Canadese premier vraagt Trump niet meer over 51e staat te spreken
WASHINGTON (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de Amerikaanse president Donald Trump gevraagd om te stoppen met het verwijzen naar Canada als 51e staat van de Verenigde Staten. De twee ontmoetten elkaar dinsdag in het Witte Huis na de verkiezingswinst van Carney van een week geleden.
"Ik zei precies wat u net zei", antwoordde Carney op de vraag van een journalist of hij Trump had verzocht Canada niet langer de 51e staat te noemen. "Ik vertelde hem dat het niet zinvol was om dit idee te blijven herhalen, maar de president zegt wat hij wil."
Trump liet na afloop van het gesprek weten een "heel goede ontmoeting" te hebben gehad. Er was volgens hem geen spanning en hij zei dat hij Carney nog geen gouverneur heeft genoemd, zoals hij dat eerder deed bij Carneys voorganger Justin Trudeau.
Trump heeft herhaaldelijk gezegd buurland Canada te willen inlijven als 51e staat. De partij van Carney stond tot januari nog op flinke achterstand in de peilingen. Dat Trump openlijk aasde op Canada, werd genoemd als een van de redenen dat de partij alsnog won.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
37 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
9 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
10 uur geledenASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.
11 uur geledenGRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
11 uur geleden