Buutvrij! Zoveel meer dan een speeltuin
Ruud Muijt (40) uit Tholen is getrouwd met Caroline en vader van drie kinderen. In 2018 richtte hij met vier andere ouders speeltuinvereniging Buutvrij op.
“Bestaande speeltuintjes verdwenen uit het straatbeeld. Het ontmoeten op deze plekjes werd steeds minder, simpelweg omdat kinderen er niet voldoende werden uitgedaagd en ouders niet meer meegingen. Met enkele ouders hebben we gemeend niet te klagen, maar er eenvoudigweg iets aan te doen”, vertelt Ruud. Het terrein wordt gebruikt als speeltuin, schoolplein en een plekje waar spelen en ontmoeten centraal staan. “Daarnaast bieden we met de speeltuin straks ook een dagbesteding aan voor Sjaloom Zorg. Inmiddels werken er al enkele cliënten. Het concept bestaat concreet uit twee belangrijke onderdelen: het is voor de Thoolse samenleving en wordt gesteund vanuit de Thoolse samenleving. Als ik nu terugkijk, zeg ik weleens hardop: waar zijn we aan begonnen. Maar als ik, zoals afgelopen zomer, zoveel kinderen zie genieten in de speeltuin en diverse ouders met elkaar praatjes hoor maken, dan doet me dat goed. Tegenvallers zijn er zeker geweest: de kosten zijn hoog, door Corona de inkomsten veel minder en het vele werk om fondsen aan te schrijven, plannen te maken en het werven van vrijwilligers: dat kost veel tijd en gaat echt niet vanzelf. Meevallers zijn er ook geweest. Ondernemers die elkaar vertelden over de speeltuin en de mogelijkheden voor sponsoring, spontane giften van inwoners en ook de toezegging van een EU-subsidie hebben veel positieve energie gegeven. Op korte termijn willen we geld inzamelen voor de bouw van het paviljoen. Dat is belangrijk voor de exploitatie van de speeltuin en de samenwerking met Sjaloom Zorg. Ook biedt het dan het hele jaar door een mooie plek voor kinderfeestjes, het open kunnen blijven in het najaar en wellicht op termijn een mooie locatie voor andere verenigingen.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Het Thools Mannen Ensemble verzorgt zaterdag 24 oktober het laatste zomerconcert van 2026 in de RK kerk in Tholen. Het concert begint om 14.30 uur en bevat een mix van klassieke en christelijke nummers.
6 uur geledenTHOLEN - Een crowdfundingsactie moet kapperszaak The Saloon in Tholen helpen na de tweede vernieling in korte tijd. Een steunbetuiger zamelt geld in voor eigenaar Karzan Karim.
10 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Wat begon met een haas in het dorpswapen van Sint-Maartensdijk, groeide uit tot een reeks vrolijke verhalen en avonturen. Dolores Bijl uit Sint-Maartensdijk brengt haar tweede kinderboek uit. Het nieuwe boek, Het raadsel van de waterpomp, speelt zich af in het Smerdiek van 1791.
14 uur geledenZEELAND - Er is een storm onderweg naar Nederland. De storm heeft de naam Austen gekregen. Zowel zware windstoten als overvloedige regenval kunnen overlast veroorzaken.
1 dag geledenTHOLEN - Ambachtsbakker van Oost uit Tholen maakt de lekkerste speculaas met amandelen van Zeeland. Een vakjury en een consumentenpanel kozen de speculaas met amandelen als winnaar tijdens de landelijke Beko Speculaaskeuring, waar 300 producten van ambachtelijke bakkers meededen.
1 dag geledenTHOLEN - "Morgen ben ik thuis", zei Iman Bout (98) tegen zijn vrouw Cornelia. Een dag later, op 27 oktober 1976, zat de Tholenaar na een lange nachtdienst in de trein naar huis. Tussen Goes en Middelburg botste die in dichte mist op een goederentrein. Bout overleefde de ramp en hielp gewonden. De herinneringen van die ochtend draagt hij nog altijd met zich mee.
1 dag geledenZEELAND - De staking in het streekvervoer van donderdag 22 oktober gaat niet door. FNV Streekvervoer schort de acties tijdelijk op tot 7 november, omdat werkgevers hun loonbod verbeterden en een deel van hun voorstellen introkken.
1 dag geleden