
Campagne Slachtofferhulp voor vragen om schadevergoeding
UTRECHT (ANP) - Het blijft je achtervolgen. Zo heet de campagne die Slachtofferhulp Nederland woensdag lanceert. Met de campagne wil de organisatie aandacht vragen voor het belang van recht en herstel voor slachtoffers. Daarbij wijst zij op het feit dat slechts 23 procent van de slachtoffers die recht heeft op een schadevergoeding, daar ook bij de rechter om vraagt.
Dat percentage haalt Slachtofferhulp uit het adviesrapport Op verhaal komen van een commissie geleid door Piet-Hein Donner, dat in april dit jaar werd gepresenteerd. Volgens Slachtofferhulp Nederland worden per jaar vier miljoen mensen slachtoffer van een misdrijf, verkeersongeval of calamiteit. Wie aanspraak wil maken op een schadevergoeding, moet aangifte doen, geeft een woordvoerder aan. Daarnaast moet er een verdachte in beeld zijn. Van de kleine 100.000 slachtoffers die aan die voorwaarden voldoen, maken slechts zo’n 23.000 gebruik van de mogelijkheid om schadevergoeding te vragen.
Volgens de organisatie zorgt een schadevergoeding voor erkenning en herstel. "Uit onderzoek blijkt dat slachtoffers die géén schadevergoeding krijgen, meer risico lopen om ernstige psychische klachten te ontwikkelen dan slachtoffers die hun materiële en immateriële schade wél vergoed krijgen. De hoogte van de schadevergoeding is hierin voor slachtoffers minder belangrijk", aldus bestuursvoorzitter Rosa Jansen.
Een onderdeel van de campagne, die onder meer bestaat uit video's, is het wijzen van slachtoffers op het aanvragen van schadevergoedingen, waarbij zij juridische hulp kunnen krijgen van Slachtofferhulp. Juridische medewerkers weten aan welke eisen een schadevordering moet voldoen. Slachtofferhulp Nederland houdt op basis van zo’n 14.000 rechtszaken per jaar in een database bij wat gangbare bedragen zijn voor slachtoffers van mishandeling, misbruik of verkrachting.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Nederland kan niet meedoen aan het Eurovisie Songfestival, zolang Israël door organisator EBU wordt toegelaten. Dat heeft AVROTROS vrijdag laten weten.
6 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Bijna een miljoen vrouwen krijgen in de komende dagen een brief van Bevolkingsonderzoek Nederland. Zij hebben meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker en daardoor zitten hun gegevens in de gehackte systemen van een lab in Rijswijk.
31 minuten geledenBEVERWIJK (ANP) - De Beverwijkse hockeyclub BHC Overbos is vrijdag volledig dicht omdat het binnen het uitgeroepen veiligheidsrisicogebied valt. Bepaalde wijken in Beverwijk en Heemskerk zijn aangemerkt als veiligheidsrisicogebied vanwege ontstane onrust door spanningen tussen rivaliserende groepen. In de twee Noord-Hollandse plaatsen is ook een noodbevel uitgevaardigd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in het Groningse Ter Apel is gedaald van 2031 naar 1885. Dat is onder het maximum van 2000. Daardoor hoeft opvangorgaan COA geen nieuwe dwangsom van 50.000 euro te betalen.
2 uur geledenBEVERWIJK (ANP) - Het uitvaardigen van een noodbevel en het sluiten van diverse middelbare scholen in Beverwijk en Heemskerk volgde op onder meer een explosie aan berichten op sociale media, zei de burgemeester van Beverwijk, Martijn Smit, op NPO Radio 1. Het gaat volgens hem om video's waarop mishandelingen te zien zijn en om AI-beelden van scholen die ontploffen. Ook zouden jongeren hebben gedreigd "tekeer te gaan" op de scholen.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB) kan weer berichten over straffen ontvangen van het Openbaar Ministerie (OM). De onderlinge communicatie was in juli stilgelegd na het ontdekken van een groot gat in de beveiliging van de dienst die het OM gebruikt. Via omwegen ging de informatie alsnog naar het CJIB.
3 uur geledenBEVERWIJK/HEEMSKERK (ANP) - In Beverwijk en Heemskerk is meer politie aanwezig om de "rust in de omgeving te herstellen en de veiligheid te waarborgen". Door incidenten en spanningen tussen rivaliserende groepen is er onrust ontstaan. In de twee plaatsen is een noodbevel uitgevaardigd. Vijf middelbare scholen blijven vrijdag dicht vanwege de situatie.
3 uur geleden