Cambuur bezorgt RKC alsnog nederlaag in oktober
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk is er op de valreep niet in geslaagd in oktober ongeslagen te blijven. SC Cambuur was in Waalwijk met 1-0 te sterk voor de Brabanders die 5 punten hadden behaald in de voorgaande drie competitieduels en in de strijd om de KNVB-beker donderdag Willem II hadden uitgeschakeld. Voor Cambuur was het de eerste Eredivisiezege na drie nederlagen op rij.
In de stromende regen zette Issa Kallon, op aangeven van Nick Doodeman, de bezoekers na ruim een uur op voorsprong. De Fransman Robin Maulun had dat voor de rust verzuimd door een strafschop te missen. Via een kopbal van Jens Odgaard was de thuisploeg nog het dichtst bij de gelijkmaker. De bal belandde op de lat.
De strafschop werd al na 10 minuten gegeven nadat Dario Van Den Buijs met een tackle Doke Schmidt naar de grond had gehaald.
RKC en Cambuur waren aan elkaar gewaagd, qua fouten maar ook qua aanvallende intenties. Tot grote kansen leidde het niet, daarvoor ontbrak de zuiverheid. Cambuur slaagde er geen enkele keer in de lange aanvaller Roberts Uldrikis te bereiken. RKC creeërde kansen maar Saïd Bakari en Odgaard waren te slordig, terwijl Melle Meulensteen een inzet gekeerd zag door doelman Sonny Stevens en verdediger Mees Hoedemakers.
Meer uit Voetbal
BRAGA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal beginnen met een sterk gewijzigde formatie aan het oefenduel met Portugal. Ten opzichte van de vorige oefeninterland tegen Canada van vorige maand hebben alleen keepster Lize Kop, aanvoerster Dominique Janssen, rechtsback Lynn Wilms en middenveldster Wieke Kaptein hun basisplaats behouden.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Pedri keert na een maand terug in de selectie van FC Barcelona. De middenvelder is hersteld van een hamstringblessure. Trainer Hansi Flick wil hem zaterdag tijdens het thuisduel met Deportivo Alavés laten invallen.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Chelsea-aanvaller Cole Palmer is fit genoeg om zondag te spelen in de Premier League-wedstrijd tegen Arsenal. Dat zei Chelsea-manager Enzo Maresca tijdens een persconferentie.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zondag in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam in de Eredivisie niet beschikken over Ivan Perisic. De Kroaat viel woensdag in de door de Eindhovenaren met 4-1 gewonnen ontmoeting bij Liverpool in de Champions League uit met een blessure.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Clubs uit het amateurvoetbal zijn het met clubs uit het betaald voetbal in Nederland (bvo's) niet eens geworden over een herziening van de opleidingsvergoedingen. Dat is het geld dat amateurclubs krijgen voor de jaren dat ze een speler die doorbreekt in het betaald voetbal hebben opgeleid.
12 uur geleden