Campagne voor meer bewustwording van overstromingsgevaar
THOLEN - Het Hoogwaterbeschermingsprogramma (HWBP), Rijkswaterstaat en de waterschappen starten deze week de campagne ‘Welke dijk beschermt jou?’. Deze campagne moet meer bewustzijn creëeren over overstromingsgevaar in Nederland. “Nederlanders onderschatten dat nog steeds.”
Veel Nederlanders denken dat 47 procent van Nederland kwetsbaar is voor overstromingen. “Maar zonder onze dijken, dammen, duinen en keringen zou 60 procent van ons land regelmatig onder water lopen”, aldus de betrokken partijen.
Daarom starten het HWBP, Rijkswaterstaat en de waterschappen deze week de campagne ‘Welke dijk beschermt jou?’. Je vindt de actie op social media met de hashtags #WelkeDijkBeschermtJou en #MijnDijkOnsLand. Van 6 tot 10 februari wordt er op allerlei verschillende manieren aandacht besteed aan de dijken die ons beschermen. “Het is belangrijk dat Nederlanders waterbewust zijn en weten wat zij zelf kunnen doen om slachtoffers en schade te voorkomen. Op overstroomik.nl kunnen zij zien hoe hoog het water bij hen kan komen.”
Watersnoodramp
Vorige week stond heel Nederland stil bij De Watersnoodramp van 1953. Een zware noordwesterstorm in combinatie met springtij zorgde ervoor dat grote delen van ons land overstroomden. 1836 mensen overleefden de ramp niet. Na de Watersnoodramp werden de Deltawerken afgerond en troffen we allerlei maatregelen om ons land tegen overstromingen te beschermen.
Erik Wagener, algemeen directeur van het HWBP: “70 jaar geleden heeft ons land een verschrikkelijke ramp meegemaakt en sindsdien is het een paar keer echt spannend geweest, zoals in 2021 in Limburg. De zeespiegel stijgt en we krijgen steeds vaker te maken met extreem weer”, aldus de algemeen directeur.
“Nederland is de best beveiligde delta ter wereld. Om Nederland de best beveiligde delta te houden, is het belangrijk dat Nederlanders waterbewust zijn. Want werken aan waterveiligheid is nooit klaar. Het HWBP voert de grootste waterveiligheidsoperatie sinds de Deltawerken uit.”
Risicobewustzijn
In vergelijking met 2020 zijn Nederlanders nu banger om door rampen zoals dijkdoorbraken, overstromingen vanuit zee en droogte getroffen te worden.
Bijna 1 op de 3 (29%) Nederlanders denkt dat ons land over 100 jaar onbewoonbaar is. Dit blijkt een onderzoek dat Kantar onder ruim 1000 Nederlanders heeft uitgevoerd in opdracht van het HWBP. Het onderzoek is uitgevoerd naar aanleiding van de Watersnoodramp die 70 jaar geleden plaatsvond.
Men maakt zich ook een stuk vaker zorgen over mogelijke overstromingen in hun eigen woonomgeving. Nederlanders in de grote steden en het westen maken zich meer zorgen dan landgenoten uit het oosten en zuiden.
Dijkkwaliteit
Onlangs stelden PvdA en GroenLinks vragen aan het Thoolse college. Volgens een onderzoek van het Waterveiligheidsportaal is een groot deel van de dijken op het eiland namelijk niet op sterkte. Lees hier meer.
Meer uit Tholen
THOLEN - Op meerdere plekken in Zeeland is de afgelopen maanden onderzocht hoe jonge trekvissen, zoals glasaal (jonge paling) en driedoornige stekelbaars, vanuit zee naar het binnenwater trekken. Vrijwilligers hebben dit onderzoek uitgevoerd onder leiding van RAVON, samen met waterschap Scheldestromen, de Provincie Zeeland en Rijkswaterstaat.
1 uur geledenSINT PHILIPSLAND- Aan de Wilhelminastraat is zaterdagavond een waterleiding gesprongen. Een onbekend aantal woningen kwam zonder water te zitten. Twee onderdelen van de leiding moesten vervangen worden om het probleem te verhelpen. Het is niet duidelijk waardoor de waterleiding geknapt is.
5 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Karin van den Houten die de spotlight mocht vangen.
7 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Op 21 mei organiseert Stichting Roosevelt Oud-Vossemeer opnieuw het inmiddels bekende Roosevelt Debat. Dit jaar staat het debat in het teken van een actueel en maatschappelijk urgent thema: vrijheid van godsdienst.
1 dag geledenNEDERLAND - Politiemedewerkers kregen in 2025 in totaal 12.896 keer te maken met agressie en geweld tijdens hun werkzaamheden. Dat blijkt uit de nieuwste cijfers over geweld tegen politieambtenaren (GTPA). Het aantal incidenten ligt daarmee iets hoger dan in 2024, toen het om 12.543 gevallen ging.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Veiling Sint-Annaland zet een stap richting de toekomst en gaat digitaal veilen. Deze keuze past bij de veranderingen in de markt en het lagere aantal kopers dat nog op locatie aanwezig is. Met deze stap blijft de veiling doen waar zij voor staat: het organiseren en verbeteren van de afzet en de prijs van de aardappelen van haar leden.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Terwijl de eerste zonnestralen de boomgaarden en tuinen op het eiland in bloei zetten, ontwaakt ook een minder welkome gast uit zijn winterrust: de Aziatische hoornaar. Deze invasieve wespensoort, die zich de afgelopen jaren steeds verder in Nederland heeft verspreid, vormt een serieuze bedreiging voor honingbijen en andere belangrijke insecten. De gemeente Tholen grijpt daarom opnieuw in met extra maatregelen. Afgelopen week zijn in het buitengebied vijftig extra lokvallen geplaatst. "Als we de koninginnen nu onderscheppen, voorkomen we dat er in de zomer grote nesten ontstaan."
2 dagen geleden