Canadees verkeersvliegtuig maakt veilige noodlanding in Madrid
MADRID (ANP/RTR) - Een vliegtuig van het type Boeing 767-300 van Air Canada heeft een veilige noodlanding gemaakt op het vliegveld van Madrid. Het toestel kwam maandag in de problemen nadat het was opgestegen op weg naar Toronto. Het toestel meldde een motorprobleem te hebben en een geklapte band.
Het zou delen van het landingsgestel hebben verloren die in een motor terechtkwamen. Het toestel met 128 mensen aan boord vloog meerdere uren ten zuidoosten van de Spaanse hoofdstad om brandstof kwijt te raken in de aanloop naar de noodlanding.
Op de luchthaven Madrid-Barajas Adolfo Suárez waren alle voorbereidingen getroffen. Het vliegtuig moest brandstof opstoken, omdat een noodlanding met zo min mogelijk kerosine aan boord veiliger is. Het vliegveld was maandag ook al in het nieuws, omdat het bijna twee uur dichtging nadat piloten hadden gemeld dat ze drones hadden gezien.
Meer uit Buitenland
JAKARTA (ANP/AFP) - Twintig hikers zijn vermist geraakt na de uitbarsting van de Dukono-vulkaan op het oostelijke Indonesische eiland Halmahera. De vulkaan spuwde volgens een regeringsfunctionaris een rookwolk tot zo'n 10 kilometer de lucht in. Het is nog niet bekend of er gewonden zijn.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Russische krijgsmacht gaat ondanks het tijdelijke staakt-het-vuren door met aanvallen op Oekraïne, dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. "Dit alles laat zien dat er aan Russische zijde geen enkele poging is gedaan het vuur aan het front te staken."
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Bij de donderdag gehouden gemeenteraadsverkiezingen in het Verenigd Koninkrijk lijkt Labour, de partij van premier Keir Starmer, op een groot verlies af te stevenen. Winst is er, zoals verwacht, voor Reform UK, de anti-immigratiepartij van Nigel Farage.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat "drie Amerikaanse torpedobootjagers van wereldklasse zojuist, onder vuur, zeer succesvol de Straat van Hormuz zijn uitgevaren".
3 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.
6 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.
8 uur geleden