Canadese mijnbouwer gaat voor Europa metaal zoeken in Groenland
NUUK (ANP/BLOOMBERG) - Groenland heeft een Canadees mijnbouwbedrijf toestemming gegeven om te zoeken naar molybdeen. Dat is een metaal dat cruciaal is voor de productie van staal, te midden van een groeiende vraag vanuit de defensie-industrie.
Voor het eiland en diens minerale rijkdommen is de laatste tijd grote belangstelling, zeker sinds president Donald Trump heeft gezegd het gebied, dat bij Denemarken hoort, te willen inlijven. De Europese Unie heeft Groenland bovendien aangemerkt als gebied van strategische belang, nu het continent minder afhankelijk probeert te worden van de import van grondstoffen.
Greenland Resources, gevestigd in Toronto, heeft van Groenland een 30-jarige exploitatievergunning gekregen voor zowel molybdeen als magnesium bij het Malmbjerg-project in Oost-Groenland. De mijnbouwer stelt dat dit project het potentieel heeft om Europa decennialang van molybdeen te voorzien. Het Canadese bedrijf heeft ook al afnameovereenkomsten getekend met Europese staalproducenten.
Meer uit Financieel
REYKJAVIK (ANP/AFP) - De directeur van het laatste actieve walvisjachtbedrijf van IJsland daagt de regering voor de rechter als die een verbod op de walvisjacht invoert. De IJslandse regering wil in februari 2027 een wetsvoorstel indienen waarmee de walvisjacht in het land mogelijk wordt verboden.
7 minuten geledenSPANGDAHLEM (ANP/DPA) - Een militair vliegtuig is neergestort op een luchtmachtbasis van de Verenigde Staten in het westen van Duitsland. Een persoon raakte daarbij gewond, melden de lokale autoriteiten.
53 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met kleine koersuitslagen begonnen. Beleggers deden het rustig aan na de sterke herstelrally in AI-aandelen een dag eerder. Positieve berichten over de nieuwe persoonlijke AI-assistent van Facebook-eigenaar Meta zorgden maandag voor hernieuwd optimisme over AI bij beleggers op Wall Street.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Chipmachinefabrikant ASML verkoopt momenteel geen enkele chipmachine in Europa, zegt bestuurder Frank Heemskerk, die verantwoordelijk is voor de wereldwijde publieke zaken van ASML.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Booking.com gaat telefoonnummers van Nederlandse gebruikers binnenkort beter beschermen tegen misbruik. De boekingssite maakt het vanaf volgende week niet meer mogelijk om telefoonnummers van gebruikers buiten het platform te delen. De nummers zijn dan alleen nog beschikbaar op het platform zelf. Het bedrijf neemt deze maatregel om te voorkomen dat gebruikers de dupe worden van een datalek, zoals die bij Booking.com van afgelopen april.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Chemieconcern Ineos legt drie fabrieken in de Noord-Engelse stad Hull stil vanwege de hoge energieprijzen. Het gaat volgens het bedrijf om de laatste drie Europese productielocaties van "wereldschaal" voor acetyl, een groep grondstoffen voor producten als medicijnen, bouwmaterialen en schoonmaakmiddelen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voormalige vrachtvliegers van Martinair hebben toch recht op loon van luchtvaartmaatschappij KLM. Dat oordeelt het gerechtshof Amsterdam in hoger beroep. Het gaat om ongeveer 250 oud-vliegers.
4 uur geleden