Carbidschieten gaat dit jaar niet door: ‘Te weinig vrijwilligers’
THOLEN - Het carbidschieten op Tholen gaat dit jaar niet door. Dat laat de organisatie weten. Normaal gesproken vindt dit evenement plaats op de laatste dag van het jaar.
Vervelend nieuws voor alle liefhebbers van carbidschieten. Het jaarlijkse evenement kan dit keer niet doorgaan. “Er zijn dit jaar helaas te weinig vrijwilligers die aanwezig kunnen zijn, waardoor het niet te doen is om het evenement op een goede en veilige manier te organiseren”, aldus de Carbid Stichting Tholen. “Erg spijtig natuurlijk, maar het is helaas niet anders.”
De organisatie hoopt het evenement volgend jaar wel weer ‘gewoon’ door te kunnen laten gaan. “We gaan kijken hoe we het een en het ander in kunnen gaan vullen om het toch wel enigszins traditionele carbidschieten weer door te laten gaan”, aldus de stichting. “Het is nog erg vroeg, maar vanuit onze kant wensen we in ieder geval iedereen alvast hele fijne feestdagen en een fijne feestelijke jaarwisseling.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Vijf culturele en erfgoedprojecten in de gemeente Tholen ontvangen in 2026 subsidie uit de Regioarrangementen. De Zeeuwse gemeenten en de Provincie Zeeland ondersteunen hiermee initiatieven die bijdragen aan een levendig cultureel aanbod en maatschappelijke meerwaarde. De vijf subsidies zijn in januari 2026 toegekend en gelden voor activiteiten die plaatsvinden in de gemeente Tholen.
13 uur geledenSINT-ANNALAND - Diverse koren zingen komende zaterdag 31 januari in de dorpskerk van Sint-Annaland voor Moldavië. De opbrengst van de avond gaat naar Stichting Caritate, die hulp biedt aan dit land.
16 uur geledenTHOLEN - De natuur in de Oosterschelde staat onder druk. Er zijn steeds minder plekken voor vogels om voedsel te zoeken en voor zeehonden om uit te rusten. Daarom werkt Rijkswaterstaat aan een nieuw beheerplan om leefgebieden te herstellen en de natuurkwaliteit te verbeteren. De Commissie voor de milieueffectrapportage (mer) heeft vandaag advies gegeven over de inhoud van het milieueffectrapport.
1 dag geledenTHOLEN - Het hoogste cijfer van de klas is niet voor iedereen weggelegd, maar de gemeente Tholen krijgt het wel. Accountsbureau BDO houdt elk jaar de meerjarenbegrotingen van alle gemeenten in Nederland tegen het licht en geeft Tholen voor het jaar 2024 een topbeoordeling. In haar inwonerscategorie staat de gemeente zelfs in de top drie van financieel meest gezond.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst, gecombineerd met een Eucharistieviering in de Quirinuskerk van Parochie Sint Christoffel (actief in Halsteren, Lepelstraat, Tholen en Oud-Vossemeer), stonden dankbaarheid en vertrouwen in de toekomst afgelopen week centraal.
1 dag geledenPOORTVLIET - Het activiteitencomité van Poortvliet organiseert komende vrijdag 30 januari weer een lichtjesoptocht door het dorp. Eerder communiceerde het bestuur dat de start en finish bij voetbalvereniging SPS zou zijn. Inmiddels is deze verplaatst naar 't Ouwe Raed'uus.
2 dagen geledenOUD-VOSSEMEER - Drie zelfmoorden in de familie, een ongeneeslijk zieke moeder en woorden die niet uitgesproken worden. In haar nieuwe roman vertelt de 41-jarige Inge Duine in een fictief verhaal het stilzwijgen rond familiegeheimen. Iets wat zij van dichtbij heeft gezien. "Het gaat over zwijgen, woorden opsluiten in je lichaam en dat van generatie op generatie doorgeven."
2 dagen geleden