Cambuur officieus gepromoveerd na winst op Helmond Sport
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur is vrijdag officieus gepromoveerd naar de Eredivisie. Het elftal van trainer Henk de Jong won in eigen huis van Helmond Sport, 4-1. Het lijkt nu zeker dat de Friezen in de Keuken Kampioen Divisie bij de eerste twee eindigen.
Cambuur staat 15 punten voor op Almere City. Formeel zou de nummer 3 nog op gelijke hoogte kunnen komen. Het doelsaldo van de Friezen is ook nog aanmerkelijk beter. Almere City speelt zaterdag bij Go Ahead Eagles. Als de club niet wint, is Cambuur helemaal zeker van promotie.
Cambuur was vorig seizoen afgetekend koploper toen de competitie vanwege corona werd stilgelegd. De KNVB besloot vervolgens dat niemand zou promoveren of degraderen.
Mühren
Jelle Goselink zette Helmond Sport nog wel op voorsprong. Door Robert Mühren en Issa Kallon leidde Cambuur bij rust echter al. Na de hervatting maakte Mühren zijn 34e treffer van de competitie uit een strafschop. Daarna was er nog een eigen doelpunt van Alec Van Hoorenbeeck. Dat was meteen de 100e competitietreffer voor de Friezen.
"Geweldig", zei aanvoerder Erik Schouten bij ESPN. "Hier hebben we twee jaar op moeten wachten. Iedereen weet hoe het vorig seizoen is gelopen. We hebben geprobeerd dat van ons af te zetten, maar nu komt alle emotie er uit. Dat is logisch. Het was dit seizoen ook veel moeilijker. Iedereen verwachtte alles van ons, maar zo gemakkelijk was het niet. Maar nu zijn we er, dat is mooi."
Cambuur speelde in 2016 voor het laatst in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
11 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
3 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
19 uur geleden