
Canada bekijkt hogere importheffingen elektrische auto's China
OTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canada overweegt de importheffingen op elektrische auto's uit China te verhogen, in navolging van de forse verhogingen door de Verenigde Staten. Dat heeft de Canadese minister voor Handel gezegd.
De regering van de Amerikaanse president Joe Biden maakte afgelopen week bekend dat het tarief voor de invoer van elektrische auto's uit China dit jaar verviervoudigt tot ruim 100 procent. Ook op veel andere goederen uit China worden de heffingen flink verhoogd. Het Witte Huis beschuldigt China van oneerlijke handelspraktijken door bijvoorbeeld subsidies te geven aan autobouwers.
Canada gaat kijken of het Amerikaanse voorbeeld gevolgd moet worden. Nu heeft het land een importheffing van ongeveer 6 procent op elektrische auto's uit China, bijvoorbeeld op Tesla's die worden gebouwd in de grote fabriek van het bedrijf in Shanghai en worden verscheept naar Vancouver. De Canadese premier Justin Trudeau heeft overeenkomsten getekend met autobedrijven als Honda en Volkswagen om in Ontario elektrische auto's, batterijen en onderdelen te maken.
EU
De Europese Unie dreigt ook met nieuwe tarieven op elektrische auto's uit China. Brussel beschuldigt Beijing van illegale overheidssteun aan de sector om de prijzen kunstmatig laag te houden.
China heeft de VS beschuldigd van "pesterijen" met de hogere invoerheffingen en gezegd dat die onmiddellijk teruggedraaid moeten worden. Ook dreigt Beijing met tegenmaatregelen om de eigen belangen te beschermen.
Meer uit Financieel
BEAVERTON (ANP/BLOOMBERG) - Sportkledingfabrikant Nike heeft zijn omzet en winst afgelopen kwartaal verder zien terugvallen. De vorig jaar aangetreden topman Elliott Hill blijft proberen de weg omhoog terug te vinden na misstappen bij Nike in de afgelopen jaren, waaronder een mislukte terugtrekking uit groothandelspartnerschappen en een te grote nadruk op lifestyleschoenen. Zijn inspanningen worden echter belemmerd door zwakke bestedingen in veel landen en stevige concurrentie.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De belangrijkste beursgraadmeters op Wall Street hebben donderdag hun opmars richting recordstanden voortgezet. Beleggers leken eerdere zorgen over alle geopolitieke onrust van zich af te schudden in de hoop dat een hervatting van renteverlagingen door de Federal Reserve de vooruitzichten voor de economie en het Amerikaanse bedrijfsleven zal versterken.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het personeelstekort in de kinderopvang lijkt langzaam af te nemen. Dat meldt Kinderopvang werkt! in een arbeidsmarktpeiling waarover NU.nl eerder schreef. Toch zijn er ook zorgen omdat een deel van de tekorten al langere tijd speelt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - JDE Peet's, het bedrijf achter merken als Douwe Egberts en Pickwick, verhoogt opnieuw zijn prijzen. Dit bevestigt topman Michiel Muller van onlinesupermarkt Picnic na berichtgeving van Het Financieele Dagblad. De krant wist de hand te leggen op een document dat supermarkten intern gebruiken bij prijsonderhandelingen. Daaruit bleek dat koffie in de winkel 15 tot 25 procent duurder zou kunnen worden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Trump Mobile, de nieuwe mobiele dienst die vorige week door de Trump Organization werd geïntroduceerd, heeft teksten verwijderd die oorspronkelijk beloofden dat hun eerste mobiele telefoon, de T1 Phone, in de VS wordt geproduceerd.
6 uur geledenAUSTIN (ANP) - Elon Musk heeft Tesla's hoofd van operaties in Noord-Amerika en Europa ontslagen, te midden van dalende verkoopcijfers in beide regio's en de afnemende populariteit van het elektrische automerk. Dat meldt zakentijdschrift Forbes op basis van ingewijden.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM was donderdag een grote winnaar op de Amsterdamse beurs. Beleggers leken opgelucht over het besluit van de kortgedingrechter om de aangekondigde staking van grondpersoneel bij KLM op zaterdag te verbieden.
9 uur geleden