Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Canadese kritiek op onderzoek naar vliegramp bij Teheran

Canadese kritiek op onderzoek naar vliegramp bij Teheran

MONTREAL (ANP/DPA/RTR) - Iran heeft het neerhalen van een passagiersvliegtuig niet goed genoeg onderzocht en veel vragen blijven onbeantwoord. Dat staat in een Canadees rapport over de vliegramp met 176 doden bij de Iraanse hoofdstad Teheran.

De Iraanse luchtverdediging schoot in januari een Boeing 737 uit de lucht van Ukraine International Airlines. De mensen aan boord kwamen uit Oekraïne, Iran, Canada, Afghanistan, het Verenigd Koninkrijk en Zweden. Geen van de passagiers of bemanningsleden overleefde het drama.

De Iraanse autoriteiten hebben melding gemaakt van een "menselijke fout" in de aanloop naar het neerhalen van het toestel. De Canadese oud-minister Ralph Goodale, die is aangesteld door de regering, waarschuwt nu in zijn rapport dat het Iraanse onderzoek niet "onafhankelijk, objectief of transparant" genoeg is.

Spanning

In de periode voor het neerhalen van het toestel was de spanning in de regio flink opgelopen. Iran had als vergeldingsactie raketten afgevuurd op Amerikaanse bases in Irak. De Verenigde Staten hadden daar de invloedrijke Iraanse generaal Qassem Soleimani gedood.

Goodale zegt dat Iran moet ophelderen hoe het de risico's voor de burgerluchtvaart destijds heeft ingeschat en waarom het luchtruim niet is gesloten. Ook zegt dat hij dat meer duidelijkheid moet komen over waarom precies is besloten het passagiersvliegtuig uit de lucht te schieten.

Meer uit Buitenland

China stuurt twee reuzenpanda's naar de Verenigde Staten

BEIJING (ANP/AFP) - China heeft zondag twee reuzenpanda's naar de Verenigde Staten gestuurd. Ping Ping en Fu Shuang vertrokken vanuit Chengdu naar Atlanta. Daar blijven ze de komende tien jaar in Zoo Atlanta. De vlucht duurt ongeveer vijftien uur.

1 uur geleden
Opnieuw gewonden door Russische aanvallen op Odesa

ODESA (ANP/DPA) - Bij een reeks Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa zijn zeker twee mensen gewond geraakt. Op meerdere plaatsen braken branden uit en dikke rookwolken hingen boven de stad.

6 uur geleden
Iran: alleen diplomatie kan conflict met VS oplossen

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran houdt vol dat alleen diplomatie een einde kan maken aan het conflict met de Verenigde Staten en Israël. De Amerikaanse president Donald Trump zei zaterdag een Iraans voorstel voor heropening van de Straat van Hormuz en beëindiging van de gevechten te hebben afgewezen.

8 uur geleden
EU trekt 710 miljoen extra uit voor vluchtelingen en crises

NEW YORK (ANP) - De Europese Commissie trekt bijna 710 miljoen euro uit voor ontheemden in Afrika en mensen die elders in de wereld door crises zijn getroffen. Commissievoorzitter Ursula von der Leyen maakte dat zaterdag bekend in New York, waar de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties bijeen is.

9 uur geleden
Weer protest in Madrid na uithuiszetting van 87-jarige vrouw

MADRID (ANP/AFP) - Spanjaarden hebben in Madrid opnieuw massaal gedemonstreerd tegen de uithuiszetting van een 87-jarige vrouw. De gebeurtenis heeft tot veel woede en verontwaardiging geleid in Spanje.

11 uur geleden
Cubaanse minister haalt uit naar VS bij debat VN

NEW YORK (ANP) - Cuba heeft bij de Verenigde Naties uitgehaald naar de Verenigde Staten. De agressie van dat land is dit jaar niet alleen toegenomen, maar ook "wreder en gevaarlijker geworden", zei de minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez Parrilla tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering.

14 uur geleden
Eerste treffen Russische en Duitse ministers sinds Oekraïneoorlog

NEW YORK (ANP/DPA) - Voor het eerst in jaren hebben de Duitse en Russische ministers van Buitenlandse Zaken elkaar ontmoet. De laatste keer dat dat gebeurde was in januari 2022, vlak voor de grootschalige Russische invasie in Oekraïne.

15 uur geleden