Consumentenbond eisen nu dat duizenden kopers van BMW's en MINI's in Nederland compensatie ontvangen voor dat gesjoemel.

4 uur geleden
Exxon-topman tempert verwachtingen rond groene investeringen

HOUSTON (ANP) - Het Amerikaanse olie- en gasconcern ExxonMobil tempert de verwachtingen rond de investeringen die het bedrijf de komende jaren doet in projecten die weinig CO2 uitstoten. Vorig jaar kondigde Exxon aan tot en met 2030 30 miljard dollar te investeren in CO2-arme energie. In een interview met Financial Times zegt topman Darren Woods nu dat hij het tempo van die investeringen aanpast aan de tegenvallende vraag naar bijvoorbeeld waterstof en biobrandstoffen.

18 uur geleden
China heft exportverbod Nexperia voor groot deel op

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft bevestigd dat het exportverbod voor chipmaker Nexperia grotendeels wordt opgeheven. Alle chips die voor niet-militaire doeleinden worden gebruikt, mogen weer vanuit een Chinese fabriek van de Nederlandse halfgeleiderfabrikant naar het buitenland, zei het Chinese ministerie van Handel. Eerder dit weekend meldde Eurocommissaris Maroš Šefčovič de versoepeling ook al.

21 uur geleden
China hervat export gallium, germanium en antimoon naar VS

BEIJING (ANP/AFP) - China heeft een verbod op de export van drie metaalsoorten naar de Verenigde Staten opgeschort. Daarmee doet het Aziatische land opnieuw een concessie richting de VS in de handelsoorlog tussen de twee grootmachten.

22 uur geleden
Verduurzamingsprojecten via failliet bedrijf krijgen weer geld

HAARLEM (ANP) - Projecten die via het failliete Winst Uit Je Woning liepen, kunnen binnenkort weer geld ontvangen. Als tussenpersoon regelde Winst Uit Je Woning voor tal van gemeenten en hun inwoners subsidies, adviseurs of vaklieden voor verduurzamingsprojecten. Maar het bedrijf ging deze week failliet, waardoor alle activiteiten stil kwamen te liggen.

23 uur geleden