Campagneteam Trump: we zijn gehackt door Iran
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het campagneteam van Donald Trump zegt zaterdag dat een deel van zijn interne communicatie is gehackt. Volgens het team zit Iran achter de hack, maar het levert daarvoor geen rechtstreeks bewijs.
Het team kwam met een verklaring nadat nieuwswebsite Politico had geschreven dat die e-mails kreeg van een anoniem account met documenten van Trumps campagneteam. "Deze documenten zijn illegaal verkregen van buitenlandse bronnen die vijandig staan tegenover de Verenigde Staten, met als doel om de verkiezingen van 2024 te beïnvloeden en chaos te zaaien in ons democratische proces", aldus woordvoerder Steven Cheung van Trump in een verklaring.
Het team van Trump wijst naar een rapport van Microsoft van vrijdag waarin onderzoekers stellen dat hackers met banden met de Iraanse overheid in juni probeerden in te breken op het account van "een hoge functionaris" binnen een presidentieel campagneteam. Dat rapport gaf geen verdere details over de identiteit van de functionaris.
"De Iraniërs weten dat president Trump hun terreurbewind zal stoppen, net zoals hij dat deed in zijn eerste vier jaar in het Witte Huis", zei Cheung. Als president onderhield Trump gespannen relaties met Iran. CNN meldde vorige maand dat de VS inlichtingen hadden over een Iraans complot tegen Trump. Iran spreekt dergelijke beschuldigingen tegen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië heeft Israël opgeroepen zijn besluit om de controle te vergroten over de Westelijke Jordaanoever, een Palestijns gebied, terug te draaien. Daarmee sluit het zich aan bij de EU, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten, die de stap eveneens hebben bekritiseerd.
4 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De voormalige Franse minister van Cultuur, Jack Lang, heeft politiebescherming gekregen naar aanleiding van bedreigingen op sociale media vanwege zijn banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat melden Franse media.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Buckingham Palace is bereid de politie te helpen in de zaak rond de beschuldigingen aan het adres van Andrew Mountbatten-Windsor. Dat heeft het paleis maandagavond bekendgemaakt in een verklaring namens de Britse koning Charles.
7 uur geledenTBILISI (ANP/RTR) - Armenië en de Verenigde Staten zijn overeengekomen samen te werken in de civiele nucleaire sector. Washington probeert hiermee de banden met de voormalige bondgenoot van Rusland aan te halen, enkele maanden nadat de Amerikanen hebben bemiddeld bij een vredesakkoord tussen Armenië en buurland Azerbeidzjan.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG) - Mexico heeft olieleveringen aan Cuba stopgezet vanwege de dreiging met sancties door Donald Trump. Dat zei de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum maandag. Ze beloofde wel door te gaan met het sturen van humanitaire hulp naar het met een brandstoftekort kampende Caribische eiland.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De kabinetsleden van de Britse premier Keir Starmer hebben hun steun voor hem uitgesproken. Dat geeft de premier weer lucht, nadat de leider van de Labour-partij in Schotland, Anas Sarwar, tot zijn aftreden had opgeroepen. Dat melden Britse media zoals de BBC.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Ghislaine Maxwell, die jarenlang de vertrouwelinge was van de veroordeelde Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein, heeft maandag geweigerd te antwoorden op de vragen van een commissie in het Amerikaanse Congres. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
9 uur geleden