Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cambuur is zonder fans en trainer De Jong kansloos tegen Vitesse

Cambuur is zonder fans en trainer De Jong kansloos tegen Vitesse

LEEUWARDEN (ANP) - Vitesse heeft op duidelijke wijze een einde gemaakt aan een sterke serie van SC Cambuur. De Arnhemmers waren in Leeuwarden met liefst 6-1 te sterk voor het elftal van trainer Henk de Jong, die er zelf wegens ziekte niet bij was. Cambuur had de laatste vier competitiewedstrijden allemaal gewonnen.

In het lege stadion duurde het even voordat Vitesse het verschil maakte. De Noor Sondre Tronstad schoot de bal in de 26e minuut knap in de linkerbovenhoek. Loïs Openda miste direct daarna een grote kans om de voorsprong te verdubbelen, maar even later deed hij dat alsnog. Na een goede individuele actie verraste de Belgische aanvaller doelman Sonny Stevens met een verdekt schot in de korte hoek. Thomas Buitink nam, met zijn eerste doelpunt van het seizoen, de derde treffer voor zijn rekening. Cambuur deed via Marco Tol voor rust nog iets terug, door van dichtbij te scoren na een vrije trap.

Het doelpunt hielp Cambuur niet op weg naar meer. Vitesse was oppermachtig en liep rap verder weg. Tronstad maakte in de beginfase van de tweede helft de 1-4, waarna ook Openda en invaller Nikolai Baden Frederiksen nog scoorden.

Vitesse is Cambuur nu voorbij op de ranglijst. De Arnhemmers staan met 26 punten vijfde. Cambuur is nu de nummer 6 met 24 punten.

Meer uit Voetbal

Manchester United laat zege glippen tegen West Ham

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.

4 uur geleden
De Graafschap wint zonder fans in Arnhem van Vitesse

ARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.

4 uur geleden
Bosschaart na interim-periode Feyenoord op hoogste trainerscursus

ZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.

8 uur geleden
Bundesliga voor vrouwen scheidt zich af van voetbalbond DFB

FRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.

10 uur geleden
Halsema: Ajax en ArenA kijken naar extra maatregelen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."

10 uur geleden
De Ligt verkozen tot beste speler van ManUnited in november

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.

10 uur geleden
Real Madrid moet verdediger Alexander-Arnold twee maanden missen

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.

11 uur geleden