Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Canada waarschuwt burgers voor willekeurige arrestatie Hongkong

Canada waarschuwt burgers voor willekeurige arrestatie Hongkong

OTTAWA (ANP/AFP) - Canada waarschuwt haar burgers dat zij in Hongkong een groter risico op willekeurige arrestatie en uitlevering aan China lopen, nu daar de nieuwe Chinese veiligheidswet van kracht is. De waarschuwing laat zien dat westerse landen niet gerust zijn op de gevolgen van de wet. Ottawa vreest dat China Canadezen arresteert als pressiemiddel omdat Canada de Huawei-bestuurder Meng Wanzhou sinds eind 2018 in hechtenis heeft.

"U loopt een verhoogd risico op willekeurige detentie op grond van nationale veiligheid en mogelijke uitlevering aan China", meldt Canada in het reisadvies voor Hongkong aan burgers onder het kopje "Nationale veiligheidswetgeving".

China reageerde verontwaardigd op het aangepaste reisadvies, dat volgens de Chinese overheid "totaal onredelijk" is. "Hongkongse aangelegenheden zijn Chinese binnenlandse aangelegenheden waar andere landen zich niet mee moeten bemoeien", zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken.

Ruzie tussen China en Canada

De betrekkingen tussen Ottawa en Peking zijn al tijden slecht vanwege een diplomatieke ruzie over arrestaties. Twee Canadezen, de voormalige diplomaat Michael Kovrig en de zakenman Michael Spavor, werden negen dagen na de aanhouding van Huawei-bestuurder Meng Wanzhou in Canada gearresteerd in China.

De twee zijn sinds december 2018 goeddeels van de buitenwereld afgeschermd en werden één week nadat een Canadese rechter de uitlevering van Meng Wanzhou aan de Verenigde Staten liet doorgaan, aangeklaagd voor spionage. Peking verhult nauwelijks dat het lot van de twee mannen afhangt van dat van Meng.

Meer uit Buitenland

Bultrug Timmy weet op eigen kracht los te komen voor Duitse kust

WISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.

1 uur geleden
China oefent in westen Stille Oceaan in reactie op Japan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.

2 uur geleden
Doden bij beschieting vermeende drugsboot in Caribisch gebied

WASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.

4 uur geleden
Iran dreigt met vergelding na Amerikaanse aanval op Iraans schip

TEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.

8 uur geleden
Staatsmedia: Iran gaat niet naar onderhandelingen in Pakistan

TEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.

8 uur geleden
Pro-Russische Radev claimt verkiezingsoverwinning in Bulgarije

SOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.

9 uur geleden
Braziliaanse president Lula noemt oorlog tegen Iran waanzin

HANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.

10 uur geleden