Cambuur bezorgt RKC alsnog nederlaag in oktober
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk is er op de valreep niet in geslaagd in oktober ongeslagen te blijven. SC Cambuur was in Waalwijk met 1-0 te sterk voor de Brabanders die 5 punten hadden behaald in de voorgaande drie competitieduels en in de strijd om de KNVB-beker donderdag Willem II hadden uitgeschakeld. Voor Cambuur was het de eerste Eredivisiezege na drie nederlagen op rij.
In de stromende regen zette Issa Kallon, op aangeven van Nick Doodeman, de bezoekers na ruim een uur op voorsprong. De Fransman Robin Maulun had dat voor de rust verzuimd door een strafschop te missen. Via een kopbal van Jens Odgaard was de thuisploeg nog het dichtst bij de gelijkmaker. De bal belandde op de lat.
De strafschop werd al na 10 minuten gegeven nadat Dario Van Den Buijs met een tackle Doke Schmidt naar de grond had gehaald.
RKC en Cambuur waren aan elkaar gewaagd, qua fouten maar ook qua aanvallende intenties. Tot grote kansen leidde het niet, daarvoor ontbrak de zuiverheid. Cambuur slaagde er geen enkele keer in de lange aanvaller Roberts Uldrikis te bereiken. RKC creeërde kansen maar Saïd Bakari en Odgaard waren te slordig, terwijl Melle Meulensteen een inzet gekeerd zag door doelman Sonny Stevens en verdediger Mees Hoedemakers.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
32 minuten geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
8 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
13 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
16 uur geleden