Cardiff moet resterende miljoenen betalen voor overleden Sala
ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft Cardiff City uit Wales verplicht tot het betalen van de resterende elf miljoen euro aan Nantes voor de in 2019 overleden Emiliano Sala. Dat meldden advocaten van de Franse club vrijdag. De eerste zes miljoen euro werd in januari overgemaakt na een uitspraak van het sporttribunaal CAS.
Sala, een Argentijn met tevens een Italiaans paspoort, overleed op 21 januari 2019 op weg naar Wales door een vliegtuigongeluk. Twee dagen eerder hadden Nantes en Cardiff zijn transfer beklonken. De beide clubs kwamen zelf niet uit de financiële afhandeling na het drama, waarna de FIFA werd ingeschakeld.
Het laatste woord in de zaak lijkt echter nog niet gesproken. Cardiff heeft nog een mogelijkheid om naar het CAS te stappen. De club uit Wales stelt bovendien dat Nantes medeverantwoordelijk is voor de dood van Sala en eist op zijn beurt een schadevergoeding van ongeveer honderd miljoen.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
6 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
7 uur geleden