
Buutvrij! Zoveel meer dan een speeltuin
Ruud Muijt (40) uit Tholen is getrouwd met Caroline en vader van drie kinderen. In 2018 richtte hij met vier andere ouders speeltuinvereniging Buutvrij op.
“Bestaande speeltuintjes verdwenen uit het straatbeeld. Het ontmoeten op deze plekjes werd steeds minder, simpelweg omdat kinderen er niet voldoende werden uitgedaagd en ouders niet meer meegingen. Met enkele ouders hebben we gemeend niet te klagen, maar er eenvoudigweg iets aan te doen”, vertelt Ruud. Het terrein wordt gebruikt als speeltuin, schoolplein en een plekje waar spelen en ontmoeten centraal staan. “Daarnaast bieden we met de speeltuin straks ook een dagbesteding aan voor Sjaloom Zorg. Inmiddels werken er al enkele cliënten. Het concept bestaat concreet uit twee belangrijke onderdelen: het is voor de Thoolse samenleving en wordt gesteund vanuit de Thoolse samenleving. Als ik nu terugkijk, zeg ik weleens hardop: waar zijn we aan begonnen. Maar als ik, zoals afgelopen zomer, zoveel kinderen zie genieten in de speeltuin en diverse ouders met elkaar praatjes hoor maken, dan doet me dat goed. Tegenvallers zijn er zeker geweest: de kosten zijn hoog, door Corona de inkomsten veel minder en het vele werk om fondsen aan te schrijven, plannen te maken en het werven van vrijwilligers: dat kost veel tijd en gaat echt niet vanzelf. Meevallers zijn er ook geweest. Ondernemers die elkaar vertelden over de speeltuin en de mogelijkheden voor sponsoring, spontane giften van inwoners en ook de toezegging van een EU-subsidie hebben veel positieve energie gegeven. Op korte termijn willen we geld inzamelen voor de bouw van het paviljoen. Dat is belangrijk voor de exploitatie van de speeltuin en de samenwerking met Sjaloom Zorg. Ook biedt het dan het hele jaar door een mooie plek voor kinderfeestjes, het open kunnen blijven in het najaar en wellicht op termijn een mooie locatie voor andere verenigingen.”
Meer uit Tholen
THOLEN - In het wandelpark bij de Vossemeersepoort is zondagavond de Dodenherdenking gehouden. Tijdens de plechtigheid stonden inwoners, jongeren, veteranen en internationale gasten in stilte stil bij de slachtoffers van oorlog en geweld. Burgemeester Marleen Sijbers hield een toespraak.
13 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK/THOLEN - De buitenzwembaden De Spetter in Tholen en Haestinge in Sint-Maartensdijk gaan vanmiddag eindelijk open. Bezoekers kunnen vanaf 13.00 uur terecht voor een frisse duik op Bevrijdingsdag.
18 uur geledenSINT-ANNALAND - Aan de Grote Nol bij Sint-Annaland is zaterdag een nieuw oorlogsmonument onthuld ter nagedachtenis aan drie Britse militairen die tachtig jaar geleden omkwamen tijdens een Duitse overval. Zestien familieleden van de omgekomen soldaten waren aanwezig bij de plechtigheid.
1 dag geledenTHOLEN - Concordia Tholen viert haar 140-jarig bestaan met meerdere optredens in het kader van dit jubileum. Van vrijdag 16 tot zaterdag 17 mei vindt er een muziekmarathon plaats waarbij er geprobeerd wordt om 24 uur lang aan één stuk door muziek wordt gespeeld.
2 dagen geledenTHOLEN - De Stichting Anthonie Keldermans Concerten sluit op zaterdag 10 mei haar concertseizoen af met een bijzonder optreden van gitarist Fernando Riscado Cordas. Het laatste avondconcert vindt plaats in het Oude Stadhuis van Tholen en in het teken van Zuid-Amerikaanse muziek.
2 dagen geledenTHOLEN - Precies honderd jaar na de geboorte van Marus Klippel werd afgelopen donderdag 't Huysje van Klippel geboren. Deze vakantiewoning aan de Kettingdijk in Tholen biedt een onderkomen aan mensen met een intensieve zorgvraag. De feestelijke opening werd verricht door Carolien Bierens en Hugo de Jonge.
3 dagen geledenTHOLEN - Het 4 mei Comité organiseert samen met de gemeente Tholen zondagavond de officiële herdenking in het wandelpark nabij de Vossemeersepoort. Tijdens de plechtigheid houdt burgemeester Sijbers een toespraak en is er een kranslegging. Ook is er een Poolse delegatie aanwezig uit zusterstad Ilawa.
3 dagen geleden