Canada houdt rekening met buitenlandse inmenging bij verkiezingen
OTTAWA (ANP/RTR) - De Canadese inlichtingendienst houdt rekening met buitenlandse pogingen om de parlementsverkiezingen van komende maand te beïnvloeden. De CSIS denkt dat China en India dat mogelijk gaan proberen en ook Russische en Pakistaanse bemoeienis wordt niet uitgesloten.
"Het is zeer waarschijnlijk dat de Volksrepubliek China door kunstmatige intelligentie aangedreven hulpmiddelen zal inzetten om te proberen het democratische proces in Canada tijdens de verkiezingen te beïnvloeden", aldus inlichtingenchef Vanessa Lloyd op een persconferentie. "We hebben ook gezien dat de Indiase regering de intentie en de capaciteit heeft om zich te mengen in Canadese gemeenschappen en democratische processen."
Tussen Canada en China is momenteel sprake van handelsspanningen. Canada heeft ook boos gereageerd op de executie van Canadese burgers in het land. Het Noord-Amerikaanse land heeft daarnaast India beschuldigd van betrokkenheid bij de moord op een sikhleider, Hardeep Singh Nijjar.
Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken ontkende dinsdag dat China zich bemoeit met de binnenlandse aangelegenheden van andere landen, waaronder Canada. Lloyd, een van de topfiguren bij CSIS, zei dat het vaak heel moeilijk is om te bewijzen dat een ander land daadwerkelijk invloed heeft gehad op de uitkomst van de verkiezingen. Er bestaat volgens haar ook nog een ander risico. Burgers kunnen gaan twijfelen aan de betrouwbaarheid van democratische processen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.
3 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky is blij dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne steeds dichterbij komt. Hij noemt het opheffen van de Hongaarse blokkade op X "het juiste signaal onder de huidige omstandigheden".
24 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland heeft plannen uitgestippeld om binnen dertien jaar het militair sterkste land van Europa te worden. De Europese grootmacht zet daarvoor onder meer in op langeafstandswapens, luchtverdediging, drones en kunstmatige intelligentie, staat in zijn nieuwe militaire strategie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.
3 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België koopt vijftien rijdende luchtverdedigingskanonnen voor Oekraïne, schrijft de Belgische krant L'Echo. Met de oude zogeheten Gepards zou Oekraïne Russische drones uit de lucht kunnen schieten.
3 uur geleden