Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buutvrij! Zoveel meer dan een speeltuin

Buutvrij! Zoveel meer dan een speeltuin

Ruud Muijt (40) uit Tholen is getrouwd met Caroline en vader van drie kinderen. In 2018 richtte hij met vier andere ouders speeltuinvereniging Buutvrij op.

“Bestaande speeltuintjes verdwenen uit het straatbeeld. Het ontmoeten op deze plekjes werd steeds minder, simpelweg omdat kinderen er niet voldoende werden uitgedaagd en ouders niet meer meegingen. Met enkele ouders hebben we gemeend niet te klagen, maar er eenvoudigweg iets aan te doen”, vertelt Ruud. Het terrein wordt gebruikt als speeltuin, schoolplein en een plekje waar spelen en ontmoeten centraal staan. “Daarnaast bieden we met de speeltuin straks ook een dagbesteding aan voor Sjaloom Zorg. Inmiddels werken er al enkele cliënten. Het concept bestaat concreet uit twee belangrijke onderdelen: het is voor de Thoolse samenleving en wordt gesteund vanuit de Thoolse samenleving. Als ik nu terugkijk, zeg ik weleens hardop: waar zijn we aan begonnen. Maar als ik, zoals afgelopen zomer, zoveel kinderen zie genieten in de speeltuin en diverse ouders met elkaar praatjes hoor maken, dan doet me dat goed. Tegenvallers zijn er zeker geweest: de kosten zijn hoog, door Corona de inkomsten veel minder en het vele werk om fondsen aan te schrijven, plannen te maken en het werven van vrijwilligers: dat kost veel tijd en gaat echt niet vanzelf. Meevallers zijn er ook geweest. Ondernemers die elkaar vertelden over de speeltuin en de mogelijkheden voor sponsoring, spontane giften van inwoners en ook de toezegging van een EU-subsidie hebben veel positieve energie gegeven. Op korte termijn willen we geld inzamelen voor de bouw van het paviljoen. Dat is belangrijk voor de exploitatie van de speeltuin en de samenwerking met Sjaloom Zorg. Ook biedt het dan het hele jaar door een mooie plek voor kinderfeestjes, het open kunnen blijven in het najaar en wellicht op termijn een mooie locatie voor andere verenigingen.” 

Meer uit Tholen

Nieuwe flitspalen: Op deze wegen moeten Tholenaren extra gaan opletten

THOLEN/SINT PHILIPSLAND - Langs de Broekseweg en de N257 (Philipsdam) komen twee nieuwe flitspalen. De camera's controleren alleen op snelheid. Het is nog niet bekend wanneer de flitspalen geplaatst gaan worden.

10 uur geleden
Na donderdag breekt nazomerweer aan: temperaturen van 20 graden of hoger

THOLEN - Na een koele donderdag en een koude nacht keert de warmte dit weekend snel terug. Vanaf vrijdag loopt de temperatuur op en kan het zondag lokaal 25 graden worden. Ook de laatste dagen van september kunnen warm verlopen, al is dat nog onzeker.

14 uur geleden
Eerste EBS-stalling voor elektrische bussen in Zeeland opgeleverd

ZEELAND - De eerste stallingslocatie van EBS voor de nieuwe elektrische bussen in Zeeland is opgeleverd. Groen Goud Biervliet realiseerde de stalling op het eigen terrein aan de Middenweg. Vanaf 13 december vormt Biervliet een van de uitvalsbases voor de elektrische bussen die EBS inzet voor Reizen door Zeeland. Het is de eerste EBS-stalling in Zeeland die wordt opgeleverd voor de start van de nieuwe concessie.

18 uur geleden
Olie aangespoeld op Zeeuwse stranden: kans op vervuiling Tholen ‘zeer onwaarschijnlijk’

THOLEN - Tholenaren lijken zich geen zorgen te hoeven maken over de olie die de afgelopen dagen op stranden langs de Walcherse kust is aangespoeld. Op de Thoolse stranden is geen olie waargenomen. De Provincie Zeeland acht het bovendien zeer onwaarschijnlijk dat de vervuiling Tholen bereikt.

1 dag geleden
Gaslek aan de Zuiddijk in Sint Philipsland houdt brandweerlieden uren bezig

SINT PHILIPSLAND - De vrijwilligers van de brandweer van Sint Philipsland zijn dinsdag twee uur lang in touw geweest vanwege een gaslek aan de Zuiddijk. Het lek was mogelijk ontstaan door werkzaamheden in de straat.

1 dag geleden
Bijna 5.000 aanvragen voor ontheffing tijdens afsluiting Westerscheldetunnel

ZEELAND - Organisaties hebben massaal een ontheffing aangevraagd voor de periode waarin de Westerscheldetunnel wordt afgesloten. In de eerste aanvraagronde zijn 4.979 aanvragen ingediend. Het merendeel daarvan (3.408 aanvragen) is voor noodzakelijk werkverkeer.

1 dag geleden
Karim looft 1000 euro uit voor gouden tip na vernieling The Saloon

THOLEN - Karzan Karim looft een beloning van 1000 euro uit voor de gouden tip die leidt naar de dader van de vernieling van zijn kapperszaak in Tholen. Vorige week vrijdag werden twee stenen door de ruiten van zijn zaak gegooid. Ondanks zijn zoektocht naar camerabeelden en getuigen weet Karim nog altijd niet wie ervoor verantwoordelijk is.

2 dagen geleden