Campagne 'Rij ballonvrij' tegen lachgas in verkeer weer van start
UTRECHT (ANP) - Voor de tweede keer houdt jongerenorganisatie TeamAlert de campagne 'Rij ballonvrij', tegen het gebruik van lachgas in het verkeer. Het aantal verkeersincidenten waarbij lachgas in het spel was, stijgt al een tijdje. Vorig jaar waren het er bijna 3000, tegen 1700 in 2019.
Veel jongeren gebruiken wel eens een ballonnetje achter het stuur, omdat ze dat een comfortabele plek vinden met veel privacy, aldus TeamAlert op basis van eigen onderzoek. Maar het gas beïnvloedt het reactie- en inschattingsvermogen sterk. Op het gebruik ervan in het verkeer staat een hoge boete.
De slogan van de campagne is dit jaar 'word geen clown in het verkeer'. Er is een campagnevideo waarin de vraag wordt gesteld: Wat zeg jij tegen die pipo die met lachgas rijdt? Ook gaat TeamAlert via sociale media en jongerenwerkers in gesprek met jongeren over lachgas in het verkeer, aan de hand van stellingen over dit thema.
Het demissionaire kabinet wil dat het recreatief gebruik van lachgas wordt verboden, maar de invoering van zo'n verbod is aan een volgend kabinet, zei justitieminister Ferd Grapperhaus afgelopen zomer.
Meer uit Binnenland
UITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
5 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.
5 uur geleden