Canada schort uitleveringsverdrag met Hongkong op
OTTAWA (ANP) - De Canadese regering neemt maatregelen vanwege de veiligheidswet die China heeft ingevoerd in Hongkong. De Canadese minister van Buitenlandse Zaken zegt dat een uitleveringsverdrag met de Aziatische metropool wordt opgeschort en dat exportbeperkingen gaan gelden.
Minister François-Philippe Champagne zegt dat de omstreden wetgeving tot stand is gekomen via een "geheimzinnig proces". Parlement, rechtssysteem en inwoners van Hongkong stonden daarbij buitenspel, aldus de minister. Hij stelt ook dat China door de wetgeving zo in te voeren de afspraken heeft genegeerd over de speciale status van Hongkong.
De miljoenenstad maakt sinds 1997 deel uit van China, maar geniet meer vrijheden dan andere delen van de volksrepubliek. Champagne zegt dat die speciale status aan de basis stond van het feit dat Hongkong kon uitgroeien tot een belangrijke internationale metropool. Zonder die status is Canada volgens hem "genoodzaakt de bestaande regelingen te herzien".
"Canada zal met onmiddellijke ingang de export staken van gevoelige goederen naar Hongkong", aldus Champagne. Voor de metropool gaat nu hetzelfde beleid gelden als voor de rest van China. De minister stelde ook dat Canada niet meer zal toestaan dat "gevoelig militair materieel" naar Hongkong wordt geëxporteerd.
Meer uit Buitenland
LEIPZIG (ANP) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden, schrijft de Leipziger Volkszeitung.
24 minuten geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
56 minuten geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
1 uur geledenBERLIJN/ATHENE (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil haast maken met de ontwikkeling van eigen langeafstandsraketten nu beloofde Amerikaanse Tomahawks waarschijnlijk niet komen. Rusland bedreigt Europa met soortgelijke raketten en Duitsland en zijn bondgenoten mogen daar geen gat laten vallen, zegt de regering in Berlijn. De aankondiging van de VS heeft bezorgdheid gewekt over zo'n gat in de 'afschrikking'.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) ontkent dat er een fregat is beschoten in de Straat van Hormuz. Iraanse staatsmedia meldden eerder een raketaanval op het Amerikaanse schip, maar volgens de Amerikanen is dat niet waar.
5 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Iran zegt een Amerikaans marinefregat te hebben aangevallen nabij de haven van Jask, in de Straat van Hormuz. Dat meldt het Iraanse staatspersbureau Fars. Het schip zou Iraanse waarschuwingen hebben genegeerd. Volgens Fars zou het schip geraakt zijn door twee projectielen en nadien zijn gekeerd. Onduidelijk is op dit moment of er doden of gewonden zijn.
6 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Het was de afgelopen weken druk bij het Nationaal Historisch Museum in Boekarest. Daar werden sinds woensdag 22 april de gouden helm van Cotofenesti en twee gouden armbanden tijdelijk tentoongesteld, die vorig jaar in Nederland werden gestolen. Het museum meldt aan het ANP dat het aantal bezoekers deze periode flink is gestegen.
6 uur geleden