Canadese premier Trudeau pleit voor vrijhandelsverdrag CETA
DEN HAAG (ANP) - De Canadese premier Justin Trudeau heeft in een gezamenlijke bijeenkomst van de Eerste en Tweede Kamer gepleit voor het CETA-verdrag, de vrijhandelsovereenkomst tussen de Europese Unie en Canada. Nederland heeft het verdrag nog niet geratificeerd.
Het grootste deel van het verdrag is al van kracht en Trudeau wees erop dat het een positief effect heeft gehad op de handel tussen Nederland en Canada. "Samenwerking loont", benadrukte de liberale minister-president. Door het vrijhandelsverdrag worden bijna alle importheffingen afgeschaft.
De Tweede Kamer ging vorig jaar nipt akkoord met het verdrag, maar in de Eerste Kamer is een meerderheid nog niet in zicht. Er is onder meer de vrees dat door CETA de Europese standaarden op het gebied van arbeidsvoorwaarden, dierwelzijn en voedselveiligheid worden afgezwakt.
Samenwerking tussen gelijkgestemde landen is van groot belang, zei Trudeau. "Als een land als Nederland, dat bekend staat als een van de grote handelsnaties van de afgelopen eeuwen, geen vrijhandelsakkoord met Canada kan sluiten, met welk land kan Nederland dan nog wel een vrijhandelsverdrag sluiten", vroeg hij zich af.
Trudeau is in Nederland voorafgaand aan de top van de G20 in de Italiaanse hoofdstad Rome dit weekeinde en de Klimaattop volgende week in het Schotse Glasgow. Trudeau heeft vrijdag ook nog een ontmoeting met premier Mark Rutte en bezoekt de Canadese Oorlogsbegraafplaats in Bergen op Zoom.
Meer uit Binnenland
DEN HELDER (ANP) - Een 16-jarig meisje is dinsdagavond ernstig gewond geraakt op een bouwplaats aan de Drs. F. Bijlweg in Den Helder. Ze was op een tien meter hoge grindberg geklommen en viel daar vanaf. Volgens een woordvoerder van de politie gaat het om een ongeluk en doet de politie verder geen onderzoek.
2 uur geledenGORINCHEM (ANP) - In Gorinchem waren er ruim voor de verkiezingen al signalen dat er stemmen werden geronseld. Dat vertelde burgemeester Reinie Melissant tijdens een informatieavond naar aanleiding van het vermoeden dat een kandidaat heeft gefraudeerd met volmachten. "Mensen zijn aan de deur gekomen, telefonisch benaderd en onder druk gezet om een volmacht te geven."
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meer dan vier op de tien Nederlandse scholieren vinden niet dat mensen met een andere seksuele geaardheid gelijk zijn. Dat concluderen wetenschappers na een onderzoek onder middelbare scholieren in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.
12 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Meer dan 1700 mensen hebben zich aangesloten bij de nieuwe massaclaim tegen chemieconcern Chemours in Dordrecht. De stichting PFAS Vrij Green Claim kondigde bijna twee weken geleden aan namens omwonenden van de fabriek naar de civiele rechter te stappen. De organisatie wil afdwingen dat Chemours per direct stopt met het uitstoten van PFAS-stoffen en dat inwoners in en rond Dordrecht een schadevergoeding krijgen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het hoger beroep in de zaak tegen Ali B heeft paniek teweeggebracht bij zangeres Jill Helena, die aangifte van aanranding heeft gedaan tegen de rapper. Dat zei haar advocaat Sébas Diekstra bij het hof in Amsterdam.
12 uur geledenBALI (ANP/AFP) - Op het Indonesische eiland Bali is maandagavond een Nederlandse toerist doodgestoken. Het gaat om een 49-jarige man, meldt persbureau AFP.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het uitblijven van antwoorden over de moord op zijn vader is "buitengewoon zwaar", laat de zoon van de in 1992 vermoorde Loek van Dam weten via zijn advocaat Sébas Diekstra. De rechtbank sprak verdachte Ruben B. dinsdag vrij van betrokkenheid bij de moord.
12 uur geleden