Campagne voor meer bewustwording van overstromingsgevaar
THOLEN - Het Hoogwaterbeschermingsprogramma (HWBP), Rijkswaterstaat en de waterschappen starten deze week de campagne ‘Welke dijk beschermt jou?’. Deze campagne moet meer bewustzijn creëeren over overstromingsgevaar in Nederland. “Nederlanders onderschatten dat nog steeds.”
Veel Nederlanders denken dat 47 procent van Nederland kwetsbaar is voor overstromingen. “Maar zonder onze dijken, dammen, duinen en keringen zou 60 procent van ons land regelmatig onder water lopen”, aldus de betrokken partijen.
Daarom starten het HWBP, Rijkswaterstaat en de waterschappen deze week de campagne ‘Welke dijk beschermt jou?’. Je vindt de actie op social media met de hashtags #WelkeDijkBeschermtJou en #MijnDijkOnsLand. Van 6 tot 10 februari wordt er op allerlei verschillende manieren aandacht besteed aan de dijken die ons beschermen. “Het is belangrijk dat Nederlanders waterbewust zijn en weten wat zij zelf kunnen doen om slachtoffers en schade te voorkomen. Op overstroomik.nl kunnen zij zien hoe hoog het water bij hen kan komen.”
Watersnoodramp
Vorige week stond heel Nederland stil bij De Watersnoodramp van 1953. Een zware noordwesterstorm in combinatie met springtij zorgde ervoor dat grote delen van ons land overstroomden. 1836 mensen overleefden de ramp niet. Na de Watersnoodramp werden de Deltawerken afgerond en troffen we allerlei maatregelen om ons land tegen overstromingen te beschermen.
Erik Wagener, algemeen directeur van het HWBP: “70 jaar geleden heeft ons land een verschrikkelijke ramp meegemaakt en sindsdien is het een paar keer echt spannend geweest, zoals in 2021 in Limburg. De zeespiegel stijgt en we krijgen steeds vaker te maken met extreem weer”, aldus de algemeen directeur.
“Nederland is de best beveiligde delta ter wereld. Om Nederland de best beveiligde delta te houden, is het belangrijk dat Nederlanders waterbewust zijn. Want werken aan waterveiligheid is nooit klaar. Het HWBP voert de grootste waterveiligheidsoperatie sinds de Deltawerken uit.”
Risicobewustzijn
In vergelijking met 2020 zijn Nederlanders nu banger om door rampen zoals dijkdoorbraken, overstromingen vanuit zee en droogte getroffen te worden.
Bijna 1 op de 3 (29%) Nederlanders denkt dat ons land over 100 jaar onbewoonbaar is. Dit blijkt een onderzoek dat Kantar onder ruim 1000 Nederlanders heeft uitgevoerd in opdracht van het HWBP. Het onderzoek is uitgevoerd naar aanleiding van de Watersnoodramp die 70 jaar geleden plaatsvond.
Men maakt zich ook een stuk vaker zorgen over mogelijke overstromingen in hun eigen woonomgeving. Nederlanders in de grote steden en het westen maken zich meer zorgen dan landgenoten uit het oosten en zuiden.
Dijkkwaliteit
Onlangs stelden PvdA en GroenLinks vragen aan het Thoolse college. Volgens een onderzoek van het Waterveiligheidsportaal is een groot deel van de dijken op het eiland namelijk niet op sterkte. Lees hier meer.
Meer uit Tholen
THOLEN - Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ) zet zich al sinds 2007 in voor het herstel van het leefgebied van de schorzijdebij. Met succes: afgelopen maandag telden ecologen van SLZ ruim 5.500 bijen bij 27 verschillende nestheuvels op Sint Philipsland, Tholen en Zuid-Beveland.
4 uur geledenTHOLEN- Meer dan honderd tegenstanders van de geplande noodopvang aan de Postweg verzamelden zich vrijdagavond voor het gemeentehuis om te protesteren. Waar een eerdere demonstratie begin deze maand nog eindigde met ingrijpen van de politie, bleef het dit keer rustig.
6 uur geledenTHOLEN- In de Oesterstraat werd vrijdagmorgen een hinderlijke lucht waargenomen. De brandweer kwam ter plaatse en concludeerde dat de stank afkomstig was van benzine. Deze benzine kwam uit de tank van een auto die eerder die nacht in brand had gestaan op dezelfde weg. De brandweer besloot het riool te spoelen en voerde hierbij verschillende metingen uit. Dit had het gewenste effect.
8 uur geledenTHOLEN - Leden van twaalf verenigingen uit de gemeente Tholen gaan vanaf vandaag op pad voor de Grote Clubactie. Met de verkoop van loten proberen zij geld in te zamelen voor hun vereniging. Vorig jaar haalden de verenigingen bijna 24.000 euro op in de gemeente Tholen.
12 uur geledenTHOLEN - Ondernemers, organisaties en verenigingen kunnen zich weer aanmelden voor de Duurzaamheidsprijs Tholen. Stichting Duurzaamheidskring Tholen is op zoek naar initiatieven die bijdragen aan een duurzamere gemeente. Aanmelden kan tot en met 13 oktober.
1 dag geleden[Advertorial] WOUW - Een absoluut hoogtepunt waar de vrijwillige brandweer van Wouw enorm naar uitkijkt: de opening van de nieuwe brandweerkazerne. Postcommandant Marco Jaspers is trots op de nieuwe locatie. "Wij zijn enorm trots op deze nieuwe kazerne. Het zorgt ervoor dat we klaar zijn voor de toekomst."
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - De gemeente Tholen heeft donderdag veiligheidsmaatregelen genomen na de twee explosies aan de Bloemenlaan in Sint-Maartensdijk. In de straat zijn beveiligingscamera's geplaatst en één van de getroffen woningen is gesloten.
2 dagen geleden