
Cao-akkoord in Duitse bouw na reeks stakingen
FRANKFURT (ANP/DPA) - De grote vakbond IG BAU heeft met werkgevers in de Duitse bouwsector een nieuw cao-akkoord bereikt na een reeks stakingen voor hoger loon. Als de cao wordt goedgekeurd gaat die gelden voor ongeveer 930.000 bouwvakkers in Duitsland.
Bouwvakkers legden de afgelopen weken meermaals het werk neer uit onvrede over het mislukken van de onderhandelingen over een nieuwe cao. Daardoor kwamen bijvoorbeeld bouwwerkzaamheden aan wegen, spoor en bruggen in heel Duitsland stil te liggen.
Ook een bemiddelaar kon de impasse tussen de vakbond en werkgevers niet doorbreken. Maar nu is er een cao van drie jaar afgesproken, waarbij de lonen stapsgewijs omhoog gaan en de salarissen in het oosten en westen van Duitsland volledig gelijk worden getrokken. De leden van IG BAU moeten nog wel instemmen met het akkoord.
Stakingen succesvol
De bouw behoort tot de grootste werkgevers van Duitsland en was vorig jaar goed voor een omzet van meer dan 160 miljard euro.
Vakbondsvoorzitter Robert Feiger zei dat de stakingen succesvol zijn geweest en dat aan de looneisen wordt voldaan. Hij raadt de leden dan ook aan in te stemmen. De werkgevers verklaarden blij te zijn dat het conflict nu beëindigd kan worden, zodat iedereen zich weer kan concentreren op bouwen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Alle mobiele klanten van telecomprovider Odido zijn weer online, na de grote landelijke storingen met bellen en mobiel internetten op woensdag. Dat meldt een woordvoerder van Odido. Een kleine groep klanten had nog last van de storingen, maar dat is nu dus voorbij.
51 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Nederlandse beleggers zijn in de afgelopen zes maanden negatiever geworden over beleggen in de Verenigde Staten, meldt RaboResearch op basis van een enquête onder 1868 beleggers. De Amerikaanse president Donald Trump wordt door een grote meerderheid van de beleggers genoemd als reden voor hun negatievere blik op de VS.
1 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse invoerheffingen op auto's zijn voor Japan onaanvaardbaar, stelt Ryosei Akazawa, de belangrijkste handelsgezant van het land. Volgens hem hebben Japanse bedrijven inmiddels meer dan 60 miljard dollar geïnvesteerd in de Verenigde Staten en 2,3 miljoen lokale banen gecreëerd.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Consumentenbond begint samen met de stichting Consumenten Competition Claims (CCC) een claimprocedure tegen Booking.com om kunstmatig hoge hotelprijzen. De bekende hotelboekingsite heeft volgens de organisaties jarenlang concurrentieregels geschonden, en daarom zou een vergoeding voor consumenten op zijn plaats zijn.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Studenten hebben in het afgelopen studiejaar minder geleend. Ook is hun financiële positie verbeterd, meldt ABN AMRO op basis van transactiedata. Zowel de herinvoering van de basisbeurs als de sterke loongroei van de uurlonen hebben hieraan volgens de bank bijgedragen.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Grote Amerikaanse banken behoorden woensdag tot de winnaars op Wall Street na aankondiging van een plan voor versoepeling van een belangrijke kapitaalregel. De algehele stemming op Wall Street was daarnaast terughoudend. Beleggers deden het rustig aan na de sterke koerswinsten op dinsdag die volgden op de wapenstilstand tussen Israël en Iran.
10 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Datingapp Bumble schrapt opnieuw bijna een op de drie banen. Op die manier wil oprichtster Whitney Wolfe de noodlijdende app reorganiseren en voor de ondergang behoeden.
10 uur geleden