Cambuur bezorgt RKC alsnog nederlaag in oktober
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk is er op de valreep niet in geslaagd in oktober ongeslagen te blijven. SC Cambuur was in Waalwijk met 1-0 te sterk voor de Brabanders die 5 punten hadden behaald in de voorgaande drie competitieduels en in de strijd om de KNVB-beker donderdag Willem II hadden uitgeschakeld. Voor Cambuur was het de eerste Eredivisiezege na drie nederlagen op rij.
In de stromende regen zette Issa Kallon, op aangeven van Nick Doodeman, de bezoekers na ruim een uur op voorsprong. De Fransman Robin Maulun had dat voor de rust verzuimd door een strafschop te missen. Via een kopbal van Jens Odgaard was de thuisploeg nog het dichtst bij de gelijkmaker. De bal belandde op de lat.
De strafschop werd al na 10 minuten gegeven nadat Dario Van Den Buijs met een tackle Doke Schmidt naar de grond had gehaald.
RKC en Cambuur waren aan elkaar gewaagd, qua fouten maar ook qua aanvallende intenties. Tot grote kansen leidde het niet, daarvoor ontbrak de zuiverheid. Cambuur slaagde er geen enkele keer in de lange aanvaller Roberts Uldrikis te bereiken. RKC creeërde kansen maar Saïd Bakari en Odgaard waren te slordig, terwijl Melle Meulensteen een inzet gekeerd zag door doelman Sonny Stevens en verdediger Mees Hoedemakers.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
7 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
11 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
13 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
13 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
14 uur geleden