Cambuur - FC Utrecht twee keer stilgelegd door vuurwerk en fans
LEEUWARDEN (ANP) - Het Eredivisieduel tussen SC Cambuur en FC Utrecht is kort na de aftrap door scheidsrechter Dennis Higler twee keer even stilgelegd. Eerst werd er vanuit een hoek van het stadion in Leeuwarden vuurwerk richting het veld gegooid. Beide teams bleven op het veld en na een kort oponthoud kon Higler het duel hervatten.
Amper 5 minuten later moest de arbitrage de wedstrijd opnieuw onderbreken vanwege vuurwerk. Deze keer kwamen er ook mensen het stadion in. Mede door ingrijpen van stewards verlieten de indringers snel weer het complex. Ook trainer Henk de Jong (SC Cambuur) trad op tegen de ongenode bezoekers.
Eerder dit weekeinde moest de arbitrage ook de duels AZ - NEC en Heracles Almelo - Fortuna Sittard voor enige tijd onderbreken. Bij die wedstrijden werd eveneens met vuurwerk naar het veld gegooid. Ook wisten verscheidene aanhangers beide stadions binnen te dringen. De twee duels konden na een pauze worden hervat en uitgespeeld.
Andere duels
Vanwege de laatste coronamaatregelen zijn fans voorlopig niet welkom in de stadions. Met vuurwerk buiten het stadions wilde de aanhang van meerdere Eredivisieclubs zich dit weekeinde toch laten zien en horen. Ook bij het duel zaterdagavond tussen Sparta Rotterdam en FC Twente (0-1) werd kort na de aftrap flink wat vuurwerk afgestoken in de buurt van het stadion. Die wedstrijd kon echter gewoon doorgaan.
Tijdens de rust van de wedstrijd Feyenoord - PEC Zwolle werden zondag zeventien supporters bij De Kuip aangehouden. De aanhoudingen volgden nadat een groep van zo'n zestig tot zeventig fans zich buiten het stadion tegen de mobiele eenheid van de politie had gekeerd en agenten bekogelde met vuurwerk, blikjes en een dranghek. De onrust duurde enkele minuten. Voor zover bekend is niemand gewond geraakt. De tweede helft van de voetbalwedstrijd kon zonder problemen of vertraging worden afgewerkt.
Demissionair minister Ferd Grapperhaus maakte vrijdag, na overleg met onder meer de KNVB, bekend dat mensen die zich misdragen rond voetbalwedstrijden voortaan harder worden aangepakt. Een van de gemaakte afspraken is dat supporters die zich schuldig maken aan de zwaarste categorie in het voetbalgeweld voortaan via het strafrecht worden aangepakt.
Meer uit Voetbal
VILLARREAL (ANP/AFP) - Villarreal mag komend voetbalseizoen opnieuw meedoen aan het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Marcelino versloeg zaterdag Levante met 5-1 en is daardoor zeker van een plaats bij de eerste vier op de ranglijst van de Spaanse competitie.
10 minuten geledenIPSWICH (ANP) - Ajax profiteert van de promotie van Ipswich Town naar de Premier League. De Engelse club moet Chuba Akpom voor een bedrag van ruim 9 miljoen euro overnemen.
56 minuten geledenWAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de tweede ronde van de play-offs voor promotie/degradatie bereikt. De club uit Waalwijk won in eigen huis na strafschoppen van Roda JC nadat de wedstrijd in de reguliere speeltijd, net als eerder in de week in Kerkrade, in 1-1 was geëindigd.
18 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
21 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.
22 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
1 dag geleden