Canadese politie beëindigt blokkade bij belangrijke brug
TORONTO/OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese politie heeft een einde gemaakt aan een blokkade bij een brug die de belangrijkste grensovergang met de Verenigde Staten is. Het protest in Windsor bij het Amerikaanse Detroit maakte deel uit van de zogenoemde vrijheidskonvooien van truckers en sympathisanten. Zij zijn tegen onder meer de coronabeperkingen.
De autoriteiten zagen zich gedwongen tot ingrijpen omdat de demonstranten weigerden weg te gaan bij de Ambassador-hangbrug, ondanks een bevel van een rechter. Eerder was al de noodtoestand uitgeroepen. De politie begon zaterdag met het ontruimen en verwijderde de meeste vrachtwagens en andere voertuigen. Zondag werd de rest weggesleept. Meerdere betogers werden gearresteerd.
De versperring, die bijna een week geleden begon, veroorzaakte vooral voor de auto-industrie grote problemen omdat de aanvoer van onderdelen stokte. De Amerikaanse president Joe Biden had er bij de Canadese autoriteiten op aangedrongen maatregelen te nemen.
In de Canadese hoofdstad Ottawa protesteren truckers al sinds eind januari, hoewel hun aantal slinkt. Ook daar is de noodtoestand uitgeroepen. Ook elders kwam het tot konvooien, blokkades en protesten. Het fenomeen van de vrijheidskonvooien waaide ook over naar andere landen, zoals Nederland, waar het zaterdag in Den Haag tot een demonstratie kwam.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vreemdelingenpolitie ICE heeft de moeder opgepakt van de neef van Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt. De vrouw zou op een inmiddels verlopen toeristenvisum als kind vanuit Brazilië naar de VS zijn gekomen, bericht nieuwszender NBC News.
24 minuten geledenBISSAU (ANP/RTR/AFP) - Er zijn schoten gelost in de hoofdstad van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau. President Umaro Sissoco Embalo spreekt van een coup en zei tegen tijdschrift Jeune Afrique dat hij is gearresteerd.
33 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Europa moet koers houden, maar ook het tempo opvoeren om de beste uitkomst voor Oekraïne en Europa te bereiken, zei Kallas na een ingelast digitaal overleg over Oekraïne met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Om Rusland te dwingen tot vrede, moet de druk verder worden opgevoerd via nieuwe sancties en meer militaire en financiële steun aan Oekraïne, zei ze woensdag tijdens een persconferentie.
50 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse ex-president Nicolas Sarkozy is ook in hoger beroep veroordeeld wegens onder meer overtreding van de kieswet tijdens zijn campagne voor de verkiezingen in 2012. Hij kreeg begin 2024 een jaar gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk, in deze zaak. De hoogste rechters in het land, het Hof van Cassatie, hebben de veroordeling gehandhaafd.
55 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De invoering van de wet tegen ontbossing wordt uitgesteld tot 30 december 2026, zo heeft het Europees Parlement woensdag besloten. Voor kleine handelaren gaat de wet vanaf medio 2027 in. De ontbossingswet zou aanvankelijk op 1 januari 2025 ingaan.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne kan voor het eind van het jaar op nog eens 2 miljard dollar aan Amerikaanse wapens rekenen, verwacht NAVO-chef Mark Rutte. "We liggen op schema", zei hij tegen onder andere de Spaanse krant El País.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement roept op tot een minimumleeftijd van 16 jaar voor sociale media. Kinderen vanaf 13 jaar zouden wel al op sociale media kunnen, maar alleen met toestemming van de ouders, stelt het parlement voor.
2 uur geleden