Campagne 'Rij ballonvrij' tegen lachgas in verkeer weer van start
UTRECHT (ANP) - Voor de tweede keer houdt jongerenorganisatie TeamAlert de campagne 'Rij ballonvrij', tegen het gebruik van lachgas in het verkeer. Het aantal verkeersincidenten waarbij lachgas in het spel was, stijgt al een tijdje. Vorig jaar waren het er bijna 3000, tegen 1700 in 2019.
Veel jongeren gebruiken wel eens een ballonnetje achter het stuur, omdat ze dat een comfortabele plek vinden met veel privacy, aldus TeamAlert op basis van eigen onderzoek. Maar het gas beïnvloedt het reactie- en inschattingsvermogen sterk. Op het gebruik ervan in het verkeer staat een hoge boete.
De slogan van de campagne is dit jaar 'word geen clown in het verkeer'. Er is een campagnevideo waarin de vraag wordt gesteld: Wat zeg jij tegen die pipo die met lachgas rijdt? Ook gaat TeamAlert via sociale media en jongerenwerkers in gesprek met jongeren over lachgas in het verkeer, aan de hand van stellingen over dit thema.
Het demissionaire kabinet wil dat het recreatief gebruik van lachgas wordt verboden, maar de invoering van zo'n verbod is aan een volgend kabinet, zei justitieminister Ferd Grapperhaus afgelopen zomer.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring in Amsterdam is na ongeveer anderhalf uur voorbij. Dat meldt een woordvoerder van Liander. Grote delen van Amsterdam zaten sinds ongeveer 16.00 uur zonder stroom.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring die woensdag kort na 16.00 uur begon in Amsterdam, treft daar 50.000 klanten. Dat zegt een woordvoerster van netbeheerder Liander.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben enkele honderden mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, met name Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De veiligheidsregio heeft een NL-Alert uitgegeven omdat de stroom in grote delen van Amsterdam is uitgevallen. Het is onbekend hoe lang dit gaat duren. "Gebruik geen lift en controleer of buren hulp nodig hebben", staat in de waarschuwing.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd mensen hebben woensdagmiddag aan de Koekamp in Den Haag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. De demonstranten droegen de voormalige vlag van Iran, uit de tijd van de sjah. Ook hadden ze foto's bij zich van de voormalige kroonprins Reza Pahlavi. Hij moet de leider van Iran worden, zei een demonstrant tegen een verslaggever van het ANP.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.
6 uur geleden