Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cambuur zonder aanvoerder Schouten in 'duel der kampioenen'

Cambuur zonder aanvoerder Schouten in 'duel der kampioenen'

LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur gaat zonder aanvoerder Erik Schouten naar Amsterdam voor het competitieduel met Ajax. De 30-jarige verdediger heeft nog te veel last van de blessure die hij vorige week opliep tijdens de warming-up voor de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles. Zonder Schouten won Cambuur in Leeuwarden met 5-2.

"Erik baalt natuurlijk als een stekker en had deze wedstrijd graag willen spelen, maar het komt nog iets te vroeg", zegt trainer Henk de Jong, die uitkijkt naar wat hij zelf "een schitterend affiche" noemt. "Het is voor ons een prachtige uitdaging om ons te meten met de top van Nederland, maar laat duidelijk zijn dat we ook in Amsterdam gaan voetbal voor een resultaat. Dat doen we altijd en dat is ook onze kracht. Wij kunnen het nooit fout doen. Niemand verwacht iets van ons en we hebben alleen maar iets te winnen. Daar gaan we vol voor en als blijkt dat ze sterker zijn, dan schudden we ze de hand na afloop. Moeilijker is het niet."

Ajax werd afgelopen seizoen kampioen van de Eredivisie, Cambuur pakte de titel in de Keuken Kampioen Divisie. "We gaan vrijuit, maar wel met het mes tussen de tanden spelen", aldus De Jong.

Meer uit Voetbal

PSV na eenvoudige zege op Heerenveen in halve finale beker

EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.

47 minuten geleden
Bosz verkiest Gasiorowski boven Obispo centraal achterin

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.

3 uur geleden
Meer voetbaltransfers dan vorige winterperiode in betaald voetbal

ZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.

5 uur geleden
Boete voor Inter en zonder fans naar uitduels na vuurwerkbom

MILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.

6 uur geleden
Oud-Oranjespeelster Van Lunteren verlengt voetbalcarrière weer

ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.

11 uur geleden
Erdogan helpt bij transfer middenvelder Kanté naar Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.

11 uur geleden
FC Den Bosch-fans ook na rechtszaak niet welkom in Helmond

HELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.

12 uur geleden