
Cantatedienst met Matthäus-Passion in Zoutelande
ZOUTELANDE - In de Catharinakerk in Zoutelande vindt zondagavond 14 april een cantatedienst plaats met delen van de Matthäus-Passion van Bach.
‘De Matthäus-Passion wordt in onze tijd vrijwel altijd uitgevoerd als concert en in Zoutelande plaatsen we dit stuk weer in de oorspronkelijke liturgische context’, laat de organisatie weten. Dit is het vijfde jaar dat het op deze manier gebeurt. ‘De afgelopen jaren was de kerk steeds tot op de laatste plaats bezet.’
Inspiratiebron
De dienst markeert het begin van de Stille week; voor velen een tijd van bezinning en reflectie. ‘Voor veel mensen blijkt de passiemuziek van Bach daarvoor een goede inspiratiebron.’
De cantatedienst volgt wel de structuur van het bekende werk, maar om het in te passen in een dienst van anderhalf uur zijn er keuzes gemaakt uit de muziek. 'Zo worden de evangelieteksten niet gezongen, maar gelezen door Karin Wouters.’
Muzikanten
Een projectkoor bestaande uit ervaren en deels geschoolde stemmen, onder leiding van dirigent René Molenaar, zingt het monumentale openingskoor, het emotionele slotkoor en alle koralen. Daarnaast klinken ook enkele bekende aria’s. Alt-soliste Hanna de Bruin, sopraan-soliste Maartje Stroo en tenor-solist Peter Reinders brengen achtereenvolgens de ontroerende aria ‘Erbarme dich’, de aria ‘Aus liebe will mein Heiland sterben’ en ‘Ich will bei meinem Jesu wachen’ ten gehore.
Jos Vogel op kistorgel, Marco Ketels op blokfluit, Heleen de Munck op viool, Marianne Steutel op Hobo en Corella Nijsse op cello vormen met elkaar een instrumentaal ensemble dat koor en solisten begeleidt. Dominee Ruitenburg is de voorganger. Aan het einde van de dienst, die om 19.30 uur begint, wordt er gecollecteerd voor de onkosten.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - Op zondag 6 juli vond in de Engelse Kerk Middelburg de feestelijke opening plaats van de tweede tentoonstellingsmaand van Zicht op Zeeland. De bezoekers genoten zichtbaar van de kunst, de sfeer en de ontmoetingen. De expositie is iedere dag, behalve maandag, geopend van 11.00-17.00 uur. Toegang is gratis.
2 uur geledenMIDDELBURG - Een man (20) uit het Belgische Sint-Niklaas is in de nacht van zondag op maandag opgepakt, omdat hij een bivakmuts droeg en een wapen bij zich had.
21 uur geledenMIDDELBURG - Temidden van alle kinderen namen juf Magda en juf Ineke afscheid van basisschool Cypressenhof in Middelburg-Zuid.
22 uur geledenVEERE - Diverse leden en vrijwilligers van muziekvereniging Veere's Genoegen uit Veere organiseren gedurende de zomervakantie elke dinsdag een rommel- en curiosamarkt in clubgebouw 'Het Akkoord' van de muziekvereniging in Veere.
1 dag geledenVEERE - Voor kunstenaars is Veere een bron van inspiratie. Hedendaagse kunstenaars zien Veere als een geliefde woon- en werkplek. Ook buiten het stadje, in de Gemeente Veere, wonen en werken kunstenaars die zich graag door sfeer van hun leefomgeving laten inspireren. Maar wie zijn die kunstenaars? Hanny Mallekote stelt ze aan u voor in een reeks gesprekken speciaal voor De Bode. Deze keer is ze in gesprek met Addy Nieuwenhuize, galeriehouder van 'De Osseberg' in Grijpskerke.
1 dag geledenWESTKAPELLE- De brandweer van Westkapelle en de politie van Walcheren zijn in de nacht van zaterdag op zondag in actie gekomen na de melding van mogelijke brandstichting aan de Rijkesweg. Ter plaatse bleek dat er een buitenbrandje gewoed had. Deze hoefde enkel nog nageblust te worden. Rondom de plaats van het incident rook de brandweer een brandstof-olielucht, vermoedelijk afkomstig uit een voertuig. De politie heeft samen met de brandweer in de omgeving onderzoek verricht maar niets aangetroffen.
2 dagen geledenVEERE- Op de Polredijk heeft zaterdagavond een ongeval plaatsgevonden. Door onbekende oorzaak reed een personenauto daar in een flauwe bocht aan de andere kant van de weg de dijk af. De auto kwam, via het fietspad, achterstevoren in de dichtbegroeide bosschage terecht. Aanwezigen bij een feest aan de jachthaven hoorden de klap en alarmeerden de hulpdiensten. Zij kwamen snel ter plaatse. Eén jongedame werd met spoed naar het ziekenhuis gebracht. De auto werd getakeld door een bergingsbedrijf. Hierbij raakten meerdere boompjes beschadigd.
2 dagen geleden