Campagneteam Trump schildert Walz af als gevaarlijke liberaal
WASHINGTON (ANP) - Het campagneteam van Donald Trump noemt Tim Walz een "westkustwannabe" die de "gevaarlijke liberale agenda" uit de westelijke staat Californië wil doordrukken. De persvoorlichter van het team, Karoline Leavitt, noemt de politicus een "gevaarlijk liberale extremist". Trumps tegenstrever Kamala Harris wil Walz als running mate bij de komende presidentsverkiezingen.
Tim Walz komt uit de staat Minnesota in het Midden-Westen van de VS. Het campagneteam van Trump schildert hem af als iemand die liever uit het rijke en machtige Californië was gekomen, en Minnesota ook in een soort Californië probeert te veranderen. Leavitt wijst op zijn plannen om de uitstoot van broeikasgassen te verminderen en noemt het Amerika dat Walz en Harris voorstaan een "nachtmerrie voor alle Amerikanen".
Leavitt verwijst in haar bericht op X ook naar een uitspraak uit 2017, toen Walz opmerkte dat in de stukken van Minnesota die in meerderheid Republikeins zijn "vooral koeien en stenen" zijn. Dat is hoe Walz werkelijk denkt over plattelandsgebieden "als de camera's uit staan", aldus Leavitt.
Meer uit Buitenland
AUSTIN (ANP/RTR) - Een agent van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft zondag in de Texaanse stad Austin een man neergeschoten. Het slachtoffer is met een schotwond in zijn bovenlichaam naar het ziekenhuis gebracht. Zijn toestand is ernstig maar stabiel, melden lokale autoriteiten.
2 uur geledenSCHWERIN (ANP/DPA) - De Duitse christendemocraten zijn in een verkiezingsprognose voor de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren voor het eerst onder de kiesdrempel van 5 procent gezakt. Volgens de zender ARD staat de CDU van bondskanselier Friedrich Merz nu op 4,9 procent, terwijl de laatste prognose van de zender ZDF de partij op 5,0 procent zet.
5 uur geledenKIEV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat hij met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump heeft afgesproken elkaar in New York te ontmoeten. De twee voerden zondag een telefoongesprek.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Met zo'n 14 procent van de stemmen geteld gaat de regeringspartij Verenigd Rusland van president Vladimir Poetin met 57,5 procent van de stemmen ruim aan de leiding in de Russische parlementsverkiezingen. Dat meldt de Centrale Kiescommissie van het land, die een opkomst van ruim 56 procent meldt.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben zondag in Parijs gedemonstreerd tegen een wetsvoorstel over het gebruik van geweld door handhavers. Politici, mensenrechtenorganisaties en andere activisten sloten zich aan bij de demonstranten. De wet wordt ook wel een "licence to kill" genoemd.
10 uur geleden