Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Canada schort uitleveringsverdrag met Hongkong op

Canada schort uitleveringsverdrag met Hongkong op

OTTAWA (ANP) - De Canadese regering neemt maatregelen vanwege de veiligheidswet die China heeft ingevoerd in Hongkong. De Canadese minister van Buitenlandse Zaken zegt dat een uitleveringsverdrag met de Aziatische metropool wordt opgeschort en dat exportbeperkingen gaan gelden.

Minister François-Philippe Champagne zegt dat de omstreden wetgeving tot stand is gekomen via een "geheimzinnig proces". Parlement, rechtssysteem en inwoners van Hongkong stonden daarbij buitenspel, aldus de minister. Hij stelt ook dat China door de wetgeving zo in te voeren de afspraken heeft genegeerd over de speciale status van Hongkong.

De miljoenenstad maakt sinds 1997 deel uit van China, maar geniet meer vrijheden dan andere delen van de volksrepubliek. Champagne zegt dat die speciale status aan de basis stond van het feit dat Hongkong kon uitgroeien tot een belangrijke internationale metropool. Zonder die status is Canada volgens hem "genoodzaakt de bestaande regelingen te herzien".

"Canada zal met onmiddellijke ingang de export staken van gevoelige goederen naar Hongkong", aldus Champagne. Voor de metropool gaat nu hetzelfde beleid gelden als voor de rest van China. De minister stelde ook dat Canada niet meer zal toestaan dat "gevoelig militair materieel" naar Hongkong wordt geëxporteerd.

Meer uit Buitenland

Iran bevestigt dood inlichtingenminister Khatib

TEHERAN (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de dood van inlichtingenminister Esmail Khatib bevestigd. Israël claimde hem eerder al te hebben gedood bij een luchtaanval.

24 minuten geleden
Pakistan kondigt staakt-het-vuren aan om einde Ramadan

ISLAMABAD (ANP/AFP) - Pakistan heeft een "tijdelijke pauze" aangekondigd in de strijd die het voert tegen Afghanistan vanwege het naderende einde van de ramadan. Volgens het ministerie van Informatie werd het land daartoe verzocht door Saudi-Arabië, Qatar en Turkije. Het bestand geldt van donderdag tot de nacht van maandag op dinsdag.

26 minuten geleden
Rutte verzekert: NAVO-landen bespreken breken Hormuz-blokkade

TROMSØ (ANP) - NAVO-landen zoeken samen naar manieren om af te komen van de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "We zijn het er allemaal over eens dat de zeestraat weer open moet."

43 minuten geleden
Gaslevering aan Irak gestaakt na aanval op Irans grootste gasveld

BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse gastoevoer naar Irak is volledig stilgelegd na een aanval op een groot Iraans-Qatarees gasveld in het zuiden van Iran, het zogenoemde Pars-veld. Iran voorziet Irak voor 30 procent in zijn totale gasbehoefte en circa 40 procent in zijn totale energiebehoefte. Het Pars-veld is goed voor 70 procent van de Iraanse gaswinning en geldt als 's werelds grootste aardgasveld.

1 uur geleden
Rusland veroordeelt 'onaanvaardbare aanval' bij kerncentrale Iran

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft boos gereageerd op een incident bij de kerncentrale in het Iraanse Bushehr. Een woordvoerder van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken sprak van een "onverantwoordelijke en volstrekt onaanvaardbare raketaanval" vlak bij een werkende reactor. Ze riep Israël en de Verenigde Staten op levens van Russen die in de centrale werken niet in gevaar te brengen.

1 uur geleden
Skigondel in Zwitsers skigebied losgeraakt, rolt van berg

ENGELBERG (ANP) - In het Zwitserse skigebied bij Engelberg is een gondel losgeraakt van een skilift. Daarbij is een vrouw om het leven gekomen. Volgens de plaatselijke politie raakte ze "dodelijk gewond" en zat ze als enige in de cabine die neerstortte.

2 uur geleden
Media: enorm gasveld in Iran aangevallen

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten en Israël van een aanval op doelen bij een enorm gasveld in de Golfregio, in het zuiden van Iran. Staatsmedia melden dat brandweerteams worden gestuurd om het vuur te blussen.

2 uur geleden