Cambuur zonder aanvoerder Schouten in 'duel der kampioenen'
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur gaat zonder aanvoerder Erik Schouten naar Amsterdam voor het competitieduel met Ajax. De 30-jarige verdediger heeft nog te veel last van de blessure die hij vorige week opliep tijdens de warming-up voor de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles. Zonder Schouten won Cambuur in Leeuwarden met 5-2.
"Erik baalt natuurlijk als een stekker en had deze wedstrijd graag willen spelen, maar het komt nog iets te vroeg", zegt trainer Henk de Jong, die uitkijkt naar wat hij zelf "een schitterend affiche" noemt. "Het is voor ons een prachtige uitdaging om ons te meten met de top van Nederland, maar laat duidelijk zijn dat we ook in Amsterdam gaan voetbal voor een resultaat. Dat doen we altijd en dat is ook onze kracht. Wij kunnen het nooit fout doen. Niemand verwacht iets van ons en we hebben alleen maar iets te winnen. Daar gaan we vol voor en als blijkt dat ze sterker zijn, dan schudden we ze de hand na afloop. Moeilijker is het niet."
Ajax werd afgelopen seizoen kampioen van de Eredivisie, Cambuur pakte de titel in de Keuken Kampioen Divisie. "We gaan vrijuit, maar wel met het mes tussen de tanden spelen", aldus De Jong.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.
3 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.
4 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.
12 uur geledenDUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."
12 uur geleden