Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Campbell Soup onderuit op afwachtend Wall Street

Campbell Soup onderuit op afwachtend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Het aandeel Campbell Soup was woensdag een flinke verliezer op de aandelenbeurzen in New York, na tegenvallende cijfers en vooruitzichten van de levensmiddelenproducent. Verder deden beleggers op Wall Street het rustig aan in afwachting van belangrijke cijfers over de Amerikaanse inflatie die donderdag worden gepubliceerd.

Campbell Soup, dat in Nederland vooral bekend is van kunstwerken met soepblikken van Andy Warhol, leverde 6,5 procent in. Zowel de winst als de omzet kwam afgelopen kwartaal lager uit dan analisten in doorsnee hadden voorspeld. Onder meer de extra bevoorradingskosten drukten op de resultaten. Ook verlaagde Campbell zijn winstverwachting voor het gehele jaar.

De toonaangevende Dow-Jonesindex eindigde 0,4 procent in de min op 34.447,14 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde 0,2 procent tot 4219,55 punten en de technologiebeurs Nasdaq verloor 0,1 procent tot 13.911,75 punten.

De laatste tijd is er op de financiële markten onrust ontstaan door de oplopende inflatie, nu economieën aan het heropenen zijn van de coronapandemie. Ook wordt de inflatie gestuwd door problemen in de toeleveringsketen, waaronder bij computerchips en door de stijgende grondstofprijzen. Daardoor kan de Federal Reserve, de Amerikaanse centrale bank, mogelijk sneller zijn steunprogramma's gaan afbouwen en de rente verhogen. Verschillende beleidsmakers van de Fed hebben gezegd dat de hoge inflatie waarschijnlijk van tijdelijke aard is.

Pakketbezorger UPS presenteerde nieuwe financiële doelstellingen voor 2023 en zakte 4,6 procent in waarde. Olie- en gasconcern ExxonMobil heeft een nieuwe olievondst gedaan voor de kust van Guyana in Zuid-Amerika. Het aandeel ging 0,8 procent omhoog.

Daarnaast ging de aandacht opnieuw naar de zogeheten Reddit-aandelen, vernoemd naar internetforum Reddit waar beleggers elkaar ertoe aanzetten massaal bepaalde stukken op te kopen. Bioscoopketen AMC Entertainment verloor bijna 11 procent. Gameswinkelketen GameStop steeg bijna 1 procent.

De euro was 1,2180 dollar waard, tegen 1,2190 dollar bij het slot de handel in Europa. Een vat Amerikaanse olie zakte 0,5 procent in prijs naar 69,73 dollar. Brentolie ging 0,3 procent omlaag tot 72,01 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit opnieuw hoger om hoop op snel einde van oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.

7 minuten geleden
Wereldbank, IEA en IMF kondigen samenwerking aan om Iranoorlog

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.

44 minuten geleden
Argentinië stelt belastingverhogingen uit om duurdere energie

BUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.

2 uur geleden
Peter Wennink: digitale veiligheid is hoeksteen van samenleving

DEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.

2 uur geleden
Lufthansa waarschuwt voor brandstoftekorten buiten Europa

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.

4 uur geleden
AEX sluit fors hoger na opmerkingen Trump over einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.

4 uur geleden
SpaceX dient aanvraag in voor beursnotering, zeggen bronnen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.

4 uur geleden