Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BuZa: geen evacuatie van Nederlanders in Israël

BuZa: geen evacuatie van Nederlanders in Israël

DEN HAAG (ANP) - Vanuit de overheid komt er geen operatie om Nederlanders uit Israël te evacueren. Dat laat een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken weten, nadat het reisadvies voor heel Israël was veranderd naar de kleurcode rood.

Alle Nederlanders in Israël worden door het ministerie aangeraden te vertrekken "als dat veilig kan". Hoeveel Nederlanders er op dit moment in het land zijn, is volgens de zegsman niet bekend.

"We hebben de veiligheidssituatie in het Midden-Oosten in de afgelopen tijd stap voor stap zien verslechteren", zegt de woordvoerder over de reden waarom het reisadvies is aangescherpt. "Het reisadvies was al oranje met delen van het land rood. Afgelopen vrijdag hebben we Nederlanders opgeroepen ook noodzakelijke reizen tijdelijk uit te stellen. De ontwikkelingen van afgelopen nacht zijn voor het ministerie aanleiding om het reisadvies verder aan te scherpen." Ook wijst hij erop dat een "aantal gelijkgezinde landen", zoals Duitsland, al langer alle reizen voor heel Israël ontraden.

Iran viel dit weekend met drones en raketten Israël aan. De meeste zijn uit de lucht geschoten.

Meer uit Binnenland

Man (32) aangehouden om dubbele mishandeling buschauffeur

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft woensdag een 32-jarige man uit Rotterdam aangehouden voor het mishandelen van een buschauffeur. Dat meldt de politie. De man zou op 7 maart en 10 april dezelfde buschauffeur tijdens zijn dienst hebben mishandeld.

14 minuten geleden
OM: 'Damsteker' deed belastende uitspraken in huis van bewaring

AMSTERDAM (ANP) - De 31-jarige Oekraïner Roman D., verdacht van het neersteken van mensen rond de Dam in maart vorig jaar, zei eind vorig jaar tegen gevangenispersoneel over zijn daden dat hij vindt "dat de belastingbetaler uit Europa moet boeten" voor het financieren van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.

17 minuten geleden
Nog steeds verwondingen bij pluimvee voor slachting, wel daling

UTRECHT (ANP) - Nog steeds raken er kuikens, eenden en andere pluimveedieren gewond voordat ze worden geslacht, constateert de NVWA. De waakhond ziet wel dat het percentage dieren dat gewond raakt afneemt.

47 minuten geleden
Tweede aanhouding voor in brand steken man in rolstoel Utrecht

UTRECHT (ANP) - De politie heeft woensdag een tweede verdachte aangehouden in het onderzoek naar het in brand steken van een man in een rolstoel in Utrecht. Het gaat om een 55-jarige man, meldt de politie. Dinsdag werd kort na het incident al een 37-jarige verdachte aangehouden.

2 uur geleden
NCAB: Antisemitismecijfers tonen wederom een zorgwekkend beeld

DEN HAAG (ANP) - De politie registreerde vorig jaar een "zorgwekkend hoog" aantal gevallen van antisemitisme, zegt Eddo Verdoner, Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB). Het gaat om 867 gevallen in 2025, vrijwel gelijk aan de 880 meldingen in het jaar ervoor.

3 uur geleden
Vorig jaar meer meldingen van discriminatie, veelal om Wilders

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar waren er opnieuw meer meldingen van discriminatie. De toename van het aantal meldingen bij twee organisaties kwam door een bericht dat PVV-leider Geert Wilders plaatste op X, staat in een onderzoek dat minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) woensdag in ontvangst neemt.

3 uur geleden
Ziekenhuizen sluiten niet uit dat hackers patiëntgegevens inzagen

DORDRECHT (ANP) - Het valt nog niet uit te sluiten dat patiëntgegevens zijn ingezien tijdens de cyberaanval bij softwareleverancier ChipSoft. Dat zeggen twee ziekenhuizen tegen het ANP na berichtgeving van de NOS.

3 uur geleden