Cardiff moet resterende miljoenen betalen voor overleden Sala
ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft Cardiff City uit Wales verplicht tot het betalen van de resterende elf miljoen euro aan Nantes voor de in 2019 overleden Emiliano Sala. Dat meldden advocaten van de Franse club vrijdag. De eerste zes miljoen euro werd in januari overgemaakt na een uitspraak van het sporttribunaal CAS.
Sala, een Argentijn met tevens een Italiaans paspoort, overleed op 21 januari 2019 op weg naar Wales door een vliegtuigongeluk. Twee dagen eerder hadden Nantes en Cardiff zijn transfer beklonken. De beide clubs kwamen zelf niet uit de financiële afhandeling na het drama, waarna de FIFA werd ingeschakeld.
Het laatste woord in de zaak lijkt echter nog niet gesproken. Cardiff heeft nog een mogelijkheid om naar het CAS te stappen. De club uit Wales stelt bovendien dat Nantes medeverantwoordelijk is voor de dood van Sala en eist op zijn beurt een schadevergoeding van ongeveer honderd miljoen.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
9 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.
13 uur geleden