Carbidschieten gaat dit jaar niet door: ‘Te weinig vrijwilligers’
THOLEN - Het carbidschieten op Tholen gaat dit jaar niet door. Dat laat de organisatie weten. Normaal gesproken vindt dit evenement plaats op de laatste dag van het jaar.
Vervelend nieuws voor alle liefhebbers van carbidschieten. Het jaarlijkse evenement kan dit keer niet doorgaan. “Er zijn dit jaar helaas te weinig vrijwilligers die aanwezig kunnen zijn, waardoor het niet te doen is om het evenement op een goede en veilige manier te organiseren”, aldus de Carbid Stichting Tholen. “Erg spijtig natuurlijk, maar het is helaas niet anders.”
De organisatie hoopt het evenement volgend jaar wel weer ‘gewoon’ door te kunnen laten gaan. “We gaan kijken hoe we het een en het ander in kunnen gaan vullen om het toch wel enigszins traditionele carbidschieten weer door te laten gaan”, aldus de stichting. “Het is nog erg vroeg, maar vanuit onze kant wensen we in ieder geval iedereen alvast hele fijne feestdagen en een fijne feestelijke jaarwisseling.”
Meer uit Tholen
THOLEN - De KNVB heeft de opgelegde boete van 227 euro aan Tholense Boys ingetrokken, zo laat de club weten in een verklaring. De boete volgde op ongeregeldheden tijdens de derby tegen WHS, die begin maart gestaakt werd nadat een speler van WHS een supporter van Tholense Boys sloeg. Volgens WHS zou de supporter hem racistisch hebben bejegend.
1 uur geledenTHOLEN/SINT-MAARTENSDIJK - Zwembad De Spetter in Tholen is vandaag begonnen met de voorverkoop van abonnementen voor het nieuwe zwemseizoen. Volgende week gaat ook de voorverkoop van start bij Zwembad Haestinge in Sint-Maartensdijk. Beide gemeentelijke zwembaden openen op 5 mei hun deuren.
4 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Een politiehelikopter die cirkelde boven het industrieterrein, tientallen agenten en brandweerlieden die metingen kwamen verrichten. Het Klaverveld leek woensdagmiddag eerder op een scène uit de serie Breaking Bad dan op de normaal zo rustige straat. Bij een inval in een loods heeft de politie een in werking zijnde productielocatie voor synthetische drugs aangetroffen. Tijdens de inval zijn vier verdachten aangehouden. Het team Landelijke Faciliteit Ontmantelen (LFO) heeft uitgebreid onderzoek gedaan in de loods.
8 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Bij een pand op het industrieterrein Klaverveld in Oud-Vossemeer is woensdagmiddag een drugslab aangetroffen. De politie viel het pand binnen en heeft vier verdachten aangehouden.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Hoe kun je het verleden van Sint-Maartensdijk op een speelse manier nieuw leven inblazen? Dolores Bijl vond het antwoord in Haas Teun. In de nieuwe wandelroute het Hazenpad vertelt dit fictieve personage de parels van het dorp, zodat de verhalen niet verloren gaan.
1 dag geleden[Advertorial] - Al meer dan vijftien jaar is het Brabantse Wal Festival een begrip in de gemeente Woensdrecht en ver daarbuiten. Na een succesvol jubileumjaar in 2025 heeft de organisatie opnieuw een gevarieerd programma samengesteld voor alle leeftijden, met dit jaar als nieuwe toevoeging het Bier- en Wijnfestijn.
1 dag geledenTHOLEN - Het college stelt dat de plaatsing van laadpunten op koers ligt en daarom geen extra maatregelen nodig zijn. Dat blijkt uit navraag van de voormalige fractie PvdA-GroenLinks, die al maanden aandacht vraagt voor de laadpunten in Tholen. Volgens Nancy Raas-Tophoven en Jan Heshof bereiken hen steeds nieuwe signalen dat de laadpalen tekortschieten. Na meerdere schriftelijke vragen geeft het college nu meer inzicht.
1 dag geleden