Canada waarschuwt burgers voor willekeurige arrestatie Hongkong
OTTAWA (ANP/AFP) - Canada waarschuwt haar burgers dat zij in Hongkong een groter risico op willekeurige arrestatie en uitlevering aan China lopen, nu daar de nieuwe Chinese veiligheidswet van kracht is. De waarschuwing laat zien dat westerse landen niet gerust zijn op de gevolgen van de wet. Ottawa vreest dat China Canadezen arresteert als pressiemiddel omdat Canada de Huawei-bestuurder Meng Wanzhou sinds eind 2018 in hechtenis heeft.
"U loopt een verhoogd risico op willekeurige detentie op grond van nationale veiligheid en mogelijke uitlevering aan China", meldt Canada in het reisadvies voor Hongkong aan burgers onder het kopje "Nationale veiligheidswetgeving".
China reageerde verontwaardigd op het aangepaste reisadvies, dat volgens de Chinese overheid "totaal onredelijk" is. "Hongkongse aangelegenheden zijn Chinese binnenlandse aangelegenheden waar andere landen zich niet mee moeten bemoeien", zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken.
Ruzie tussen China en Canada
De betrekkingen tussen Ottawa en Peking zijn al tijden slecht vanwege een diplomatieke ruzie over arrestaties. Twee Canadezen, de voormalige diplomaat Michael Kovrig en de zakenman Michael Spavor, werden negen dagen na de aanhouding van Huawei-bestuurder Meng Wanzhou in Canada gearresteerd in China.
De twee zijn sinds december 2018 goeddeels van de buitenwereld afgeschermd en werden één week nadat een Canadese rechter de uitlevering van Meng Wanzhou aan de Verenigde Staten liet doorgaan, aangeklaagd voor spionage. Peking verhult nauwelijks dat het lot van de twee mannen afhangt van dat van Meng.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De VS hebben sancties opgelegd aan de Persian Gulf Strait Authority, de instantie die Iran heeft opgericht om de Straat van Hormuz te beheren. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Financiën woensdag bekend.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag gezegd dat hij zich geen zorgen maakt over de politieke gevolgen van een langdurig conflict met Iran. Hij deed die uitspraak tijdens een kabinetsvergadering in het Witte Huis.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS hebben de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, opnieuw op een sanctielijst van individuen gezet. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën.
4 uur geleden