
Campagne ‘Glas in de glasbak’ met kleurplatenwedstrijd
Deze zomer houden de dertien Zeeuwse gemeenten de campagne ‘Glas in de glasbak, ook na een zomerse dag!’.
Deze campagne vraagt aandacht voor het belang van het scheiden van glas. ‘Nog steeds wordt er veel verpakkingsglas, zoals parfumflesjes en kleine potjes, uit het restafval gehaald’, aldus de gemeenten. ‘Dat is zonde, want dan wordt het verbrand, terwijl glas oneindig gerecycled kan worden.’
Dit zomerseizoen vestigen de gemeenten de aandacht op het verpakkingsglas van barbecues en dagjes uit. ‘Het gaat dan bijvoorbeeld om glazen flesjes van sauzen, een lege pot augurken of een fles van een rosétje. Deze horen in de glasbak. Ook andere glazen flessen, flesjes, potten en potjes waarin drank, eten, babyvoeding, cosmetica, parfum of medicijnen hebben gezeten, horen in de glasbak.’
Kleurplatenwedstrijd
Om ook kinderen bewust te maken van het belang van het scheiden van glas, is er een Zeeuwse kleurplatenwedstrijd voor kinderen tot en met 12 jaar. ‘Er zijn 13 zomerse pakketten te winnen. Inleveren kan via post of e-mail tot en met 31 augustus 2022. De kleurplaat is te downloaden via www.olazzeeland.nl/glasapart. Daarnaast ligt de kleurplaat bij balies van de gemeenten. De kleurplaat is ontworpen door de 14- jarige scholiere Na-Amie Daffeh. In de kleurplaat zijn meerdere flessen verstopt die de kinderen moeten zoeken.
Meer uit Beveland
KAMPERLAND - Een windsurfer is zaterdagmiddag overleden bij het Veerse Meer ter hoogte van Kamperland. Hulpdiensten rukten massaal uit, maar hulp mocht niet meer baten.
7 uur geledenGoes - Bos Men Shop is een begrip in de Zeeuwse en West-Brabantse winkelstraten. De herenzaak bestaat inmiddels al 103 jaar, is hofleverancier en wordt nog altijd gerund als familiebedrijf. De herenzaak heeft vier winkels, één in Goes, twee in Middelburg en één in Bergen op Zoom, en daarnaast een snelgroeiende webshop. Bos Men Shop heeft een duidelijke missie: elke man eerlijke service en stijlvolle kleding bieden, ongeacht budget of gelegenheid.
12 uur geledenGOES - In de regio Oosterscheldebekken zijn momenteel oplichters actief die zich voordoen als politieagenten. De politie waarschuwt via sociale media en roept op om direct actie te ondernemen bij contact met deze fraudeurs.
14 uur geledenHEINKENSZAND - De 54e Zeeuwse dag van het paard wordt zaterdag 28 juni gehouden in Heinkenszand. Er is de hele dag van 08.30 tot 17.00 van alles te doen bij Stal Vermue aan de Plattedijk 3.
1 dag geledenZe duiken de laatste jaren steeds vaker op in het straatbeeld: kastjes waar je iets uit mag pakken of juist iets in kunt leggen. Drie bewoners van Goes en Kloetinge vertellen hoe een simpel kastje een plek werd om te delen.
1 dag geledenCOLIJNSPLAAT - Dit weekend staat Colijnsplaat in het teken van het Deltaweekend, dat dit jaar zijn 50e editie viert. Drie dagen lang, op vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 juni, kleuren tientallen zeilboten het water van de Oosterschelde tijdens deze bijzondere jubileumuitgave. Het Deltaweekend is inmiddels uitgegroeid tot een toonaangevend zeilevenement in Nederland en brengt jaarlijks zeilliefhebbers uit het hele land en daarbuiten samen voor sportieve competitie en gezelligheid.
1 dag geledenKAMPERLAND - De samenwerkende groene organisaties in Zeeland zijn blij met een besluit van de Tweede Kamer om te stoppen met het gebruik van staalslakken in de natuur. Staalslakken zijn een afvalproduct uit de staalindustrie en kunnen slecht zijn voor het milieu en de gezondheid. Toch werden ze de afgelopen jaren zonder melding gebruikt in Zeeuwse wateren om oevers te verstevigen. Het RIVM en de Inspectie Leefomgeving en Transport waarschuwden al eerder voor de risico's.
1 dag geleden