Canadese politie beëindigt blokkade bij belangrijke brug
TORONTO/OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese politie heeft een einde gemaakt aan een blokkade bij een brug die de belangrijkste grensovergang met de Verenigde Staten is. Het protest in Windsor bij het Amerikaanse Detroit maakte deel uit van de zogenoemde vrijheidskonvooien van truckers en sympathisanten. Zij zijn tegen onder meer de coronabeperkingen.
De autoriteiten zagen zich gedwongen tot ingrijpen omdat de demonstranten weigerden weg te gaan bij de Ambassador-hangbrug, ondanks een bevel van een rechter. Eerder was al de noodtoestand uitgeroepen. De politie begon zaterdag met het ontruimen en verwijderde de meeste vrachtwagens en andere voertuigen. Zondag werd de rest weggesleept. Meerdere betogers werden gearresteerd.
De versperring, die bijna een week geleden begon, veroorzaakte vooral voor de auto-industrie grote problemen omdat de aanvoer van onderdelen stokte. De Amerikaanse president Joe Biden had er bij de Canadese autoriteiten op aangedrongen maatregelen te nemen.
In de Canadese hoofdstad Ottawa protesteren truckers al sinds eind januari, hoewel hun aantal slinkt. Ook daar is de noodtoestand uitgeroepen. Ook elders kwam het tot konvooien, blokkades en protesten. Het fenomeen van de vrijheidskonvooien waaide ook over naar andere landen, zoals Nederland, waar het zaterdag in Den Haag tot een demonstratie kwam.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Minneapolis beraadt een rechter zich over de vraag of agenten van immigratiedienst ICE uit Minneapolis moeten worden weggestuurd. De staat Minnesota wil dat de rechter een einde maakt aan de anti-immigratieoperatie van de regering. Rechter Katherine Menendez deed aan het einde van de hoorzitting nog geen uitspraak en zei ook niet wanneer ze dat doet.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft zich verzoenend uitgelaten over de gouverneur van de Amerikaanse staat Minnesota, nadat die fel had uitgehaald naar de president omdat agenten bij hun jacht op illegalen twee Amerikaanse burgers hadden doodgeschoten.
3 uur geledenHAMBURG (ANP) - Kabels in de Noordzee moeten beter worden beveiligd tegen mogelijke sabotage of hacks, vinden de regeringsleiders van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk. Ze spreken af nauwer samen te werken op het gebied van defensie en andere vormen van beveiliging van de onderwaterinfrastructuur. Maandag zijn de staatshoofden en premiers aanwezig op de Noordzeetop in Hamburg, waar veiligheid hoog op de agenda staat.
5 uur geledenKHARTOUM (ANP/AFP) - Meer dan drie miljoen Soedanezen die ontheemd zijn geraakt in de oorlog zijn weer naar hun huizen teruggekeerd, hoewel er in grote delen van het land nog steeds zwaar gevochten wordt.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten blijven voor altijd met "een heel sterke" strijdmacht in Europa, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. De VS zullen zich meer op de concurrentiestrijd met China richten en meer aan Europa zelf overlaten, maar gaan volgens hem niet weg.
6 uur geledenHAMBURG (ANP) - De geopolitieke onrust drukt zijn stempel op de Noordzeetop, die oorspronkelijk vooral over windenergie op zee ging. Maar "we kunnen het tegenwoordig niet hebben over energie zonder ook veiligheid te bespreken", zei de Deense premier Mette Frederiksen op de internationale bijeenkomst in Hamburg.
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán zegt dat zijn regering de ambassadeur van Oekraïne gaat ontbieden omdat de Oekraïense regering zou proberen zich te bemoeien met de Hongaarse parlementsverkiezingen van 12 april. Hij meldt dat in een video op Facebook. De premier staat in de peilingen achter op zijn grote rivaal Peter Magyar.
6 uur geleden