Canadees filmfestival schrapt Russische oorlogsfilm om bedreigingen
TORONTO (ANP/AFP) - Het Toronto International Film Festival (TIFF) heeft donderdag bekendgemaakt dat het alle vertoningen van de controversiële documentairefilm Russians at War heeft geannuleerd, omdat het "aanzienlijke bedreigingen" heeft ontvangen.
"We zijn op de hoogte gebracht van aanzienlijke bedreigingen voor de festivalactiviteiten en de openbare veiligheid", zeggen de festivalorganisatoren in een verklaring. "Dit is een ongekende zet voor TIFF", aldus de verklaring.
De film werd voor het eerst op het filmfestival van Venetië gepresenteerd en is gemaakt door een regisseuse die met een Russisch bataljon meeging terwijl het door Oost-Oekraïne trok na de Russische invasie in 2022. De film zou vrijdag in Toronto vertoond worden. De film veroorzaakte verontwaardiging omdat hij wordt gezien als een rechtvaardiging voor de invasie van Oekraïne.
De Canadese vicepremier Chrystia Freeland betreurde eerder deze week de vertoning ervan in Toronto. Het Oekraïense staatsfilmagentschap deed een beroep op TIFF om de film te laten vallen en noemde het "een gevaarlijk instrument voor de manipulatie van de publieke opinie".
De regisseuse heeft de kritiek verworpen. Ze vertelde het Franse persbureau AFP dat de film "een anti-oorlogsfilm" is, waarin "gewone jongens" te zien zijn die voor Rusland vechten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
3 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
30 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
36 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte verwacht dat Nederland bijvoorbeeld "mijnenjagers, fregatten of radartechnologie" bijdraagt aan een missie om de scheepvaart door de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. De Europese bondgenoten schoten de Verenigde Staten wat traag te hulp, maar leveren inmiddels "alles waar de Amerikanen om vragen", verzekerde Rutte op bezoek in de VS na klachten en dreigementen van president Donald Trump.
3 uur geleden