Canada krijgt EU-hulp bij bestrijding bosbranden
BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Unie gaat Canada helpen bij de bestrijding van de aanhoudende bosbranden in het land, na een verzoek van de regering in Ottawa. Dat heeft Europese Commissie-voorzitter Ursula von der Leyen bekendgemaakt.
Canada heeft een beroep gedaan op het EU-mechanisme voor civiele bescherming. "We reageren snel", meldt Von der Leyen op Twitter. Zij laat ook weten dat Frankrijk, Portugal en Spanje de hulp van meer dan 280 brandweerlieden aanbieden. "Meer volgt." Canada krijgt ook al hulp van bijna duizend brandweerlieden uit de Verenigde Staten, Mexico, Australië, Nieuw-Zeeland en Zuid-Afrika.
Er gaat ook een expert van het Coördinatiecentrum voor respons in noodsituaties (ERCC) naar Canada om te helpen bij de coördinatie van de Europese hulp. Dat centrum blijft in nauw contact met de Canadese autoriteiten en staat klaar om verdere hulp te leveren, aldus de Europese Commissie.
Ruim vierhonderd branden
Er woeden nu ruim vierhonderd branden in de bossen van Canada. Sinds mei is daar al een oppervlakte van ongeveer 4,1 miljoen hectare in de as gegaan, een gebied net zo groot als Nederland. Meer dan 20.000 mensen zijn geëvacueerd en de rook veroorzaakt overlast voor veel mensen in het land en in het noordoosten van de VS. Volgens de Canadese premier Justin Trudeau is het huidige bosbrandseizoen de ergste in de geschiedenis van zijn land.
"We zien steeds meer en meer van deze branden vanwege klimaatverandering", aldus Trudeau. Hij belooft dat de regering zich blijft inzetten om de opwarming van de aarde en de gevolgen ervan aan te pakken. Klimaatverandering heeft in de afgelopen jaren ook geleid tot hevige bosbranden in Europa. De EU bereidt zich voor op een droge en warme zomer met naar verwachting opnieuw veel bosbranden.
Meer uit Buitenland
LUZERN (ANP/AFP) - Iran en de Verenigde Staten gaan vier werkgroepen opzetten om over verschillende thema's te onderhandelen. Dat meldt de Iraanse onderhandelaar Kazem Gharibabadi na een eerste dag van technische besprekingen in Zwitserland.
40 minuten geledenPARIJS (ANP) - In Frankrijk geldt dinsdag vanaf het middaguur in 54 departementen code rood vanwege extreme temperaturen. De hoogste weerwaarschuwing geldt dan voor ruim de helft van het land en betreft zo'n 38,8 miljoen inwoners. In nog eens 35 departementen geldt code oranje. In het midden en westen van het land worden maxima tussen de 39 en 42 graden verwacht.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De problemen met de Reflecting Pool in Washington zijn volgens Donald Trump niet het gevolg van een mislukte renovatie, maar van "vandalen met een mes". De Amerikaanse president zei maandag tijdens een evenement dat eigenlijk over kwantumcomputers had moeten gaan tegen verslaggevers dat de blauwe verflaag in het waterbassin is "opengesneden". Hij leverde hier geen bewijs voor.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De politie heeft in de Verenigde Staten nog eens twee mannen aangehouden die worden verdacht van het beramen van een aanval tijdens het kooigevecht bij het Witte Huis op de verjaardag van president Donald Trump. Eerder werden al vijf mannen gearresteerd.
6 uur geledenBELFAST (ANP/AFP) - De voormalige leider van de pro-Britse partij DUP in Noord-Ierland, Jeffrey Donaldson (63), is schuldig bevonden aan achttien zedenmisdrijven, waaronder verkrachting.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - België heeft maandag vijf visa afgegeven voor een delegatie van de Taliban. Die komt voor een EU-overleg naar Brussel, waar veel ophef is ontstaan over het geplande bezoek. Het bezoek vindt volgens diplomatieke bronnen en diverse media mogelijk dinsdag plaats.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu overlegt dinsdagochtend met betrokken ministers over de gevolgen van de ernstige hittegolf. Voor een groot deel van het land is vanwege de hitte code rood van kracht.
12 uur geleden