Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cambuur - FC Utrecht twee keer stilgelegd door vuurwerk en fans

Cambuur - FC Utrecht twee keer stilgelegd door vuurwerk en fans

LEEUWARDEN (ANP) - Het Eredivisieduel tussen SC Cambuur en FC Utrecht is kort na de aftrap door scheidsrechter Dennis Higler twee keer even stilgelegd. Eerst werd er vanuit een hoek van het stadion in Leeuwarden vuurwerk richting het veld gegooid. Beide teams bleven op het veld en na een kort oponthoud kon Higler het duel hervatten.

Amper 5 minuten later moest de arbitrage de wedstrijd opnieuw onderbreken vanwege vuurwerk. Deze keer kwamen er ook mensen het stadion in. Mede door ingrijpen van stewards verlieten de indringers snel weer het complex. Ook trainer Henk de Jong (SC Cambuur) trad op tegen de ongenode bezoekers.

Eerder dit weekeinde moest de arbitrage ook de duels AZ - NEC en Heracles Almelo - Fortuna Sittard voor enige tijd onderbreken. Bij die wedstrijden werd eveneens met vuurwerk naar het veld gegooid. Ook wisten verscheidene aanhangers beide stadions binnen te dringen. De twee duels konden na een pauze worden hervat en uitgespeeld.

Andere duels

Vanwege de laatste coronamaatregelen zijn fans voorlopig niet welkom in de stadions. Met vuurwerk buiten het stadions wilde de aanhang van meerdere Eredivisieclubs zich dit weekeinde toch laten zien en horen. Ook bij het duel zaterdagavond tussen Sparta Rotterdam en FC Twente (0-1) werd kort na de aftrap flink wat vuurwerk afgestoken in de buurt van het stadion. Die wedstrijd kon echter gewoon doorgaan.

Tijdens de rust van de wedstrijd Feyenoord - PEC Zwolle werden zondag zeventien supporters bij De Kuip aangehouden. De aanhoudingen volgden nadat een groep van zo'n zestig tot zeventig fans zich buiten het stadion tegen de mobiele eenheid van de politie had gekeerd en agenten bekogelde met vuurwerk, blikjes en een dranghek. De onrust duurde enkele minuten. Voor zover bekend is niemand gewond geraakt. De tweede helft van de voetbalwedstrijd kon zonder problemen of vertraging worden afgewerkt.

Demissionair minister Ferd Grapperhaus maakte vrijdag, na overleg met onder meer de KNVB, bekend dat mensen die zich misdragen rond voetbalwedstrijden voortaan harder worden aangepakt. Een van de gemaakte afspraken is dat supporters die zich schuldig maken aan de zwaarste categorie in het voetbalgeweld voortaan via het strafrecht worden aangepakt.

Meer uit Voetbal

Manchester United voorlopig vijfde na zege op Newcastle

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.

3 uur geleden
Marokko niet verder dan gelijkspel tegen Mali op Afrika Cup

RABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.

3 uur geleden
Verhuurde aanvaller Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC

NIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.

5 uur geleden
Doelpunt Salah helpt Egypte aan zege op Zuid-Afrika

AGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.

8 uur geleden
Franse voetbaltrainer Gasset (72) overleden

MONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.

11 uur geleden
Zoons Jota mascotte bij duel tussen Liverpool en Wolverhampton

LIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.

16 uur geleden
Opnieuw meerdere arrestaties rond gokschandaal Turks voetbal

ANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.

16 uur geleden