Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Canadese politie beëindigt blokkade bij belangrijke brug

Canadese politie beëindigt blokkade bij belangrijke brug

TORONTO/OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese politie heeft een einde gemaakt aan een blokkade bij een brug die de belangrijkste grensovergang met de Verenigde Staten is. Het protest in Windsor bij het Amerikaanse Detroit maakte deel uit van de zogenoemde vrijheidskonvooien van truckers en sympathisanten. Zij zijn tegen onder meer de coronabeperkingen.

De autoriteiten zagen zich gedwongen tot ingrijpen omdat de demonstranten weigerden weg te gaan bij de Ambassador-hangbrug, ondanks een bevel van een rechter. Eerder was al de noodtoestand uitgeroepen. De politie begon zaterdag met het ontruimen en verwijderde de meeste vrachtwagens en andere voertuigen. Zondag werd de rest weggesleept. Meerdere betogers werden gearresteerd.

De versperring, die bijna een week geleden begon, veroorzaakte vooral voor de auto-industrie grote problemen omdat de aanvoer van onderdelen stokte. De Amerikaanse president Joe Biden had er bij de Canadese autoriteiten op aangedrongen maatregelen te nemen.

In de Canadese hoofdstad Ottawa protesteren truckers al sinds eind januari, hoewel hun aantal slinkt. Ook daar is de noodtoestand uitgeroepen. Ook elders kwam het tot konvooien, blokkades en protesten. Het fenomeen van de vrijheidskonvooien waaide ook over naar andere landen, zoals Nederland, waar het zaterdag in Den Haag tot een demonstratie kwam.

Meer uit Buitenland

Spanje houdt rekening met stijging dodental treinbotsing

MADRID (ANP/AFP) - Het dodental door de treinbotsing in het zuiden van Spanje is nog niet definitief. Dat liet minister van Transport Óscar Puente weten via X.

36 minuten geleden
Trump koppelt bedreigen Groenland aan mislopen Nobelprijs

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump koppelt zijn uitlatingen over Groenland aan het niet winnen van de Nobelprijs voor de Vrede. Dat blijkt uit een brief aan de Noorse premier Jonas Gahr Støre die persbureau Bloomberg in handen heeft. "Gezien het feit dat uw land heeft besloten mij de Nobelprijs voor de Vrede niet toe te kennen voor het beëindigen van 8 oorlogen PLUS, voel ik me niet langer verplicht om puur aan vrede te denken."

37 minuten geleden
Dodental door treincrash Spanje verder opgelopen

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de treincrash in Spanje is opgelopen tot 39. Ook raakten zeker 152 personen gewond, zeggen bronnen tegen omroep RTVE.

2 uur geleden
Trump over Groenland: het is tijd en het zal gebeuren

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social zijn dreigement richting Groenland herhaald. "De NAVO zegt al twintig jaar lang tegen Denemarken dat 'ze de Russische dreiging bij Groenland moet weghouden'. Helaas is Denemarken er niet in geslaagd er iets aan te doen. Nu is het tijd en het zal gebeuren!", schrijft Trump op Truth Social.

4 uur geleden
Noodtoestand in Guatemala om bendegeweld

GUATEMALA-STAD (ANP) - De president van Guatemala, Bernardo Arévalo, heeft zondag de noodtoestand afgekondigd in heel het land voor een periode van dertig dagen. Het besluit volgt op een weekend vol bendegeweld in gevangenissen in en rondom de hoofdstad Guatemala-Stad.

6 uur geleden
Dodental treinbotsing Spanje loopt verder op

MADRID (ANP/AFP/RTR) - Het aantal dodelijke slachtoffers door een treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot 21, meldt de politie. Eerder werden tien doden gemeld.

8 uur geleden
Doden na ontsporing hogesnelheidstreinen bij Spaanse stad Córdoba

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Zeker tien mensen zijn omgekomen na de ontsporing van twee hogesnelheidstreinen in het zuiden van Spanje, melden de politie en hulpdiensten. Eerder meldden Spaanse media zeven doden. Ook zouden zo'n 25 mensen zwaargewond zijn geraakt bij het incident.

11 uur geleden