Cambuur officieel terug naar Eredivisie na verlies Almere City
DEVENTER (ANP) - SC Cambuur is nu ook officieel zeker van promotie naar de Eredivisie. De Friese club zag concurrent Almere City FC zaterdagavond ruim verliezen bij Go Ahead Eagles (3-0). Daardoor kan de huidige koploper in de Keuken Kampioen Divisie niet meer lager eindigen dan de tweede plaats. De eerste twee ploegen van de eindstand komen volgend seizoen in de Eredivisie uit.
SC Cambuur verzekerde zich vrijdagavond al officieus van promotie. De ploeg van trainer Henk de Jong won in eigen huis van Helmond Sport (4-1) en zette daarmee Almere City FC op 15 punten. De club uit Flevoland kon alleen in theorie nog de tweede plek opeisen, omdat het doelsaldo van de Friese club ook veel beter is. Na de nederlaag van Almere City in Deventer is de terugkeer van Cambuur op het hoogste niveau in Nederland een feit.
Cambuur speelde in het seizoen 2015-2016 voor het laatst in de Eredivisie.
De club uit Leeuwarden was vorig seizoen afgetekend koploper toen de competitie vanwege corona werd stilgelegd. De KNVB besloot vervolgens geen promotie- en degradatieregeling toe te passen, tot grote woede bij SC Cambuur en met name bij trainer De Jong. Ook nummer 2 De Graafschap was boos. Beide clubs namen juridische stappen, maar werden in het ongelijk gesteld door de voorzieningenrechter. Zowel Cambuur als De Graafschap kreeg nog wel een financiële compensatie voor het mislopen van de promotie.
Go Ahead Eagles versloeg Almere City FC op eigen veld dankzij treffers van Martijn Berden, Sam Beukema (strafschop) en Sam Hendriks. De club uit Deventer staat op de vijfde plek. Voor Almere City FC was het de derde opeenvolgende competitiewedstrijd zonder overwinning. De voorgaande twee duels eindigden in een gelijkspel.
De Graafschap komt maandag met winst op Jong PSV vaster op de tweede plaats. Nummer 3 NAC Breda en nummer 4 Almere City FC hebben nu 3 punten minder en een wedstrijd meer gespeeld.
Doelman Jay Gorter hield voor de 23e keer dit seizoen in de eerste divisie de nul bij de Eagles. Hij heeft het record van Tonny van Leeuwen, namens GVAV in het seizoen 1970-1971 in de eerste divisie, nu geëvenaard.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
1 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
13 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
13 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
14 uur geleden