Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buutvrij! Zoveel meer dan een speeltuin

Buutvrij! Zoveel meer dan een speeltuin

Ruud Muijt (40) uit Tholen is getrouwd met Caroline en vader van drie kinderen. In 2018 richtte hij met vier andere ouders speeltuinvereniging Buutvrij op.

“Bestaande speeltuintjes verdwenen uit het straatbeeld. Het ontmoeten op deze plekjes werd steeds minder, simpelweg omdat kinderen er niet voldoende werden uitgedaagd en ouders niet meer meegingen. Met enkele ouders hebben we gemeend niet te klagen, maar er eenvoudigweg iets aan te doen”, vertelt Ruud. Het terrein wordt gebruikt als speeltuin, schoolplein en een plekje waar spelen en ontmoeten centraal staan. “Daarnaast bieden we met de speeltuin straks ook een dagbesteding aan voor Sjaloom Zorg. Inmiddels werken er al enkele cliënten. Het concept bestaat concreet uit twee belangrijke onderdelen: het is voor de Thoolse samenleving en wordt gesteund vanuit de Thoolse samenleving. Als ik nu terugkijk, zeg ik weleens hardop: waar zijn we aan begonnen. Maar als ik, zoals afgelopen zomer, zoveel kinderen zie genieten in de speeltuin en diverse ouders met elkaar praatjes hoor maken, dan doet me dat goed. Tegenvallers zijn er zeker geweest: de kosten zijn hoog, door Corona de inkomsten veel minder en het vele werk om fondsen aan te schrijven, plannen te maken en het werven van vrijwilligers: dat kost veel tijd en gaat echt niet vanzelf. Meevallers zijn er ook geweest. Ondernemers die elkaar vertelden over de speeltuin en de mogelijkheden voor sponsoring, spontane giften van inwoners en ook de toezegging van een EU-subsidie hebben veel positieve energie gegeven. Op korte termijn willen we geld inzamelen voor de bouw van het paviljoen. Dat is belangrijk voor de exploitatie van de speeltuin en de samenwerking met Sjaloom Zorg. Ook biedt het dan het hele jaar door een mooie plek voor kinderfeestjes, het open kunnen blijven in het najaar en wellicht op termijn een mooie locatie voor andere verenigingen.” 

Meer uit Tholen

Bewoner aangehouden na vondst 21 kilo illegaal vuurwerk

OUD-VOSSEMEER - De politie heeft zaterdagochtend 21 kilo zwaar vuurwerk in beslag genomen bij een huiszoeking aan de Burgemeester Versluijsstraat. Volgens de politie gaat het om explosieven met de kracht van een handgranaat. Bij de actie werd een persoon aangehouden.

1 uur geleden
Personenbusje belandt in sloot na eenzijdig ongeluk op de Oesterdam

THOLEN - Een personenbusje is vrijdagmiddag van de weg geraakt bij een eenzijdig ongeluk op de Oesterdam (N659) tussen Tholen en Rilland. Het busje kwam in een naastgelegen sloot tot stilstand. Een vrouw zou ter controle naar het ziekenhuis zijn gebracht.

7 uur geleden
Puzzelroute van zo’n vijf kilometer tijdens nieuwe Vossemeerse snerttocht

OUD-VOSSEMEER - Op zaterdag 3 januari houdt Wandel Sport Club (WSC) Vosmeer de 29e Snerttocht, een wandeling van ongeveer 5 kilometer voor jong en oud. Op de route is een puzzeltocht uitgezet waarbij de deelnemers getallen verzamelen die bij aankomst in de Vossenkuil worden omgezet in letters en zo het antwoord vormen. 

9 uur geleden
Nico (75) woont al zijn hele leven in een van de oudste boerderijen van Zeeland

SINT-ANNALAND - Wie bij de Kleine Muiterij langs de rand van Sint-Annaland stopt, waant zich even in een andere tijd. De kopgevel met het bouwjaar 1646 in rode steentjes gemetseld is voor menig Stallander een bekend gezicht. Maar welke verhalen er achter die bakstenen schuilgaan, blijven voor velen onbekend. Hier woont vrijgezel Nico Kodde (75), de derde en waarschijnlijk laatste generatie van zijn familie die nog boert op één van de oudste boerderijen van Zeeland.

1 dag geleden
Euterpe brengt jaarlijks kerstconcert in samenwerking met Polyhymnia

SINT-MAARTENSDIJK - Muziekvereniging Euterpe verzorgt op zaterdag 20 december haar jaarlijkse kerstconcert in Haestinge in Sint-Maartensdijk. Dit jaar gebeurt dat in samenwerking met gospelkoor Polyhymnia.

1 dag geleden
Hier moet je vrijdag staan om niks te missen van de verlichte trekkertocht

SINT PHILIPSLAND/THOLEN - Vrijdagavond rijdt de landbouw lichtjestour door de gemeente Tholen. PJZ Tholen Sint-Philipsland heeft opnieuw een route uitgezet. De stoet bestaat uit zo'n zestig verlichte trekkers. Bekijk hieronder de volledige route zodat je precies weet waar je moet zijn.

2 dagen geleden
Herdertjestocht met zes scènes uit het kerstverhaal door Tholen [FOTOALBUM]

THOLEN - Woensdagavond 17 december vond de jaarlijkse kerstlichtjestocht plaats in Tholen. De gezamenlijke kerken hadden samen met CNS De Regenboog een route uitgezet. Bekijk onderaan dit artikel foto's van de herdertjestocht gemaakt door Rien Burgers. 

2 dagen geleden