Campagneteam Harris veegt debatvoorstel 'bange' Trump van tafel
WASHINGTON (ANP) - Het campagneteam van vicepresident Kamala Harris heeft afwijzend gereageerd op de mededeling van Donald Trump dat hij bij Fox News wil debatteren. "Hij moet ophouden met spelletjes spelen en komen opdagen voor het geplande debat op 10 september."
Trump had eerder afgesproken dat hij die datum met Joe Biden zou debatteren bij ABC, maar daar kwam hij later op terug. Het debat gaat niet door omdat Biden geen kandidaat meer is, aldus de oud-president op zijn platform Truth Social. Er moet nu op 4 september een debat worden gehouden bij Fox News, stelde hij.
Volgens het team van Harris is Trump "bang geworden" en probeert hij onder het debat uit te komen, schrijven Amerikaanse media. In een verklaring staat dat best gepraat kan worden over aanvullende debatten, maar dat Trump zich eerst aan de bestaande afspraken moet houden.
Trump had eerder dit jaar gezegd dat hij "altijd en overal" bereid was met Biden in debat te gaan. Daar wordt nu pesterig op gewezen door de campagne van zijn nieuwe rivaal Harris. Die schrijft dat het voor "meneer altijd en overal" geen probleem kan zijn het geplande debat toch te houden. "Tenzij hij te bang is om de tiende te komen opdagen."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse volksvertegenwoordiger Thomas Massie wil volgende week een stemming afdwingen over een afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth. Dat zei hij tegen CNN. Meerdere Republikeinse bronnen verwachten dat het Huis van Afgevaardigden daarmee instemt.
23 minuten geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De Hongkongse democratieactivist Joshua Wong is veroordeeld tot nog eens tien jaar gevangenisstraf wegens samenspanning met buitenlandse mogendheden. De 30-jarige oud-studentenleider zit al bijna zes jaar vast en zou naar verwachting in januari vrijkomen.
40 minuten geledenSEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea stuurt een patrouillevliegtuig en een explosievenopruimingsteam naar wateren bij de Straat van Hormuz. Volgens het ministerie van Defensie moet de missie de commerciële scheepvaart en de energievoorziening beschermen.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse politicus Hubert Aiwanger, vicepremier en minister van Economische Zaken van de deelstaat Beieren, is overleden. Dat meldt persbureau DPA op basis van hooggeplaatste bronnen binnen de Beierse regering. Aiwanger is 55 jaar geworden.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse lagerhuis heeft woensdag het belastingdeel van de begroting voor 2027 verworpen. Alle 458 parlementariërs van de Assemblée Nationale die hun stem uitbrachten, stemden tegen, melden Franse media waaronder BFMTV. Twee parlementariërs onthielden zich van stemming. Daarmee is de volledige begroting in eerste lezing verworpen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, heeft zich kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van het Huis. Een dag na de verkiezingszege van de Democraten vroeg Jeffries zijn collega's in een brief om zijn kandidatuur te steunen.
7 uur geledenHOUSTON (ANP) - De Amerikaanse ruimtetelescoop Swift is woensdag vergaan in de dampkring. Hij eindigde als een vuurbal. Het is nog niet bekend of brokstukken de ondergang hebben overleefd en zijn ingeslagen op aarde.
8 uur geleden