Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cambuur - FC Utrecht twee keer stilgelegd door vuurwerk en fans

Cambuur - FC Utrecht twee keer stilgelegd door vuurwerk en fans

LEEUWARDEN (ANP) - Het Eredivisieduel tussen SC Cambuur en FC Utrecht is kort na de aftrap door scheidsrechter Dennis Higler twee keer even stilgelegd. Eerst werd er vanuit een hoek van het stadion in Leeuwarden vuurwerk richting het veld gegooid. Beide teams bleven op het veld en na een kort oponthoud kon Higler het duel hervatten.

Amper 5 minuten later moest de arbitrage de wedstrijd opnieuw onderbreken vanwege vuurwerk. Deze keer kwamen er ook mensen het stadion in. Mede door ingrijpen van stewards verlieten de indringers snel weer het complex. Ook trainer Henk de Jong (SC Cambuur) trad op tegen de ongenode bezoekers.

Eerder dit weekeinde moest de arbitrage ook de duels AZ - NEC en Heracles Almelo - Fortuna Sittard voor enige tijd onderbreken. Bij die wedstrijden werd eveneens met vuurwerk naar het veld gegooid. Ook wisten verscheidene aanhangers beide stadions binnen te dringen. De twee duels konden na een pauze worden hervat en uitgespeeld.

Andere duels

Vanwege de laatste coronamaatregelen zijn fans voorlopig niet welkom in de stadions. Met vuurwerk buiten het stadions wilde de aanhang van meerdere Eredivisieclubs zich dit weekeinde toch laten zien en horen. Ook bij het duel zaterdagavond tussen Sparta Rotterdam en FC Twente (0-1) werd kort na de aftrap flink wat vuurwerk afgestoken in de buurt van het stadion. Die wedstrijd kon echter gewoon doorgaan.

Tijdens de rust van de wedstrijd Feyenoord - PEC Zwolle werden zondag zeventien supporters bij De Kuip aangehouden. De aanhoudingen volgden nadat een groep van zo'n zestig tot zeventig fans zich buiten het stadion tegen de mobiele eenheid van de politie had gekeerd en agenten bekogelde met vuurwerk, blikjes en een dranghek. De onrust duurde enkele minuten. Voor zover bekend is niemand gewond geraakt. De tweede helft van de voetbalwedstrijd kon zonder problemen of vertraging worden afgewerkt.

Demissionair minister Ferd Grapperhaus maakte vrijdag, na overleg met onder meer de KNVB, bekend dat mensen die zich misdragen rond voetbalwedstrijden voortaan harder worden aangepakt. Een van de gemaakte afspraken is dat supporters die zich schuldig maken aan de zwaarste categorie in het voetbalgeweld voortaan via het strafrecht worden aangepakt.

Meer uit Voetbal

Dortmund viert 116e verjaardag met winst op Mönchengladbach

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.

6 uur geleden
Immobile schiet Bologna naar finale Italiaanse Supercup

RIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.

6 uur geleden
Koploper ADO lijdt nederlaag en ziet winnend Cambuur naderen

LEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.

7 uur geleden
Portugees Penetra verlengt contract bij AZ tot medio 2029

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.

9 uur geleden
Aanvaller Milik keert na achttien maanden terug bij Juventus

TURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.

9 uur geleden
Fenerbahçe wil Veerman van PSV naar Istanbul halen

EINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.

11 uur geleden
Ajax speelt uitduel met AZ in achtste finales van KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.

11 uur geleden