Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Canadese politie beëindigt blokkade bij belangrijke brug

Canadese politie beëindigt blokkade bij belangrijke brug

TORONTO/OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese politie heeft een einde gemaakt aan een blokkade bij een brug die de belangrijkste grensovergang met de Verenigde Staten is. Het protest in Windsor bij het Amerikaanse Detroit maakte deel uit van de zogenoemde vrijheidskonvooien van truckers en sympathisanten. Zij zijn tegen onder meer de coronabeperkingen.

De autoriteiten zagen zich gedwongen tot ingrijpen omdat de demonstranten weigerden weg te gaan bij de Ambassador-hangbrug, ondanks een bevel van een rechter. Eerder was al de noodtoestand uitgeroepen. De politie begon zaterdag met het ontruimen en verwijderde de meeste vrachtwagens en andere voertuigen. Zondag werd de rest weggesleept. Meerdere betogers werden gearresteerd.

De versperring, die bijna een week geleden begon, veroorzaakte vooral voor de auto-industrie grote problemen omdat de aanvoer van onderdelen stokte. De Amerikaanse president Joe Biden had er bij de Canadese autoriteiten op aangedrongen maatregelen te nemen.

In de Canadese hoofdstad Ottawa protesteren truckers al sinds eind januari, hoewel hun aantal slinkt. Ook daar is de noodtoestand uitgeroepen. Ook elders kwam het tot konvooien, blokkades en protesten. Het fenomeen van de vrijheidskonvooien waaide ook over naar andere landen, zoals Nederland, waar het zaterdag in Den Haag tot een demonstratie kwam.

Meer uit Buitenland

Florida opent onderzoek naar doden op speedboot bij Cuba

MIAMI (ANP) - Justitie in de Amerikaanse staat Florida doet onderzoek naar de schietpartij tussen de Cubaanse kustwacht en een Amerikaanse speedboot, meldt hoofdaanklager van de staat James Uthmeier op X. Volgens Cuba hadden de opvarenden van de speedboot eerst het vuur geopend, waarna vier van hen werden gedood door de kustwacht, maar Uthmeier wil die uitleg niet zomaar geloven.

1 uur geleden
Zelensky belt met Trump over verdere onderhandelingen

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over de onderhandelingen met Rusland. Zelensky spreekt op X de verwachting uit dat binnenkort de voorbereidingen kunnen worden getroffen voor een gesprek tussen de leiders zelf, inclusief de Russische president Vladimir Poetin.

2 uur geleden
President Suriname vraagt vertrek 3 directieleden staatsbedrijven

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Jennifer Simons heeft drie directieleden van staatsbedrijven gevraagd om op te stappen. Er was ophef ontstaan over zeer lucratieve, langlopende contracten die de nieuwe directeur van het Staatsziekenfonds (SZF), waar circa 80 procent van de Surinamers verzekerd is, zou hebben gesloten met partijgenoten die niets te maken hebben met de ziektekostenverzekeringsbranche.

3 uur geleden
Braziliaanse politici veroordeeld voor moord op gemeenteraadslid

RIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft twee voormalige parlementsleden veroordeeld voor het opdracht geven tot de moord op Marielle Franco, gemeenteraadslid in Rio de Janeiro in 2018. Ze werden beiden veroordeeld tot 76 jaar en drie maanden gevangenisstraf.

3 uur geleden
VS laten verkoop Venezolaanse olie aan Cuba opnieuw toe

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten weer toe dat Venezuela olie aan Cuba verkoopt, meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën. Voorwaarde is dat olieleveringen niet de regering in Havana, maar het Cubaanse volk ten goede komen. Het ministerie noemt de beleidswijziging een maatregel "in solidariteit met het Cubaanse volk".

4 uur geleden
Cuba schiet vier mensen op Amerikaanse speedboot dood

HAVANA (ANP/AFP) - De Cubaanse kustwacht heeft vier opvarenden van een Amerikaanse speedboot doodgeschoten, meldt het Cubaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Er zou eerst vanaf de boot zijn geschoten, toen de kustwacht het vaartuig benaderde.

4 uur geleden
Vooraanstaande Democraat Larry Summers stapt op bij Harvard

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse minister van Financiën Larry Summers neemt aan het einde van het academische jaar ontslag als docent aan de prestigieuze universiteit Harvard. Dat meldt The New York Times. Harvard heeft Summers vertrek bevestigd.

5 uur geleden