Canadees verkeersvliegtuig maakt veilige noodlanding in Madrid
MADRID (ANP/RTR) - Een vliegtuig van het type Boeing 767-300 van Air Canada heeft een veilige noodlanding gemaakt op het vliegveld van Madrid. Het toestel kwam maandag in de problemen nadat het was opgestegen op weg naar Toronto. Het toestel meldde een motorprobleem te hebben en een geklapte band.
Het zou delen van het landingsgestel hebben verloren die in een motor terechtkwamen. Het toestel met 128 mensen aan boord vloog meerdere uren ten zuidoosten van de Spaanse hoofdstad om brandstof kwijt te raken in de aanloop naar de noodlanding.
Op de luchthaven Madrid-Barajas Adolfo Suárez waren alle voorbereidingen getroffen. Het vliegtuig moest brandstof opstoken, omdat een noodlanding met zo min mogelijk kerosine aan boord veiliger is. Het vliegveld was maandag ook al in het nieuws, omdat het bijna twee uur dichtging nadat piloten hadden gemeld dat ze drones hadden gezien.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/AFP) - De officiële verkiezingsresultaten in Japan laten dinsdag zien dat de partij van de Japanse premier Sanae Takaichi inderdaad een tweederdemeerderheid in het parlement heeft weten te bemachtigen. De conservatieve Liberaal-Democratische Partij (LDP) won 315 van de 465 zetels tijdens de parlementsverkiezingen afgelopen weekend.
39 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De Australische politie heeft dinsdag laten weten dat zij de politieagenten steunt die maandagavond ingrepen tijdens een groot protest in de Australische stad Sydney. Agenten toonden volgens politiecommissaris Mal Lanyon in deelstaat New South Wales "opvallend veel terughoudendheid" en "deden wat ze moesten doen", schrijft de BBC.
46 minuten geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt. Op Instagram schrijft Vonn maandagavond dat ze aan haar val een breuk van het tibiaplateau heeft overgehouden. Er zijn meerdere operaties nodig om daarvan te herstellen, meldt Vonn.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt de opening van een nieuwe brug tussen Canada en de Verenigde Staten te dwarsbomen. In een bericht op Truth Social schrijft Trump dat hij de brug niet open zal laten gaan "totdat de Verenigde Staten gecompenseerd zijn voor alles wat we Canada gegeven hebben", zonder daarover verder in detail te treden.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië heeft Israël opgeroepen zijn besluit om de controle te vergroten over de Westelijke Jordaanoever, een Palestijns gebied, terug te draaien. Daarmee sluit het zich aan bij de EU, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten, die de stap eveneens hebben bekritiseerd.
7 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De voormalige Franse minister van Cultuur, Jack Lang, heeft politiebescherming gekregen naar aanleiding van bedreigingen op sociale media vanwege zijn banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat melden Franse media.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Buckingham Palace is bereid de politie te helpen in de zaak rond de beschuldigingen aan het adres van Andrew Mountbatten-Windsor. Dat heeft het paleis maandagavond bekendgemaakt in een verklaring namens de Britse koning Charles.
10 uur geleden