Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Canadees filmfestival schrapt Russische oorlogsfilm om bedreigingen

Canadees filmfestival schrapt Russische oorlogsfilm om bedreigingen

TORONTO (ANP/AFP) - Het Toronto International Film Festival (TIFF) heeft donderdag bekendgemaakt dat het alle vertoningen van de controversiële documentairefilm Russians at War heeft geannuleerd, omdat het "aanzienlijke bedreigingen" heeft ontvangen.

"We zijn op de hoogte gebracht van aanzienlijke bedreigingen voor de festivalactiviteiten en de openbare veiligheid", zeggen de festivalorganisatoren in een verklaring. "Dit is een ongekende zet voor TIFF", aldus de verklaring.

De film werd voor het eerst op het filmfestival van Venetië gepresenteerd en is gemaakt door een regisseuse die met een Russisch bataljon meeging terwijl het door Oost-Oekraïne trok na de Russische invasie in 2022. De film zou vrijdag in Toronto vertoond worden. De film veroorzaakte verontwaardiging omdat hij wordt gezien als een rechtvaardiging voor de invasie van Oekraïne.

De Canadese vicepremier Chrystia Freeland betreurde eerder deze week de vertoning ervan in Toronto. Het Oekraïense staatsfilmagentschap deed een beroep op TIFF om de film te laten vallen en noemde het "een gevaarlijk instrument voor de manipulatie van de publieke opinie".

De regisseuse heeft de kritiek verworpen. Ze vertelde het Franse persbureau AFP dat de film "een anti-oorlogsfilm" is, waarin "gewone jongens" te zien zijn die voor Rusland vechten.

Meer uit Buitenland

Film Sinners vestigt record met zestien Oscarnominaties

LOS ANGELES (ANP) - De film Sinners van regisseur Ryan Coogler heeft donderdag zestien Oscarnominaties ontvangen. Hiermee heeft de film, over twee criminele tweelingbroers die in het Mississippi van de jaren dertig worden geconfronteerd met een bovennatuurlijk kwaad, een nieuw record gevestigd. Nog nooit eerder kreeg één film zoveel nominaties.

28 minuten geleden
Trump: VS hoeven niet te betalen voor Groenland-wensen

DAVOS (ANP/RTR) - De VS zullen geen geld neerleggen voor hun ambities rond Groenland. Dat zegt president Donald Trump in een interview met Fox Business ter plaatse in Davos. In die Zwitserse plaats zijn deze week wereldleiders en hoogwaardigheidsbekleders bijeen voor het World Economic Forum.

1 uur geleden
Schoonzoon Trump presenteert in Davos plan voor 'Nieuw Gaza'

DAVOS (ANP) - De schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump heeft in Davos een plan gepresenteerd voor de wederopbouw van de Gazastrook. Jared Kushner toonde daarbij een afbeelding van "Nieuw Gaza", een hypermodern ogende stad.

1 uur geleden
Presidenten Trump en Zelensky in gesprek in Davos

DAVOS (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky hebben in Davos gesproken over een einde van de oorlog in Oekraïne. Trump zei voor het gesprek dat hij vindt dat de strijdende partijen, Oekraïne en Rusland, elkaar naderen en zijn vredesinspanningen vooruitgang boeken.

1 uur geleden
Palestijns comité: grens Gaza - Egypte volgende week heropend

DAVOS (ANP/AFP/RTR) - De grens tussen de Gazastrook en Egypte wordt volgens een Palestijnse functionaris volgende week in beide richtingen heropend. De grenspost van Rafah is vrijwel de enige in- en uitgang voor de belegerde strook land.

3 uur geleden
Von der Leyen overleeft vierde motie van wantrouwen

STRAATBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft, zoals verwacht, haar vierde motie van wantrouwen overleefd. De motie, die was ingediend door de radicaal-rechtse Patriotten voor Europa, is donderdag met ruime meerderheid verworpen.

3 uur geleden
VS en Denemarken om tafel over defensiepact Groenland uit 1951

KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Denemarken en de VS gaan onderhandelen over het defensiepact dat de landen decennia geleden sloten over Groenland. Dat meldt persbureau AFP op basis van een anonieme bron.

3 uur geleden